Możliwe manipulacje na zleceniach typu stop

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Frezeser
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2022, 20:37

Możliwe manipulacje na zleceniach typu stop

Nieprzeczytany post autor: Frezeser »

Witam
Czy polski broker ma prawo nieudostepniać klientowi ceny bid/ask w tickach, chce sprawdzić czy aktywacja zlecenia typu stop, została poprawnie zrealizowana. Mam sytuację gdzie zlecenia otwierają się po innej cenie niż ustalilem, są to odchylenia rzędu 5-100 pipsów.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Możliwe manipulacje na zleceniach typu stop

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Frezeser pisze:
31 gru 2022, 21:28
Witam
Czy polski broker ma prawo nieudostepniać klientowi ceny bid/ask w tickach, chce sprawdzić czy aktywacja zlecenia typu stop, została poprawnie zrealizowana. Mam sytuację gdzie zlecenia otwierają się po innej cenie niż ustalilem, są to odchylenia rzędu 5-100 pipsów.
Radzę przeczytać dokładnie umowę, którą zawarłeś z brokerem, w szczególności punkt odnośnie cen realizacji zleceń.
Broker nie gwarantuje realizacji zleceń po żądanej przez tradera cenie, a obsunięcia są rzeczą normalną i mogą być także na korzyść tradera.

Natomiast, zawsze możesz złożyć reklamację, do której broker będzie się musiał ustosunkować.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Frezeser
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2022, 20:37

Re: Możliwe manipulacje na zleceniach typu stop

Nieprzeczytany post autor: Frezeser »

Jak mam zweryfikować ceny bid/ask w tickach, skąd mam pewność że pozycja została poprawnie otwarta... Są rózne sytuację np. Awaria systemu
Jak zobligować brokera do wykazania ceny bid/ask?
Ostatnio zmieniony 01 sty 2023, 15:32 przez Frezeser, łącznie zmieniany 1 raz.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Możliwe manipulacje na zleceniach typu stop

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

W MT5 da się sprawdzić każdy tik i spred wchodzisz w symbole i wybierasz czas od kiedy do kiedy
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Możliwe manipulacje na zleceniach typu stop

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Frezeser pisze:
01 sty 2023, 15:30
Jak mam zweryfikować ceny bid/ask w tickach, skąd mam pewność że pozycja została poprawnie otwarta... Są rózne sytuację np. Awaria systemu
Jak zobligować brokera do wykazania ceny bid/ask?
Czego nie rozumiesz?
Ty nie masz wpływu na cenę otwarcia pozycji.
EA nie ma wpływu na cenę otwarcia pozycji.
Nie istnieje takie pojęcie jak "prawidłowo otwarta pozycja".
Broker zawsze może otworzyć pozycję po takiej cenie, jaką będzie miał dla ciebie dostępną.
A z tym może być różnie, nawet jeżeli na ogół będzie to twoja cena, lub w okolicy (slippage), to czasami możesz się grubo zdziwić, kiedy nastąpi jakiś gwałtowny pin i cena skoczy w przeciągu milisekund o np. 100 pips (1000 pkt krzyżykowych) i to nie musi być z winy brokera.
Jeżeli masz podejrzenie, że jest wina brokera, to składasz oficjalną, pisemną reklamację, zgodnie z zasadami brokera, które znajdziesz w umowie z brokerem, albo na jego stronach www. Wtedy broker się musi ustosunkować i wykazać to, czego żądasz.
Jeżeli rzeczywiście wystąpi niewątpliwa wina po stronie brokera, to broker ci zwróci stratę.

Jeżeli sam chcesz mieć info o spreadach historycznych, to potrzebujesz w MT4 sam je archiwizować.
Spread_Recorder.mq4
Nie wiem, czy akurat chodzi o Bossa, ale tu masz link:
https://bossa.pl/oferta/dokumenty/reklamacje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ