Kukurydza [Corn]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Kukurydza [Corn]

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

Załączam wykres bez zbędnych komentarzy;) Kto chce zarobić wie co ma przedsięwziąć.

Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

Piotr_P
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 02 lis 2008, 19:38

Nieprzeczytany post autor: Piotr_P »

Dzięki za info, kukurydza kupiona za 386$ 8)

MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

Przyjacielu mam nadzieję, że masz ustawiony SL... Bo nie podoba mi się ta konsolidacja przy minimach..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Luka cenowa w okolicach 396 jest silnym wsparciem, dopiero jej pokonanie będzie sygnałem do zakupu. Z to w okolicach 379 jak widać trzyma opór. 3 doji w jego okolicach wskazuje na silne parcie i zaciekłą walkę między bykami a niedźwiedziami.. Sam poprzedzający spadek był zwieńczeniem występującej tam dywergencji (3maj - 3 czerwiec), w obecnym punkcie natomiast dywergencja pro wzrostowa, dodatkowo dolna granica kanału pro wzrostowego..
Jak dla mnie 3:1 w górę, jednak niedocenienie siły luki cenowej (okna) może przysporzyć straty.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Piotr_P
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 02 lis 2008, 19:38

Nieprzeczytany post autor: Piotr_P »

MohSETH pisze:Przyjacielu mam nadzieję, że masz ustawiony SL... Bo nie podoba mi się ta konsolidacja przy minimach..
Nie mam, ale pozycję mam własciwie testową (0,1 lota), więc luz.
Dziś mamy spadek na poziom 381 $, właściwie jesteśmy bardzo blisko dolnej linii kanału wzrostowego. Powiedziałbym, że aktualnie jest idealny moment do kupna ze SL poniżej kanału. Zasięg wzrostu przynajmniej do 50% Fibo (415$) a jak przejdzie to ostatni szczyt na 450$.
A jeżeli nastąpi wybicie z dołem z kanału to wsparcie jest dopiero na 305$. Wówczas 370 $ S-ka i mały hedge :wink:

MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

ST. LOUIS – Across much of the nation's Corn Belt, growers like Richard Borgsmiller finally have their crops in the ground, after spring rains swamped their fields and put them weeks behind schedule.

Many in Illinois and other rain-ravaged portions of the Midwest are now turning their sights to planting already late soybeans and hoping the weather will cut them some slack.

Playing a furious game of catch-up, Borgsmiller and other growers are using a recent window of scorching, dry weather to try to turn around what has been a vexing planting season.

It's too early to say how the slowed planting from eastern Missouri across Illinois and Indiana and into Ohio could affect yields at harvest this fall. But a shorter growing season could mean a smaller crop and higher prices that eventually trickle down to consumers.

The region accounts for somewhere between a quarter and a third of the country's crop of corn, an ingredient in a vast number of foods. The grain also is used to feed the cattle, pigs and chickens that end up as packaged meat in grocery stores.

Iowa — the nation's biggest corn producer — "had some pretty good (planting) conditions early and didn't suffer from the wrath of Mother Nature that Illinois and Indiana did" this spring, said Brad Schwab, director of the Illinois field office of the U.S. Department of Agriculture's National Agricultural Statistics Service.

If the weather cooperates in coming months, and there's not a significant freeze in September, Schwab said corn yields may be down only slightly.

The USDA reported Tuesday that as of last week, the crop was developing at a slower-than-normal pace across the Corn Belt because of the delayed planting. In Illinois and Iowa, for instance, almost all of the corn has emerged from the ground but stalks are shorter than normal for this time of year.

Still, the USDA reports, 70 percent of the crop was rated good to excellent, an 11 percentage point improvement over a year ago.

As for soybeans, producers had planted more than nine-tenths of this year's crop by Sunday and were only slightly behind last year's planting pace. But soybean planting continued to lag in Illinois, the second-largest soybean-producing state. Only about 80 percent of the planned crop was in the ground, well off the 96 percent average for this time.

Because soybeans requires less time to mature than corn, the late planting likely won't matter much, Schwab said. But soybean grower's eyes will look to the skies in August, when the moisture-craving crops will require timely rains.

"You could have ideal growing conditions until then, but if they don't get the rains, it could be disaster," Schwab said.

On his farm near Murphysboro, Ill., about 90 miles southeast of St. Louis, Borgsmiller will take what he can get.

The 66-year-old grower's diary shows just six days of work in May — one-third of the time he'd usually put in on his fields. Frustrated, he eventually settled on planting just half of the 300 acres of corn he normally would put in and planned to use the remaining acreage for soybeans he's now sowing.

"I learned a long time ago you have to take it in stride," Borgsmiller said Wednesday by telephone from his farm, where his corn plants came up healthy but just 6 inches tall — dwarfish compared to the knee- to waist-high height they typically would reach by now.

Still, Borgsmiller clung to the positive, less discouraged about the late planting than he would have been if the crop had rotted in rain or sudden cold, forcing him to start over again.

No to może jednak obronimy 381$?:)

Pozdro

Dodano po 9 godzinach 27 minutach:

Dziś się rozegra... Uformuje się świeca week i kierunek w przyszłym tygodniu będzie znany... Wydaje mi się, że pójdziemy dołem.

Pozdrawiam
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

mi to wygląda na przełamanie i szorty ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Money Never Sleeps

MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

Nie da się ukryć;) Poczekam jeszcze na powrót do dawnej linii wsparcia i lecimy na S. 30 mają podać ilość hektarów obsianych crops;)
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

Piotr_P
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 02 lis 2008, 19:38

Nieprzeczytany post autor: Piotr_P »

Macie też taką szpilę w dół o 20.13? Albo bad tick, albo polowanie na stopy :wink:
IMHO nie przełamaliśmy jeszcze kanału. Dopiero przejscie korpusu świecy przez 380 na W1 będę uważał za sygnał S. Świeca MN jest dużą czarną świecą i mozliwa jest korekta conajmniej do poziomu 400. Tam mozna pomyslec o S. Oczywiscie mam L na 386 stad ta prognoza 8).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Andreas.von.Shick
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2009, 14:51

Nieprzeczytany post autor: Andreas.von.Shick »

Piotr_P pisze:Albo bad tick, albo polowanie na stopy :wink:
Wszystkie wykresy świecowe pokazują zawsze cenę Bid, a w momencie poszerzania spread'u pojawiają się właśnie takie zonki które przy okazji wycinają stopy. Zawsze trzeba brać na to poprawkę niestety.

Jak ktoś potrafi, to może wykorzystać taki moment na zawarcie transakcji. Brokerzy lubią rozszerzać spread zwłaszcza na danych, więc czasem może się trafić taka fajna transakcja jak slepej kurze ziarno choć jak sądzę to sami brokerzy na tym zarabiają a nie my.

ODPOWIEDZ