"tańczący" wykres na eurusd AT4

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ANGAWE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:25

"tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: ANGAWE »

Zapraszam na powtòrkę z kabaretu ktòry odbył się na AT4 w piątek 21.10 godz. ok 15.30.
Cena porusza się w takt muzyki! To nie kabaret a awaria. Mieliscie coś takiego?

link:
https://youtu.be/IP_D-mrPwHs

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: "tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ANGAWE pisze:
22 paź 2022, 12:57
Zapraszam na powtòrkę z kabaretu ktòry odbył się na AT4 w piątek 21.10 godz. ok 15.30.
Cena porusza się w takt muzyki! To nie kabaret a awaria. Mieliscie coś takiego?

link:
https://youtu.be/IP_D-mrPwHs
Wszystko przez post na twitterze o podwyżcze o 0,75% st.proc. FED. Jak widzę politykę tłiterową to mnie c.. strzela nie dziwię sie że Edka również.
A tak na poważnie to alior niby ECN a musieli mieć zgrzyt z dostawcą płynności albo nie posklejali zleceń aby nie popłynąć system transakcyjny "zrobił" awarię
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ANGAWE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:25

Re: "tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: ANGAWE »

Takie skoki wystąpiły w piątek 21października od ok15.50 do 19tej na platformie Aliora na koncie realnym.
Do tej pory to takie ruchy ceny to widziałem tylko w testerze strategi na przyspieszeniu!
Na MT5 w Tikmilu takich ruchòw ceny jak na video nie było!....a może jest tak że broker ECN traktuje małych graczy jak broker MM? ..nie wiem (mam +12%za wrzesień)Mieliscie też coś takiego?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: "tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ANGAWE pisze:
22 paź 2022, 15:35
Takie skoki wystąpiły w piątek 21października od ok15.50 do 19tej na platformie Aliora na koncie realnym.
Do tej pory to takie ruchy ceny to widziałem tylko w testerze strategi na przyspieszeniu!
Na MT5 w Tikmilu takich ruchòw ceny jak na video nie było!....a może jest tak że broker ECN traktuje małych graczy jak broker MM? ..nie wiem (mam +12%za wrzesień)Mieliscie też coś takiego?
Nie, broker ECN, a Alior jest brokerem bankowym, ma kwotowania realne ze swojego banku.
Jak zrozumiesz co to jest spread i dlaczego może się zmieniać, to zrozumiesz, że takie rzeczy to nic nadzwyczajnego. A w ten piątek BOJ zrobił mocną interwencję dla Jena - zobacz wykres USDJPY.
To miało wpływ na prawie wszystkie rynki finansowe.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: "tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ANGAWE pisze:
22 paź 2022, 12:57
Zapraszam na powtòrkę z kabaretu ktòry odbył się na AT4 w piątek 21.10 godz. ok 15.30.
Cena porusza się w takt muzyki! To nie kabaret a awaria. Mieliscie coś takiego?

link:
https://youtu.be/IP_D-mrPwHs
A co ile pipsów ta cena tak skakała? Bo widze, że to wykres M5. Na H1 pewnie byłoby to już mało widoczne ;)
I nie będę specjalnie zdziwiony gdy o tej 15,30 były jakieś ważne dane dotyczące czy to euro czy dolara :)
I dodam, że rynek forex jest rynkiem OTC. Może to ci wyjaśni cała sprawe ;)

ANGAWE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:25

Re: "tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: ANGAWE »

Interwał 5m platforma Aliora z tym że w tym samym czasie w Tikmilu na interwale także, 5 eurusd nie było przeskoków max - minum , min-max na świecy! Zmiana ceny była płynna.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: "tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ANGAWE pisze:
23 paź 2022, 10:06
Interwał 5m platforma Aliora z tym że w tym samym czasie w Tikmilu na interwale także, 5 eurusd nie było przeskoków max - minum , min-max na świecy! Zmiana ceny była płynna.
A wiesz czym się różni broker ECN od brokera MM?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: "tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ANGAWE pisze:
23 paź 2022, 10:06
Interwał 5m platforma Aliora z tym że w tym samym czasie w Tikmilu na interwale także, 5 eurusd nie było przeskoków max - minum , min-max na świecy! Zmiana ceny była płynna.
Tickmill jest brokerem MM, jednym z najstarszych i ma mnóstwo klientów, więc u nich spready nie muszą się rozszerzać, bo zwykle jest ktoś, kto weźmie twoje zlecenie. Cblondyn pisze dobrze. Dowiedz się co to jest ECN, dowiedz się jak to wszystko działa, to może zrozumiesz z czym masz do czynienia.
spread-plynnosc-mity-i-fakty-t27844.html
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: "tańczący" wykres na eurusd AT4

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Ewidentnie analiza muzyczna :) a tak na serio w TickMill na USDJPY też były jaja o tej porze. Chyba miałem wykres M15 albo M30, świeca nagle zrobiła wyskok potem się mocno skurczyła jakby zacięła i znowu wyskok. Myślałem, że Internet się zawiesza ale mam na ekranie 9 wykresów i tylko UJek wariował kilkanaście sekund. Odkąd są te zawirowania wokół kursu yena i kabla nie gram ich, bo spodziewałem się dziwnych niespodzianek.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ