Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Jadę sobie dzisiaj spokojnie furą i nieopatrznie przełączyłem radio na wiadomości ekonomiczne i tu zajawka o foreksie w Polsce, mniej więcej tak:
W 2023r. - 75% Polaków traci ( zatem mniej niż rok temu ), średnio ok. 14 tys. zł na głowę, pozostali zyskują średnio ...hmmm 7 tys. zł. ( cieniutko ).
To ja się pytam, kto oprócz Zaorskiego, Glinickiego zapewne Dadasa, Jarka67, Raposo i paru innych ( no i oczywiście ja - hihihi, hehehe, hahaha) trzepie te miliony na rynku?. Zaorski miał filmiki, gdzie w 1 miesiąc odchudził brokera o 1,2mln innego na 0,6mln , Glinicki co prawda ukrywa finanse ale gra dużymi pozycjami ( wraz z załogą żółwi ) na krótkich dystansach, ostatni trzej przez skromność ukrywają osiągnięcia ;) .

No i jeszcze jest rzesza szkoleniowców ale to inna bajka, jakby trzepali dużą kasę nie mieli by czasu na pedagogikę.
Kiedyś była tutaj dziewczyna, założyła potem swój portal Konie/stajnie czy jakoś tak i twierdziła, że na foreksie poza SM nikt nie wygra, no prawie nikt - to tak ku przestrodze tym, co rzucają pracę i będą żyć z zabawy walutami.
Czy ktoś zna liczbę aktywnych graczy w Polsce?, bo wychodzi na to, że reszta zarabiających ( poza w/w krezusami ) to ma z forex-u na paluszki słone.
Dziękuję i pozdrawiam.

Online
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: dopra »

Ja znam jednego co zarabia CODZIENNIE - baxik :)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2345
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Fx_boy pisze:
02 kwie 2024, 21:26
Jadę sobie dzisiaj spokojnie furą i nieopatrznie przełączyłem radio na wiadomości ekonomiczne i tu zajawka o foreksie w Polsce, mniej więcej tak:
W 2023r. - 75% Polaków traci ( zatem mniej niż rok temu ), średnio ok. 14 tys. zł na głowę, pozostali zyskują średnio ...hmmm 7 tys. zł. ( cieniutko ).
To ja się pytam, kto oprócz Zaorskiego, Glinickiego zapewne Dadasa, Jarka67, Raposo i paru innych ( no i oczywiście ja - hihihi, hehehe, hahaha) trzepie te miliony na rynku?. Zaorski miał filmiki, gdzie w 1 miesiąc odchudził brokera o 1,2mln innego na 0,6mln , Glinicki co prawda ukrywa finanse ale gra dużymi pozycjami ( wraz z załogą żółwi ) na krótkich dystansach, ostatni trzej przez skromność ukrywają osiągnięcia ;) .

No i jeszcze jest rzesza szkoleniowców ale to inna bajka, jakby trzepali dużą kasę nie mieli by czasu na pedagogikę.
Kiedyś była tutaj dziewczyna, założyła potem swój portal Konie/stajnie czy jakoś tak i twierdziła, że na foreksie poza SM nikt nie wygra, no prawie nikt - to tak ku przestrodze tym, co rzucają pracę i będą żyć z zabawy walutami.
Czy ktoś zna liczbę aktywnych graczy w Polsce?, bo wychodzi na to, że reszta zarabiających ( poza w/w krezusami ) to ma z forex-u na paluszki słone.
To już jakieś 20 lat jak FX działa pod strzechami ludu( poprawcie mnie jak się mylę) i jest sporo zarabiających. Rachunki poza PL, wiele ludzi i nauczyli się że nie ma potrzeby zwracać na siebie uwagi. Pamiętam jak koleś pozywał XTB w 2017 o 7mln PLN za wał z odchyleniem a grał średnio 23 lota. Dziwne że nie mogę znaleźć artykułu...

Zaor to ma parcie na szkło a kasę i tak odparuje znając jego. A co do dziewczyny od Koni to pamiętam że to była Asia:
member10778.html
Cudnie naiwne podejście do FX plus wiara w EA. Nie maiła czasu na manualny trading a długi termin ją nudził. Skasowała chyba 2 depa na forum.

Co do szkoleniowców to opisujemy tych badziewiarzy wyczuli kasę po pandemicznym zdalnym wszystkim...i działają.. nic się nie zmienili cały czas to samo sprzedażowe guano a jak ich zapytasz o wyniki to pier..lą głupoty że łeb pęka. Naiwni nie rozumieją że jak jesteś ogarnięty na FX to powinieneś mieć w du..e szkolenia bo na to szkoda czasu na............. tłumaczenie banałów początkującym po ran 50-siąty. Ludzie myślą że Kołcz lubi kontakt z ludźmi... :lol:
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2024, 00:28 przez SEROL666, łącznie zmieniany 2 razy.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2345
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

dopra pisze:
02 kwie 2024, 22:27
Ja znam jednego co zarabia CODZIENNIE - baxik :)
Jakie masz zdanie na temat jego bytności w tym dziale ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Online
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: dopra »

SEROL666 pisze:
03 kwie 2024, 00:09
dopra pisze:
02 kwie 2024, 22:27
Ja znam jednego co zarabia CODZIENNIE - baxik :)
Jakie masz zdanie na temat jego bytności w tym dziale ?
Mi osobiście nie przeszkadza, na początku wierzyłem w to że tak można grać, nawet próbowałem te ski na lki na ropie ale szybko mnie rynek wyprostował. Straciłem 1300$, był to zimny kubeł wody na głowę. Szkoda tylko że są tacy co w to wierzą.

Zagrania na gazie, skalping tam gdzie są kilometrowe spready i wpuszczanie gości jak np. setka w longi na rynku który spada od miesięcy jest słabe. Ale każdy gra za swoje.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2345
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

dopra pisze:
03 kwie 2024, 01:52
SEROL666 pisze:
03 kwie 2024, 00:09
dopra pisze:
02 kwie 2024, 22:27
Ja znam jednego co zarabia CODZIENNIE - baxik :)
Jakie masz zdanie na temat jego bytności w tym dziale ?
Mi osobiście nie przeszkadza, na początku wierzyłem w to że tak można grać, nawet próbowałem te ski na lki na ropie ale szybko mnie rynek wyprostował. Straciłem 1300$, był to zimny kubeł wody na głowę. Szkoda tylko że są tacy co w to wierzą.

Zagrania na gazie, skalping tam gdzie są kilometrowe spready i wpuszczanie gości jak np. setka w longi na rynku który spada od miesięcy jest słabe. Ale każdy gra za swoje.
Też dałem się przez chwilę wsiąść na lewe sanki. Oficjalna walka z nim nie ma sensu. Admin powinien go usunąć. Nie wiem dlaczego tego nie robi bo trading w jego wykonaniu zakrawa na śmieszność. Od kilku dni zna się na kakao ! A ja szczypię się z jedną walutą przez ponad dekadę....

Gramy na lewarze więc po co się pakować w aktywa zwane jako "widow maker" jak NG przecież na majorsach można zarabiać.
Ja wkleiłem w poniedziałek analizę która była zanegowana na otwarciu Londynu co zrobił baxik? Wrzucił "wyczyszczony" wykresik swoich zysków . EUR/USD wszedł w strefę której się nie spodziewał nie miał tam ustawionych zleceń SELL tylko LONGI wiec nie miał co pokazać. I tu spierdo..ił swoją legende bo nie spodziewał się tego. Ja też nie. No ale zawodowiec grający od kreski (24h na dobę) jak zawsze pokazuje powinien to wychwycić.

Setka to spoko koleś.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Online
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: dopra »

setka tak, tylko ciągle wybiera złe walory do handlu imo, a co do wykresów, tak, ja parę razy wrzuciłem swój ale nikt nie podjął się dyskusji, ale niestety potem widzimy ustrzelone same dołki I szczyty I realizacja zysków liczona w tysiącach i baxika, ja staram się grać, nie kopie się z rynkiem, nie idzie tam gdzie myślę że pójdą to zamykam I szukam innego wejścia. Ale w tamtym wątku to same sukcesy. Jednej osoby.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2345
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

dopra pisze:
03 kwie 2024, 03:17
setka tak, tylko ciągle wybiera złe walory do handlu imo, a co do wykresów, tak, ja parę razy wrzuciłem swój ale nikt nie podjął się dyskusji, ale niestety potem widzimy ustrzelone same dołki I szczyty I realizacja zysków liczona w tysiącach i baxika, ja staram się grać, nie kopie się z rynkiem, nie idzie tam gdzie myślę że pójdą to zamykam I szukam innego wejścia. Ale w tamtym wątku to same sukcesy. Jednej osoby.
Ja zawsze powtarzam jak ktoś chce się bawić w krótki termin albo DT to jeden góra dwa instrumenty wystarczą. przeskoki między indeksami, surowcami, walutami czy krypto tylko zwiększają ryzyko.
MM to pięta achillesowa wielu traderów. Czasem mnie zdumiewa jak kolesie siedzący po 10 lat na FX mają je gdzieś. Niektórzy, wierzą w idiotyzmy głoszone przez demo-dziadka o "uśrednianiu strat". Najprostszy system MM to cięcie strat na rozsądnym poziomie i niech zysk rośnie, to drugie przychodzi z czasem. Właśnie zarządzanie ryzykiem jest tak wielkim problemem że Fx_boy zadaje to pytanie.
Znalazłem dziesiątki przykładów na potwierdzenie tego co piszę i sam stosuję. Miałem łatwiej bo od początku zostałem o tym poinformowany i przekonany że to słuszna droga.
Co do demo oldboya to jeżeli się nie mylę to doszło już do multikont w jego wydaniu i pisze sam ze sobą. Jak się nad tym głębiej zastanowić to już za późno na wrzucanie. Cóż szkoda że nie mamy funkcjonalności forum FF, może wtedy lepiej by to "nasze" działało.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Tak, ta dziewczyna to Asia, pamiętam jak na swoim forum ( konie/stanie ) uczyła gości EA, więc faktycznie masz rację, nie lubiła z ręki grać.
Chociaż kiedyś green7 zdaje się wyczyścił za pomocę EA jakiegoś brokera z nowego merca/BMW (konkurs) . @Serol666 pisałeś wcześniej w tym temacie o gościu, który miał super zagrania, nie zapamiętałem jego nicku, usunąłeś wpis?, jest tu jakoś temat z nim?.
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2345
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Polska - forex, kto poza mną trzepie kasę?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Fx_boy pisze:
06 kwie 2024, 15:05
Tak, ta dziewczyna to Asia, pamiętam jak na swoim forum ( konie/stanie ) uczyła gości EA, więc faktycznie masz rację, nie lubiła z ręki grać.
Chociaż kiedyś green7 zdaje się wyczyścił za pomocę EA jakiegoś brokera z nowego merca/BMW (konkurs) . @Serol666 pisałeś wcześniej w tym temacie o gościu, który miał super zagrania, nie zapamiętałem jego nicku, usunąłeś wpis?, jest tu jakoś temat z nim?.
Tak green7 wygrał Mercedesa na demo konkursie XTB za pomocą EA. Nie usuwałem nic to był/jest Crocopip:
member9564.html
Niewiele zostało już z jego działalności wszystkie screeny też zniknęły. Wiem że jakieś szkolenia robił dawno temu w Wawie i to tyle.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ