wykresy RENKO i KAGI a forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
LazyKing
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 05 lip 2009, 01:08

wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: LazyKing »

jestem w trakcie czytanie książki "świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów" i zastanawia mnie 2część tej książki, czy będzie ona przydatna na rynku forex, jeśli tak to dlaczego?
wielkie dzięki

tuwlos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:36

Nieprzeczytany post autor: tuwlos »

Książki to najlepiej czytać w oryginale - eliminujesz błędy popełniane przez tłumaczy. Warto też sprawdzić czy informacje w niej zawarte są aktualne.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

A może wypowiedź na temat?

Ja kiedyś próbowałem się za to zabrać, ale nie znalazłem dla nich miejsca w mojej strategii. Wykresy świecowe okazały się skuteczniejsze. Kagi i Renko można stosować w celu ustalenia trendu, ale jak się włączy wykres dzienny to przecież "na oko" widać jaki jest trend.
A sygnały generowane przez te wykresy, szczególnie na niskich interwałach, do mnie nie trafiły. Zbyt mała skuteczność.
Polecam testy po prostu :)
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Nison w uproszczeniu napisał na temat tych wykresów ale tez wspomniał tego typu wykresy sa dla długoterminowców , na niskich interwałach sie nie sprawdzają dlatego że sygnały generowane sa wygenerowane znacznie za puźno , ale zwykłe świeczki są warte uwagi sa owiele szybsze od wskaxników nawet odwarze sie stwierdzić że niema szybszego wskaźnika niż formacja świeczkowa , no tylko że owa formacja nie morze być głównym czynnikiem otwarcia pozycji

Awatar użytkownika
jimmy_cdn
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 10 lis 2007, 07:44

wykresy Renko

Nieprzeczytany post autor: jimmy_cdn »

Witam,
Wykresy Renko uzywaj tylko i wylacznie cene.
"cegielki nie sa opoznione ale nowe sa rysowane tylko wtedy kiedy przekrocza prog wielkosci cegielki.
Sa znakomitym narzedziem na kazdym wykresie czasowym.
Podobnym system z zachodu jest "Point and Figure" tez nie jest opozniony i dziala w czasie rzeczywistym

Pozdawiam

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Na pewno są pomocne w ustalaniu trendu i poziomów S/R.
A to czy ktoś będzie z nich korzystał to już wyłącznie indywidualna kwestia tradera, który musi odpowiedzieć na pytanie czy mu się do czegoś przydadzą.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

wg mnie o ile swiece mozna wszedzie zastosowac to renko i kagi nie nadaja sie do forexu i szkoda czasu na te techniki lepiej poswiecic go na swiece

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

wg mnie o ile swiece mozna wszedzie zastosowac to renko i kagi nie nadaja sie do forexu i szkoda czasu na te techniki lepiej poswiecic go na swiece
Dlaczego się nie nadają?
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
Kielki
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:11

Nieprzeczytany post autor: Kielki »

Ile ludzi tyle systemow, widzialem kilka zbudowanych o renko na forexfactory, jak kogos to interesuje moze poszukac, zreszta i tutaj jeden na forum sie przestawial, nie wiem jak dzialal, nie sprawdzalem.
"What separates the winners from the losers, is the winners have learned how to lose"

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

FX TEAM pisze:Dlaczego się nie nadają?
moze nie tyle sie nie nadaja co ja z nich nie skorzystalem :D

ODPOWIEDZ