[XAG/USD] (Srebro)

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

[XAG/USD] (Srebro)

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

Witam wszystkich tak przeszukiwałem forum i chyba jeszcze nikt nie zalozyl takiego topiku zajmujacego sie sprawa srebra ;] Nie zainteresowałbym sie tym gdybym nie zauważył ze na tym wykresie mozna zauwazyc pewne zaleznosci :) a dokładnie wpadla mi formacja XABCD , potwierdzona spadajaca gwiazda i wieloma poziomami fibo. Moze nie jest to "idealny" model tej formacji ale do idealu brakuje mu bardzo malo.

A wiec zaczynamy: ogolnie srebro jest w silnym trendzie wzorstowym, ktory juz raz testowal swoje maxima i sie cofnal troche, teraz byl kolejny atak , ktory moim zdaniem nie skonczy sie sukcesem(jak na dzien dzisiejszy to zabroaklo mu bardzo malo ale za to gwaltownie sie cofnelo)

Uwazam ze najblizsze dni(tygodnie) moga przyniesc oslabienie sie srebra poniewaz:

1.pojawila sie "spadajaca gwiazda" przy znacznych wzrostach co moze swiadczyc o slabosci rynku i checi przejecia przez niedzwiedzie,(fakt ze piszac ten topik nie zostala jeszcze ona potwierdzona ale uwazam, ze to kwestia czasu)

2. Pozim wsparacia "B" zostal potwierdzony przez 4 wspolczynniki fibo
3. Formacja XABCD, co do niej to mozecie sie dziwic dlaczego nie punkt "x" nie jest na dole, poniewaz gdybym zacza w tamtym miejscu nie mialbym dokladnego potwierdzenia przez Fibo, taki manewr jest oczywiscie dopuszczalny, fala nie musi zaczynac sie od najnizszego punktu

"...Uszczególniajac jednak, punktem startowym jest zazwyczaj jakas wyrazna badz mniej wyrazna korekta...Znam jednak mase przypadkow , w ktorych te korekty sa jeszcze mniej okazale(czasami za punkt zaczepienia moze posluzyc nawet jedna swieca korygujaca poprzedni ruch wzrostowy/spadkowy...""--Paweł Danielewicz "Geometria Fibonacciego"

wiec sam tego nie wymyslilem :)

moim zdaniem pierwsze bardziej konkretny opor moze byc na poziomie 13.67 (61,8 XA jak rozniez w tym miejscu AB=CD co daje pelny obraz tej Formacji) pozniej ewentualnie odbicie w gore albo testowanie kolejnego poziomy (12,99 78,6 fibo)

jezeli cos jest nie jasne to czekam na uwagi, moim zdnniem to tak MOZE wygladac

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
marecek83
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:53

Nieprzeczytany post autor: marecek83 »

hmmmm :569: ...
sygnał na L był ładny wczoraj o 16 ale to było na wczoraj póki co S nie ma wg. mojego sysa wiec ...hmmm..
moze i twoje formacje sa dobre ale ta para ... :( mało popularna a szkoda

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

marecek83 pisze:hmmmm :569: ...
sygnał na L był ładny wczoraj o 16 ale to było na wczoraj póki co S nie ma wg. mojego sysa wiec ...hmmm..
moze i twoje formacje sa dobre ale ta para ... :( mało popularna a szkoda

rosnac w nieskonczonosc nie moze :D dalej utrzymuje ze w koncu korekta w dol bedzie, i to do poziomow, ktore wczesniej opisalem, moze tylko troche za wczesnie okreslilem max punkt zwrotny, wystarczy spojrzeć na historie, wlasnie idealnie widac na tym surowcu jak po kazdje zwyzce nastepuje dosc konkretna korekta (ok 61,8 %fibo) moze to jeszcze troche potrwac ale w koncu nastapi a najlepsze jest to ze punkty swapowe sa naliczane na plus wiec mozna zostawic na jakis czas na sell (tylko zeby miec duzo marginu) i w koncu jak pojdzie w dol to gwarantuje Ci ze oplacalo sie czekac ;] nawet na najmniejszym Volumenie :)



a i nie wiem skad wziales to ze o 16 byl sygnal do kupna?? to ze zaczelo isc w gore to nie znaczy ze byles na bank penwy ze tak bedzie, teoretycznie z AT to o tej porze nie bylo zadnych sygnalow na longa, chyba ze zauwazyles cos co przeoczylem:)

a co do tego ze srebro jest malo popularne no to szkoda dlatego trzeba rozkrecic bo moim zdaniem moga byc z tego niezle zyski i wachania sa bardziej do przewidzenia :) no coz trzeba obserwowac nadal

pozdrawiam

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
odkrywca
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:36

Nieprzeczytany post autor: odkrywca »

Witam,

swego czasu grałem na srebrze na koncie demo, i rzeczywiście jest to dochodowe, jeżeli dobrze wejdzie się w rynek.

Co do obecnej sytuacji, to myślę podobnie, w tym tygodniu lub na początku następnego możemy spodziewać sie zmiany trendu, sam sie zastanawiam czy nie spróbować... :?

pietra997, te otwarte pozycje są na dużych nominałach?? :wink: (ciekawość gracza)

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

na najnizszym (0.05) wiecej nie mam marginu :)
Panie rozswietl umysly inwestorów, pozbądz ich chciwosci,strachu,nadziei
daj im duzo zdrowia,sczsesia osobistegi i pieniedzy aby nie musieli zarabiac na giełdzie

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

czyzby zaczynala sie korekta ??
Panie rozswietl umysly inwestorów, pozbądz ich chciwosci,strachu,nadziei
daj im duzo zdrowia,sczsesia osobistegi i pieniedzy aby nie musieli zarabiac na giełdzie

Awatar użytkownika
zibirex
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2008, 16:47

Nieprzeczytany post autor: zibirex »

Czołem wszytskim !!

Jestem nowy, właśnie na rachunku demo bawiłem się od 3 dni srebrem x0 - i wyszło mi z 10 000 na dzień dobry
13 000 na dzień dzisiejszy - srebro jest - jak widze - bardzo spekulacyjne :X
Czy też na nim gracie, z tą różnicą że na serio ? x]

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Miałem nie tak dawno prawie identyczną sytuację. Postanowiłem zabawić się srebrem i z 10000 na dzień dobry jeszcze tego samego dnia wieczorem miałem 7000.

Z tą różnicą, że na serio. Metale rzeczywiście są bardzo spekulacyjne.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Nie bardziej niż np. soja, kukurydza, pszenica czy półtusze wieprzowe, choć faktem jest, że srebro to płynniejszy rynek. Wszystkich kusi duże lewarowanie, pips srebra warty ponad 400 zł, jednak to nie jest jedyny wyznacznik, na walutach stosują odpowiednio dużą pozycję w odpowiednich proporcjach do zmienności jesteśmy w stanie wyciągnąć tyle samo a nawet więcej nie ryzykując przy tym luk cenowych i kryzysu płynności.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
zibirex
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2008, 16:47

Nieprzeczytany post autor: zibirex »

Co sie stanie jeśli "zakupisz" programikiem srebro i dojdzie do kryzysu płynności ? Nie wiem więc się pytam ;(((


Czy jest mało prawdopodobne, że srebro nie będzie płynne ?

ODPOWIEDZ