Odkrywanie strategii inwestycyjnych poprzez ich zaprogramowanie.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
micjat
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:58

Odkrywanie strategii inwestycyjnych poprzez ich zaprogramowanie.

Nieprzeczytany post autor: micjat »

Cześć wszystkim!

Rozwijam się jako programista i chciałbym podjąć wyzwanie doskonalenia moich umiejętności programistycznych poprzez pracę nad różnymi strategiami inwestycyjnymi. Mój główny cel to nie generowanie zysków, ale rozwijanie się jako programista. Mam doświadczenie w Pythonie oraz dostęp do biblioteki VBT i danych premium na platformie Trading View.

Teraz szukam inspiracji i źródeł, które pomogą mi zgłębić różne rodzaje strategii. Które strategie inwestycyjne uważacie za szczególnie ciekawe do implementacji?

Mogą to być strategie oparte na analizie technicznej, takie jak średnie kroczące, wskaźniki momentum czy odchylenie od średniej. Jestem otwarty na wszystkie sugestie i bardziej zaawansowane strategie! Chciałbym także podzielić się moimi postępami i kodem oraz wspólnie eksplorować świat algorytmicznego handlu.

Jeśli macie jakieś pomysły, źródła, czy przykłady, które mogłyby mi pomóc w mojej pracy, będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i wsparcie!

Odpowiedzi na pytania, które mogą się pojawić:
- Nic nie sprzedaję.
- Nie znalazłem algo, który zrobił ze mnie milionera.
- Nie, nie zakoduję Twojego robota, który zrobi z nas miliarderów.
- Nie, nie podpiszę z Tobą NDA (bo masz pomysł na robota z pkt. wyżej).

- Tak, jak masz jakąś strategię, która np przynosi zysk na jednym instrumencie to możemy ja przetestować na dowolnym zestawie innych instrumentów (mam dostęp do danych).
Don't tell me the sky is the limit when there are footprints on the moon!

FreeWay

Re: Odkrywanie strategii inwestycyjnych poprzez ich zaprogramowanie.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Testuj ....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ