[Copper] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

[Copper] Analizy, prognozy

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Postanowiłem się trochę przyjrzeć miedzi i stwierdziłem, że długoterminowo przynosi ona przyzwoite zyski. Tu pojawia się kilka moich pytań odnośnie handlu towarami oraz analiza (jak coś źle to poprawiać).

Na początku trochę rozważań (platforma XTB):
Spread: 25 pips
Wartość 1 lota: Cena tony miedzi * 30 USD
Wartość 1 pipsa: 1 * 30 USD * średni kurs złotego
Zabezpieczenie: Wartość 1 lota * 3% * średni kurs złotego
Rolowanie: Long -1.133 | Short -1.467

Godziny notowań: 8.30 - 19.30
Średni zakres wahań: około 100 pipsów (tak szczerze to na oko)

Teraz trochę o analizie:
Aktualnie znajdujemy się w trendzie spadkowym, przebiliśmy ważniejsze wsparcia, można powiedzieć, że na rynku utrzymuje się bessa. Na interwale 1D widać, że zahaczyliśmy o zniesienie 61,8% Fibo, przebiliśmy długoterminową linię trendu. Aktualnym wsparciem jest poziom 5385, najbliższym oporem poziom 5900. Moim zdaniem przebicie oporu otwiera drogę do lekkiej korekty (powiedzmy 50% Fibo), natomiast pokonanie poziomu wsparcia otwiera drogę do 3500-4500. Natomiast na interwale 1H rysuje się nam kanał spadkowy, przechodzenie do strefy wyprzedania na RSI, formacja podwójnego szczytu?? i możemy ustalić korektę wzrostową (krótkoterminową), zniesiono też 23,6% Fibo, więc zapowiadają się dalsze spadki. Sygnałem będzie przebicie trendu korekcyjnego a potem ostatnio utworzonego wsparcia.

Pytania:
1. Czy widzicie jakieś błędy w mojej analizie?
2. Czy uważacie, że warto zainteresować się "na serio" rynkiem towarowym (miedzi)?
3. Czy przedstawiony przeze mnie scenariusz wydaje się prawdopodobny?
4. Jakieś rady spekulujących na tym rynku?

Pozdrawiam
Nievinny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2009, 22:28 przez Nievinny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

[15.01.2007]
I moje przypuszczenia się potwierdzają. Oczywiście te dotyczące spadków, aktualnie kwotowanie XTB wynosi 5604/5629, a najbliższym wsparciem pozostaje niezmiennie poziom 5385. Po jego przebiciu spodziewam się dotarcia do około 4700 (krótko-, średnioterminowo??) Analizy X-trade potwierdzają słuszność mojego myślenia ;)
[16.01.2007]
Dzisiaj na początku kwotowań mieliśmy do czynienia z luką otwarcia i już około 9 mieliśmy poziom ~ 5440 gdzie natrafiliśmy na silną barierę popytową. Następnie zaliczyliśmy odbicie do 5718 a aktualnie mamy poziom 5648. Krótkoterminowo mieliśmy (mamy??) korektę wzrostową,a le w średnim i dłuższym terminie nie zmieniło się nic. Nadal mamy otwartą drogę do poziomów poniżej 5000
[18.01.2007]
No cóż, miedź prawdopodobnie rozpoczyna konsolidację między poziomami 5400 i 5900. Wczoraj osiągnęliśmy minimum ~ 5520, ale cena zamknięcia wynosiła 5623. Obecnie cena otwarcia wynosi 5688 i do końca dnia będą się ważyły losy miedzi. Krótko i średnioterminowe. Brak istotniejszych wybić utwierdzi nas w przekonaniu, że mamy konsolidację.
[31.01.2007]
Obecnie analiza na wykresie dziennym nie pozostawia wątpliwości, że jesteśmy w trendzie bocznym w zakresie 5400-5900 dol za tonę. Jednak powoli wracamy do kanałów spadkowych, więc w średnim terminie spadki są nieuniknione.

Zapraszam do wypowiadania się w temacie :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Przyszedł czas na pewne podsumowania. Jeśli chodzi o miedź to przez ostatnie dwa tygodnie poruszała się w trendzie bocznym, w zakresach 5400-5900. Wczoraj natomiast nastąpiło wybicie dołem i wydaje się, że powracamy do trendu spadkowego. moim zdaniem, będziemy teraz testować opór 5385-5438 (który wcześniej był wsparciem) i nastąpi powrót do spadków.
Myślę, że jeśli nie przebije oporu to można otworzyć pozycje krótkie z celem pierwszym 5000, a następnym 4750. Natomiast jeśli powróci powyżej opór to mamy szanse na korektę do poziomy 5700 lub 5900.
Na wykresie dziennym widzieliśmy formację trójkąta (dołki coraz wyżej, szczyty coraz niżej) co może tłumaczyć wybicie. Słabe dane dotyczące rynku miedzi pomogły w wykonaniu ruchu.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Aktualna analiza rynku miedzi wydaje się być bardzo ciekawa. Po spadku do poziomu 5200 uformowała podwójne dno na wykresie godzinnym, powróciła ponad ostatnie wsparcie (5400) i koryguje ruch. Obecnie przy poziomie 5500 możemy liczyć na większa aktywność strony podażowej, ale myślę, ze i byki pokażą a co je stać.

Sytuacja jest jasna, jeśli tydzień miedź zapoczątkuje wzrostami to trzymamy się scenariusza, że idziemy na północ do 5900 dol za tonę. Jeśli nie to obserwujemy spadki i teraz 2 opcje: dojście do 5200 i odbicie, albo dalsze spadki. Obecnie jednak nie wiadomo jak postąpi rynek. Wszystko jednak powinno wyjaśnić się w ciągu tygodnia.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Dawno nie pisałem analiz, ale spowodowane to było brakiem czasu. Krótko sytuacja od ostatniej analizy się zmieniła, ponieważ miedź wybiła szczyty powyżej 6200, czyli wybyła się górą z konsolidacji.

A teraz już właściwa analiza (nie będę przedstawiał wykresów o interwale H1, teraz będę bazował na H4).

Obecnie miedź formuje podwójny szczyt w okolicach 5700-6250. Co oznacza, że w przypadku spadków, możliwe jet osiągnięcie poziomów niższych o ok. 650 pipsów od dolnej linii formacji, zlokalizowanej na poziomie ~5650. A więc przy potwierdzeniu tej formacji możemy zatrzymać się dopiero na wsparciu 5198, a po jego przebiciu AT wskazuje na poziom 5000 usd/za tonę. Jeśli cena przebije linię trendu wzrostowego a potem górny zakres konsolidacji ze stycznia/lutego to spadki są niemal pewne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
marecek83
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:53

Nieprzeczytany post autor: marecek83 »

Nievinny pisze:Dawno nie pisałem analiz, ale spowodowane to było brakiem czasu. Krótko sytuacja od ostatniej analizy się zmieniła, ponieważ miedź wybiła szczyty powyżej 6200, czyli wybyła się górą z konsolidacji.

A teraz już właściwa analiza (nie będę przedstawiał wykresów o interwale H1, teraz będę bazował na H4).

Obecnie miedź formuje podwójny szczyt w okolicach 5700-6250. Co oznacza, że w przypadku spadków, możliwe jet osiągnięcie poziomów niższych o ok. 650 pipsów od dolnej linii formacji, zlokalizowanej na poziomie ~5650. A więc przy potwierdzeniu tej formacji możemy zatrzymać się dopiero na wsparciu 5198, a po jego przebiciu AT wskazuje na poziom 5000 usd/za tonę. Jeśli cena przebije linię trendu wzrostowego a potem górny zakres konsolidacji ze stycznia/lutego to spadki są niemal pewne.
zgadzam sie ja Mam S od 6241 i póki co podwójny szczyt się potwierdza

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Dobrze, że w poprzedniej analizie napisałem: "jeśli" :)

A więc co widać na Rys. 1. nastąpiła negacja podwójnego szczytu dużego (o większym zasięgu) oraz negacja podwójnego szczytu małego (kolejny tworzący się). Następnie zaczął się rajd w górę, czyli przebicie oporu 6306 (szczyty z lutego i marca br.),a potem bez większych problemów pokonano opór 6395 (szczyty z końca grudnia 2006), po czym nastąpiło zatrzymanie w rejonach oporu 6614 (dołki z listopada i grudnia 2006). Po obecnej eskalacji ruchu na północ należy spodziewać się korekty. Myślę, że przy dobrych nastrojach będzie ona sięgać co najwyżej do ostatniego wsparcia (6395). To samo wynika z analizy ruchu fal Elliota (Rys. 2.). Obecnie mieliśmy falę impulsu, nastąpi korekta, po czym mamy szansę na poziom około 6900 dol/za tonę (zgodnie z zachowaniem proporcji fal). AT wskazuje nam opór jeszcze na 6746 - 78,6 zniesienia Fibo. Scenariusze spadkowe staną się faktem jeśli cena przebije linię trendu wzrostowego (6100-6200) i arcyważne wsparcie - 5900 dol/za tonę. Ale do tego jeszcze daleko. Rynek preferuje albo stabilny wzrost, albo konsolidację powyżej 6100.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

W poprzedniej analizie wkradł się błąd w wykresie z falami, na obecnym został naprawiony. Nie sprawdził się też zasięg fal, też moja wina. Ale ciągle studiuję teorię Elliota, więc mam nadzieję, że kolejne analizy będą lepsze i dokładniejsze. W razie zauważenia jakichś błędów proszę o poinformowanie mnie o nich.

Miedź dotarła do strefy oporowej 6850-6900 więc musiała odreagować i w końcówce tygodnia cena trochę spadła. Nadal znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym, którego celem może być poziom 7000 dol/tona. Najbliższym wsparciem jest cena 6600 dol/tona, ale dopiero przekroczenie 6500 może odsunąć w czasie dalsze wzrosty. Natomiast wybicie dołem poziomu 6300 a potem 5900-6000 dol/tona zapowiada nam spadki do poziomów z początku roku.

Z układu fal wynika nam, ze jeśli fala (4) korekcyjna nie przekroczy wypełnienia w stosunku 1:1 z pierwszą falą korekty (2) to kierunek ruchu i zasięg ruchu pokazuje czerwona strzałka. (czyli poniedziałek zaczynamy od wzrostów, bo korekty już się wypełniły, ale oczywiście korekta może być głębsza, wtedy wszystko ulegnie zmianie, ale cel pozostaje ten sam)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Jak na razie dalej testuję Elliota i na nowym wykresie miedzi są duże zmiany (jeśli jest tu ktoś biegły w tej teorii to proszę o kontakt) i dalej nie wiem czy to już dobrze czy nie, ale jestem bliższy celu niż wcześniej.

Interwał: H4
Trend:
  • długoterminowy: wzrostowy
  • średnioterminowy: wzrostowy
  • krótkoterminowy: spadkowy (korekta)
Wsparcia:
  • 6622
  • 6306
Opory:
  • 7000
  • 7168
Fundamenty:
Jak na razie nie wiemy nic więcej poza tym, że chińskie spółki zajmujące się przetwórstwem miedzi zamierzają ograniczyć zamówienia na ten surowiec. dodatkowo niepokojące wieści napływają z rynku nieruchomości w USA. Mamy najwyższą liczbę domów do sprzedania na rynku wtórnym co ogranicza budowę nowych (a jak wiadomo przemysł budowlany ma największe zapotrzebowanie na miedź).
Technika:
Obecnie wg. analizy fal mamy 3 falę korekty płaskiej a jeśli zostanie wypełniona utworzy się podwójny szczyt, co zwiastuje spadki do poziomu 6300 dol/tona i załamanie się trendu wzrostowego (ale nie wyklucza dalszych wzrostów). Jeśli natomiast obronimy linię trendu to ważnym momentem będzie atak na poziom 7000 dol/tona. Osobiście oczekuję scenariusza odreagowującego wzrosty (wykazuje to AT i teoria fal), ale wcale nie musi tak być (szczególnie, że ostatni podwójny szczyt został zanegowany)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marius09
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2007, 10:30

Nieprzeczytany post autor: marius09 »

a mnie z towarów interesuje poki co czy istnieje jakieś kalendarium tego rynku. Innymi słowy czy można grać pod informacje tak jak na forexie. Na przykład w środę o 11 publikowany jest stan zapasów miedzi w Chinach. Czy coś takiego istnieje i gdzie to znaleźć ewentualnie?

ODPOWIEDZ