HTF

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Array
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2024, 10:27

HTF

Nieprzeczytany post autor: Array »

Hey, mam pytanie

Czytałem że podczas handlu wysokich częstotliwości, który jest wykonywany przez boty (min używane w metatraderze) inwestorzy są w stanie zakładać bardzo dużo pozycji w krótkim czasie osiągając zysk rzędu np 1 pipsa, w kilkunastu/kilkudziesieciu pozycjach. Moje pytanie: w jaki sposób CI inwestorzy zarabiają skoro koszt założenia pozycji wykinajacy ze spreadu to czesto 2-3 pipsy?



Jedyna opcja jaką widzę to odrobienie spreadu i potem zamknięcie pozycji z 1 pipsem na +. Ewentualnie super niski spread



Ktoś jest w stanie wyjaśnić??
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: HTF

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Array pisze:
24 sty 2024, 10:43
Ktoś jest w stanie wyjaśnić??
Hej
Przeczytaj i będziesz wiedział :
https://www.liteforex.pl/blog/for-begin ... sci-forex/

Całe HFT opiera się na "zalegalizowanym" front running'u to praktycznie fundament HFT
"If music is dying musicians are killing it" - MP

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: HTF

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Kolejny hazardzista. :D

MomentW
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2022, 13:06

Re: HTF

Nieprzeczytany post autor: MomentW »

Array pisze:
24 sty 2024, 10:43
Hey, mam pytanie

Czytałem że podczas handlu wysokich częstotliwości, który jest wykonywany przez boty (min używane w metatraderze) inwestorzy są w stanie zakładać bardzo dużo pozycji w krótkim czasie osiągając zysk rzędu np 1 pipsa, w kilkunastu/kilkudziesieciu pozycjach. Moje pytanie: w jaki sposób CI inwestorzy zarabiają skoro koszt założenia pozycji wykinajacy ze spreadu to czesto 2-3 pipsy?



Jedyna opcja jaką widzę to odrobienie spreadu i potem zamknięcie pozycji z 1 pipsem na +. Ewentualnie super niski spread



Ktoś jest w stanie wyjaśnić??
Pozdrawiam
Poniewaz prawdziwe hft nie jest wykorzystywane na forexie (chyba ze na konkursach demo wtedy hft na forexie dziala ;) ) tylko na rynku futures. Tam nie lapiesz pipsów tylko tiki by CI to zobrazowac jeden tik to tak okolo 1/10 pipsa, koszt otwarcia i zamkniecia tez okolo jednego tika wychodzi :)
To jest rynek regulowany nie to co forex :)
https://www.myfxbook.com/members/warszawa/gpt/10469449

ODPOWIEDZ