Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Witajcie przyszli adepci DT
Widząc że na FN zostali sam wątek o DT, proszę abyście napisali z co dla was znaczy być DI albo co myślicie o DT. Był tu kiedyś taki wątek tyle że dekadę temu, dużo się zmieniło od tego czasu:
daytrader-praca-w-domu-opinie-t21366.html
Piszcie co myślicie o tym a ja dołożę swoje.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Tak po pierwsze co wybrać do tradingu:
- zakładam ze część z was ma inne zajęcia wiec trzeba wybrać rozsądny instrument do tego
- z początku to co wybierzecie pod jakimś wpływem to i tak pewnie zmienicie na coś innego praktycznie gwarantowane
- nie sugerować się modą -po czasie wszystko zblednie
- zadanie to zebrać na maksa wiedzy o nim instrument ma być opisany, przestudiowany, znać trzeba jego zmienności, korelacje, zasięgi itp. itd.
- nie bierzcie sobie po 10 instrumentów na głowę bo rozwali wam depo
- myślę 1,2 max 3 instrumentach,
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ale co niby trader ma wiedzieć skoro sposobów na trading jest wiele. Przykładowo jeden będzie grał na jednym instrumencie, inny natomiast ogarnie 40 instrumentów poświęcając na trading mniej czasu niż ten grający na jednym instrumencie. Głowa to może rozboleć od ilości strategii i różnego sposobu podejść często wzajemnie się wykluczających. Co w sytuacji jak ktoś wie coś czego nie wie ten, który mu mówi co ma wiedzieć? :)

olds

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: olds »

SEROL666 pisze:
08 sie 2022, 01:34
Witajcie przyszli adepci DT
Widząc że na FN zostali sam wątek o DT, proszę abyście napisali z co dla was znaczy być DI albo co myślicie o DT. Był tu kiedyś taki wątek tyle że dekadę temu, dużo się zmieniło od tego czasu:
daytrader-praca-w-domu-opinie-t21366.html
Piszcie co myślicie o tym a ja dołożę swoje.
Z wiedzą o tradingu jest jak z whisky. Nie dowiesz się , czy pasuje ci dymna, torfowa, apteczna, słodka, słodowa czy kwiatowa jak sam nie sprawdzisz. Warto więc poczytać o różnych aspektach i strategiach tradingu, ale ostatecznie i tak trzeba do wszystkiego dojść samemu (nie wyłączając najważniejszego - odpowiedniej psychiki). Siedzę w tym od 2007 (wcześniej jako a&z) i po paru latach fascynacji Brooksem, Fullerem, Rossem kolejnych parę lat zajęło mi wywalenie tego wszystkiego ze łba (BTW w latach 2007-2012 próbowałem stosować zasady Brooksa zawarte w pierwszej 600 stronicowej książce o price action. To był totalny paraliż, kiedy w kluczowych dla podjęcia decyzji momentach przez czachę przelatywały pierdyliony jego rad i zasad). Swoją drogą zerknąłem w ten podlinkowany wątek i aż sam się zdumiałem jak wiele znanych mi nicków (reptile, microbi, jamesfisher, stforex, klonmarcin !!!! itd) zniknęło bezpowrotnie :(

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

alinoe pisze:
10 sie 2022, 21:36
Ale co niby trader ma wiedzieć skoro sposobów na trading jest wiele. Przykładowo jeden będzie grał na jednym instrumencie, inny natomiast ogarnie 40 instrumentów poświęcając na trading mniej czasu niż ten grający na jednym instrumencie. Głowa to może rozboleć od ilości strategii i różnego sposobu podejść często wzajemnie się wykluczających. Co w sytuacji jak ktoś wie coś czego nie wie ten, który mu mówi co ma wiedzieć? :)
Większość uczestników tego forum pracuje ma rodziny, partnerów, studia i inne zobowiązania. Zatem muszą przystąpić do wieczorowej szkoły tradingu często zaocznej gdzie w wolnym, ograniczonym czasie muszą dokonać zmian w swoim sposobie myślenia o rynkach finansowych i zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną
Wymienie od myślników:
- Oczywiście że sposobów jest WIELE ale chcę pokazać że można drogę skrócić a latanie po wszystkich systemach i strategiach może i wzbogaca wiedzę lecz na pewno nie depo
- 40 Instrumentów ??? Który początkujący jedzie na 40 ??? Pokaż mi chociaż jednego..... który nie rozwali depo w 5 minut
- Piszę tutaj o DAY TRADINGU a nie o byciu traderem co może raz na tydzień otworzy pozycję
- kim jest początkujący trader - wszyscy poniżej 2-3 lat na FX ( Znam osobiście dwóch co siedziało 7-8 lat i nadal byli początkujący)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

olds pisze:
11 sie 2022, 09:52
Z wiedzą o tradingu jest jak z whisky. Nie dowiesz się , czy pasuje ci dymna, torfowa, apteczna, słodka, słodowa czy kwiatowa jak sam nie sprawdzisz. Warto więc poczytać o różnych aspektach i strategiach tradingu, ale ostatecznie i tak trzeba do wszystkiego dojść samemu (nie wyłączając najważniejszego - odpowiedniej psychiki). Siedzę w tym od 2007 (wcześniej jako a&z) i po paru latach fascynacji Brooksem, Fullerem, Rossem kolejnych parę lat zajęło mi wywalenie tego wszystkiego ze łba (BTW w latach 2007-2012 próbowałem stosować zasady Brooksa zawarte w pierwszej 600 stronicowej książce o price action. To był totalny paraliż, kiedy w kluczowych dla podjęcia decyzji momentach przez czachę przelatywały pierdyliony jego rad i zasad). Swoją drogą zerknąłem w ten podlinkowany wątek i aż sam się zdumiałem jak wiele znanych mi nicków (reptile, microbi, jamesfisher, stforex, klonmarcin !!!! itd) zniknęło bezpowrotnie :(
Prawda. To jest dobry punkt który poruszyłeś. Ja na swoim koncie mam jakieś 20 przeczytanych na temat FX:
- Czytać warto. Amen
- Po którejś książce stwierdzicie że niektóre działy można pominąć bo to samo innymi słowami
- Może się zdarzyć że jakiś opisany system, strategia, metoda przypadnie wam do gustu - sprawdźcie czy setupy przedstawione w książce nie zdarzają się raz na tygodnie co w DT nie ma żadnej przydatności - wprowadzi tylko PARALIŻ decyzyjny, tak jak napisał Olds, patrzycie na świeżutki wykres a tu nic a nic nie pasuje
- Oczywiste ! Uważajcie jak jakiś autor pokazuje coś na wykresach... !
memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Jak na powązkach. Aleja zasłużonych... tylu ich było przejechałem kilka stron.... przypomniały mi się takie piękne "merytoryczne" kłótnie z niektórymi aż łezka się w oku kręci :wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

SEROL666 pisze:
12 sie 2022, 08:01
Większość uczestników tego forum pracuje ma rodziny, partnerów, studia i inne zobowiązania. Zatem muszą przystąpić do wieczorowej szkoły tradingu często zaocznej gdzie w wolnym, ograniczonym czasie muszą dokonać zmian w swoim sposobie myślenia o rynkach finansowych i zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną
Wymienie od myślników:
Ja osobiście nie uznaję szkoleń bo innych uczestników rynku traktuję jak konkurencję. Wbrew pozorom jest to bardziej partnerskie traktowanie innych bo nic nie stoi na przeszkodzie aby traktować ich jak równych sobie. Natomiast jeśli ktoś wychodzi z założenia, że ktoś inny jest na zupełnie innym (niższym) poziomie w stosunku do samego siebie w kontekście posiadanej wiedzy i umiejętności to myślę, że najlepszym sposobem jest po prostu pokazanie jak to się robi a nie udzielanie rad. Może po prostu załóż dziennik, powstawiaj transakcje, statementy i każdy będzie wiedział jak to się robi. Dla tych co nie wiedzą a chcą wiedzieć to chyba najlepsza nauka patrzeć jak ktoś inny się męczy na rynku i jak te rady funkcjonują w realnym tradingu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

alinoe pisze:
12 sie 2022, 09:45
Ja osobiście nie uznaję szkoleń bo innych uczestników rynku traktuję jak konkurencję. Wbrew pozorom jest to bardziej partnerskie traktowanie innych bo nic nie stoi na przeszkodzie aby traktować ich jak równych sobie. Natomiast jeśli ktoś wychodzi z założenia, że ktoś inny jest na zupełnie innym (niższym) poziomie w stosunku do samego siebie w kontekście posiadanej wiedzy i umiejętności to myślę, że najlepszym sposobem jest po prostu pokazanie jak to się robi a nie udzielanie rad. Może po prostu załóż dziennik, powstawiaj transakcje, statementy i każdy będzie wiedział jak to się robi. Dla tych co nie wiedzą a chcą wiedzieć to chyba najlepsza nauka patrzeć jak ktoś inny się męczy na rynku i jak te rady funkcjonują w realnym tradingu.
A kto tu pisze o szkoleniach ??
Zobacz tu jest dziennik kolesia sprzed kilkunastu lat na pewno stoisz "wyżej" od niego teraz nieprawdaż:
alinoe-dziennik-t6212.html
Przejrzałem pobieżnie - widać tam wiele, krótko mówiąc początkującego, nawet osobiste sprawy..... .
Też nie wiedzę tych 40 instrumentów.... niecałe 10 :roll:
Niestety stejtmenty nie są drogą do nauki bo nikt nie zobaczy jak to się robi tylko co zrobiono a jak ? po co? dlaczego ? to już nie.
Bądź cierpliwy Alinoe 8)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

SEROL666 pisze:
12 sie 2022, 10:06
alinoe-dziennik-t6212.html
Przejrzałem pobieżnie - widać tam wiele, krótko mówiąc początkującego, nawet osobiste sprawy..... .
Też nie wiedzę tych 40 instrumentów.... niecałe 10 :roll:
Przecież to było ponad 10 lat temu byłem początkujący więc otworzyłem dziennik - typowe. Zastanawia mnie fakt, że dzienniki otwierają głównie początkujący a ci co lubią dawać rady to coś nie bardzo chcą pokazać jak to się robi. Mało tego jeszcze potrafią spamować inne dzienniki jak taki jeden co lata ze swoimi radami po dziennikach jak ekshibicjonista z penisem na wierzchu po miejskim parku. Chyba wiadomo o kogo chodzi.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Co każdy Day Trader powinien wiedzieć

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
12 sie 2022, 10:29
jak taki jeden co lata ze swoimi radami po dziennikach jak ekshibicjonista z penisem na wierzchu po miejskim parku.
:d :d :d :d :d

ODPOWIEDZ