Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Michal_Szczecin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:19

Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: Michal_Szczecin »

Jak w tytule

Ile taka strategia powinna być warta ? Dająca, jasne oczywiste i nieuznaniowe sygnały wejścia? Dosłownie 0-1. Wchodze / nie wchodze bez pierdyliarda uwarunkowań , potwierdzeń i wskaźników
1. Forex to nie hazard ale Ty możesz być hazardzistą.
2. Ta sama strategia w innych rękach da inne rezultaty.
3. Jesteś odpowiedzialny za swoje decyzje.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2362
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Michal_Szczecin pisze:
21 kwie 2024, 19:34
Jak w tytule

Ile taka strategia powinna być warta ? Dająca, jasne oczywiste i nieuznaniowe sygnały wejścia? Dosłownie 0-1. Wchodze / nie wchodze bez pierdyliarda uwarunkowań , potwierdzeń i wskaźników
No to pytanie jakie robi wyniki i w jakim czasie ? Czy musisz śledzić non stop wykres w Day trading ? Jak są wyniki to jaki MM ? Czy są obsuwy kapitału ? No mam nadzieję że to nie GRID - albo jakaś odmiana. Na jakich instrumentach działa ? Może link do myfxbook ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Michal_Szczecin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:19

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: Michal_Szczecin »

SEROL666 pisze:
21 kwie 2024, 23:40

No to pytanie jakie robi wyniki i w jakim czasie ?
Przecież autor ŻADNEJ strategii nie może być odpowiedzialny za to jak trader wykorzysta sygnał - czy z depo 10.000 zł otworzy 10 lotów na np AUD USD i dzwigni 1:500 czy jednak podejdzie do tematu bez hazardu i pyknie SL 30$ za TP np 200$

Hazardzisci mogą wykosić setki % albo zostać zmieceni. Normalni traderzy powinni wyciągnąć ok 30% - 50 % miesięcznie. Tylko zauważ, że sprzedawca noża nie zagwarantuje Ci że nie utniesz sobie palca. Tak samo jak sprzedawca samochodu nie może Ci zagwarantować, że dojedziesz do celu. I ja również nie mogę być odpowiedzialny za to iż pomimo faktu prostych zasad ktoś pojedzie po bandzie
Czy musisz śledzić non stop wykres w Day trading ?
Zauważyłem, że sygnały daje zarówno na M1 jak i W1 czy Miesięcznych świecach. Nie wiem jak kto by chciał to wykorzystać?. Ile dana osoba ma czasu? Co może wytrzymać? Np dla mnie absolutnie nie wchodzi w grę trzymanie pozycji po zamknięciu rynku gdy spread potrafi rozszerzyć się do kilkunastu / kilkudziesięciu pips co samo w sobie potrafi zmieść zlecenie z planszy.

Tak samo JA np nie mam predyspozycji psychicznych do trzymania pozycji przez weekend gdy rynek potrafi się otworzyć z luką kilkudziesięciu / kilkuset pips. Niektóre luki cenowe do dziś są nie zamknięte ceny odjechały tysiące pips. Więc Dla mnie trzymanie pozycji przez weekend to czysty hazard bo mimo iż sygnał w piątek jest czysty to przez weekend może się wiele wydarzyć na świecie.

Każdą pozycję zamykam max do 22:30 bez względu na wynik by spać spokojnie.

Jedna osoba może nie mieć czasu by zerkać na wykres co 5 czy co 15 minut i wybierze H1 czy H4 dla innej nie będzie problemem by siedzieć na wykresie non stop. Jeden woli ogórki drugi ogrodnika córki.

Osobiście wybrałem wykresy od M15 do H1 bo 99% sygnałów kończy pozycję albo SL albo TP w ciągu trwania jednej sesji i jest to dla mnie najbardziej komfortowe rozwiązanie.

Jak są wyniki to jaki MM ? Czy są obsuwy kapitału ?
2% ryzyka na pozycje max. 36% - 38% skuteczności i trafności. R:R najczęściej powyżej 1:10 więc spokojnie odrabia wszystko z dużą nawiązką. Największy DD 24%
No mam nadzieję że to nie GRID - albo jakaś odmiana. Na jakich instrumentach działa ? Może link do myfxbook ?
Żaden Grid ani odmiana. Pokazuje sygnały na wszystkich instrumentach ALE ze względu na spread po kilknascie a czasem nawet kilkadziesiąt pips (koszty handlu) olałem krypto i egzotyki. Skoncentrowałem się na złocie i DJ30 oraz parach ze spreadem max 0-1 pips bo jednak jest różnica np 5- 7 strat pod rząd x 40 pips spreadu a 5- 7 strat pod rząd z 0 spreadu

link do MFX - dobry pomysł - podepnę z czasem.
1. Forex to nie hazard ale Ty możesz być hazardzistą.
2. Ta sama strategia w innych rękach da inne rezultaty.
3. Jesteś odpowiedzialny za swoje decyzje.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Skoro chcesz ją sprzedać to znaczy ze jest nic nie warta.

Michal_Szczecin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:19

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: Michal_Szczecin »

1to1 pisze:
22 kwie 2024, 14:54
Skoro chcesz ją sprzedać to znaczy ze jest nic nie warta.
niby dlaczego ? Jakoś logicznie potrafisz to uzasadnić ?

nie zawsze mam czas bądź możliwość siedzenia długo przed wykresem. A żadna strategia nie da Ci gwarancji że o tej i o tej godzinie pojawi się twój sygnał.

wiele razy otwieram potem wykres i widze pominięte sygnały które pięknie trafiły w poziomy TP.

To dlaczego mam na tym nie zarobić pobocznie a ktoś nie skorzystać gdy ja nie mogę być przed wykresem?
1. Forex to nie hazard ale Ty możesz być hazardzistą.
2. Ta sama strategia w innych rękach da inne rezultaty.
3. Jesteś odpowiedzialny za swoje decyzje.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Strategia jest tyle warta na ile jesteś w stanie udowodnić jej wartość. Piłka jest po twojej stronie. Tytułowe pytanie powinno być skierowane do ciebie a nie do czytelników. Na razie ani nic nie pokazałeś ani nic nie udowodniłeś czyli w chwili obecnej jest g...no warta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6662
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
22 kwie 2024, 18:05
Strategia jest tyle warta na ile jesteś w stanie udowodnić jej wartość. Piłka jest po twojej stronie. Tytułowe pytanie powinno być skierowane do ciebie a nie do czytelników. Na razie ani nic nie pokazałeś ani nic nie udowodniłeś czyli w chwili obecnej jest g...no warta.
:564:

Michal_Szczecin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:19

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: Michal_Szczecin »

alinoe pisze:
22 kwie 2024, 18:05
Strategia jest tyle warta na ile jesteś w stanie udowodnić jej wartość. Piłka jest po twojej stronie. Tytułowe pytanie powinno być skierowane do ciebie a nie do czytelników. Na razie ani nic nie pokazałeś ani nic nie udowodniłeś czyli w chwili obecnej jest g...no warta.
To już nawet nie można zapytać ile kto by dał przykładowo za nieuznaniową strategię z 3 zasadami bez wskaźników i choinkowania na wykresie nawet w ramach ciekawości ? Jakieś widełki ?

Przecież osoba grająca 50 czy 100 lotami na pozycje wyciśnie więcej niż ktoś kto ciuła coś na 0.05 lota. Dla jednego może byc warta 500 zł dla innego 500.000. Nigdy wcześniej nic nie sprzedawałem związanego z FX stąd moja ciekawość dlaczego jakiś Fijołek żąda 5000 za fibonacciego i totalną uznaniowośc a np ci z ,,kryptografii" 7000 itd. Skąd takie ceny ? Jak to zostało wyliczone ?

Jeden zarobi np 85000$ w kwartał inny 85$ ale uważasz że każda osoba zapłaci tyle samo ?

no spoko w takim razie nie było tematu. Zaloze osobne konto podepne pod mfxbook i za parę miechów ponowie pytanie, pozdro
1. Forex to nie hazard ale Ty możesz być hazardzistą.
2. Ta sama strategia w innych rękach da inne rezultaty.
3. Jesteś odpowiedzialny za swoje decyzje.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 756
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Michal_Szczecin pisze:
22 kwie 2024, 21:01
..............

no spoko w takim razie nie było tematu. Zaloze osobne konto podepne pod mfxbook i za parę miechów ponowie pytanie, pozdro
:564:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6662
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile wg Was jest warta nieuznaniowa strategia ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Michal_Szczecin pisze:
22 kwie 2024, 21:01


Zaloze osobne konto podepne pod mfxbook i za parę miechów ponowie pytanie, pozdro
I od tego należy zacząć by rozmawiać o cenie ;)

ODPOWIEDZ