EUR/USD wątek V

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Konrad1971
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2010, 21:18

EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Konrad1971 »

Poprzedni wątek, który jakiś czas temu zniknął zakończył się prognozą "na południe". Czy nadal tak myślicie?

Dodano po 13 godzinach 46 minutach:

Jestem nowy na rynku forex, ale zastanawiam się czy analiza rynkowa (techniczna czy fundamentalna) ma jakikolwiek sens. Sytuacja polityczna zawładnęła Euro. Obniżka stóp procentowych na rynku nie zaowocowała niczym na dobrą sprawę (moje subiektywne zdanie). Strefa Euro będzie zmuszona do radykalnych działań względem np Grecji i Włoch czy też Hiszpanii które z reformami czy cięciami niewiele chcą mieć wspólnego, a jeśli nawet chcą to relatywnie niewielki z tych działań efekt. Jak to wpłynie na rozwój na rynku czy normalny handel ma szansę do powrotu, czy zamieszania ciąg dalszy?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Konrad1971 pisze:Jestem nowy na rynku forex, ale zastanawiam się czy analiza rynkowa (techniczna czy fundamentalna) ma jakikolwiek sens.
To o czym piszesz to de facto analiza fundamentalna... :)
Czy AT ma sens? Moim zdaniem zdecydowanie ma. W 2006-07 też niby pierwszy tak poważny kryzys, wielka niepewność, nie wiadomo co robić... Ale analitycy techniczni wiedzieli :).
Konrad1971 pisze:Jak to wpłynie na rozwój na rynku czy normalny handel ma szansę do powrotu, czy zamieszania ciąg dalszy?
Trzeba się do tego przyzwyczaić. Od zawsze kryzysy są elementem normalnego handlu. One conajwyżej wpływają na wzmożoną zmienność. Pamiętam wakacje 2007 kiedy luki weekendowe na EUR/USD na 200 pips nikogo nie dziwiły :).

Co do samego EUR/USD... Dziś dane z rynku pracy w USA, które mogą sporo wyjaśnić. Jednak moim zdaniem zmierzamy w górę do 1.42.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Konrad1971
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2010, 21:18

Nieprzeczytany post autor: Konrad1971 »

Dzięki za odpowiedź.
Skąd takie przypuszczenie że w górę?
Euro chyba w obecnej sytuacji raczej nie będzie się umacniać, a USD w tej chwili musiałoby tracić na wartości co trudno mi sobie wyobrazić. :D Może czegoś nie wziąłem pod uwagę. Słyszałem opinię że Chiny pomogą osłabić dolara pomagają strefie Euro używając właśnie swoich dolarowych rezerw, choć czytałem że Chiny z drugiej strony póki mają dolarów sporo to trzymają USA za.......... i mogą się równie dobrze posłużyć inną rezerwą. Sporo też wniosła interwencja Banku Japonii. Dolar się przy tym umocnił.

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

po co kombinować na EDKU w średnim terminie na h4 ,h1 mamy trend wzrostowy :!: pokazuje to wachlarz Fibonacciego dopiero po przebiciu dolnej bandy będziemy mieli trend spadkowy :569:

Dodano po 25 minutach:

przypuszczam że edek w niedzielę może otworzyć się wyżej w okolicach 1.3835-1.385O
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Jones pisze:i jeszcze to
:wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Ja myślę, że Londyn troche spekulował.. ale ostatecznie fundamenty chyba osłabiają USD.. ale to jeest początek miesiąc i wszystko dopier zacznie się ustawiać..
Ten rozjazd był bardzo ciekawy swoją drogą..
Jeśli wierzyć w nasze targety z przed NFP to mały zjad w dół wg Grzegosz się w sumie sprawdził, ale reakcji w górę nie było.. więc dopiero może będzie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

urself
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2008, 21:32

Nieprzeczytany post autor: urself »

Oto moja propozycja. Pogrubiłem linię wykresu, stąd kreski wydają się nie lecieć po szczytach, czy dołkach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
colt113
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:06

Nieprzeczytany post autor: colt113 »

Olej wszystko! Gap się w wykres aż zrozumiesz po co się na niego tyle gapiłeś.

Awatar użytkownika
neer
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 29 maja 2009, 08:35

Nieprzeczytany post autor: neer »

:idea: jedna z możliwości
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nie jest sztuką wiedzieć za ile, sztuką jest wiedzieć za ile i kiedy... a cena? cena jest funkcją czasu...

Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

u mnie tak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

ODPOWIEDZ