[AUDUSD] Analiza i prognozy na podstawie Harmonic Trading

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Inwestor Na Etacie

[AUDUSD] Analiza i prognozy na podstawie Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Na parze walutowej AUDUSD powstaje szansa na powstanie solidnie potwierdzoną formację Motyla. Przedstawiam poniżej moją analizą standardowo zaczynając od trendu. Gramy oczywiście na spadki, bo trend jest spadkowy.

Obrazek

Na wykresie dziennym jak widać trend jest spadkowy. Rynek próbował zaatakować median line jednak mu się to nie udało. Cena kontynuowała solidne spadki. Korekta bazowa (większy pusty prostokąt) i linia trendu nie zostały nawet zagrożone (mały prostokąt to korekta bazowa na H4).
AUDUSDH4 trend.png
Na wykresie H4 można zauważyć, że trend przez moment był wzrostowy, ale później nastąpiły dalsze spadki. Warto dodać, że na tym niższym interwale linie z DTosc znajdują się w strefie wykupienia. Oznaczyłem także na wykresie poziom ceny w obszarze której znajdują się głównie zniesienia wykorzystane do tej analiza i jest to w pobliżu okrągłego 0.7800 w strefie oporu.
AUDUSDH4 analiza.png
Ponownie wykres H4, ale tym razem z analizą opartą na współczynnikach Fibonacciego. W pobliżu zniesienia 38.2 jest także zniesienie 61.8 (niebieski kolor). Dodatkowo oznaczyłem poziomy 50 i 61.8 (czarne), bo także są bardzo ważne.
AUDUSDH1 analiza.png
Na wykresie H1 oznaczyłem prawdopodobną strukturę formacji Motyla z formacją (H)ABCD. Punkt X motyla znajduje się na zakończeniu największej korekty (bazowej) w tym impulsie spadkowym. Punkt A to oczywiście lokalne minimum i początek potencjalnej (H)ABCD. Najprawdopodobniejsze jest powstanie Motyla 113XA z tego powodu, że w pobliżu punktu D tej formacji może zakończyć się także formacja harmoniczna ABCD, gdzie AB=CD. Dodatkowo zniesienia 113 i APP100% znajduję się w okolicach poziomu 0.7800, a więc jest to okrągła liczba, którą rynki lubią respektować. Zakończenie formacji jest potwierdzone zniesieniem 161.8 BC. Dodatkowo te poziomy leżą w pobliżu zniesienia wewnętrznego 38.2 całego impulsu spadkowego, o którym już wspominałem. Powstał więc solidny Fibo cluster (jak ktoś woli to Potential Reversal Zone). A na koniec jeszcze tej tezy fakt, że jeśli cena będzie poruszać się w wyznaczonym kanale wzrostowym to także ma szansę zakończyć się w wyznaczonej strefie. Jak widać Harmonic Trading może współgrać z analizą techniczną i to jest piękne.

Biorę także inne poziomy pod uwagę, które są także potwierdzone zniesieniami wewnętrznymi poprzedniego impulsu. Myślę, że wskaźnik DTosc pomoże mi wybrać odpowiednie zakończenie formacji, bo będę starał się wejść na rynek z bardzo precyzyjnym Stop Lossem aby pierwszy TP wyznaczyć jeszcze wewnątrz tego impulsu spadkowego przed lokalnym minimum. Kilka moich prognoz:

*Rynek spełnia moją prognozę i tworzy formację Motyla 113XA i następują spadki – wchodzę na rynek, staram się ustawić jak najlepszy stop loss;
*Rynek zaczyna dalej spadać nie docierając do wyznaczonych poziomów – usuwam tę analizę i obserwują rynek na nowo – obiektywnie;
*Rynek dociera do kolejnych poziomów – wchodzę na rynek jeśli oczywiście wszystko jest odpowiednio potwierdzone.
*Rynek wpada w konsolidację i ewentualna formacja zaczyna wyglądać bardzo niesymetrycznie – nie biorę jej pod uwagę, nie lubię takich formacji po prostu.

Najprawdopodobniej wszystko wydarzy się już w następnym tygodniu. Życzę Wam udanego weekendu, a w następnym tygodniu wielu zdobytych punktów na wykresach!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ