ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Cześć
Jakiś czas temu postanowiłem stworzyć stronkę dotyczącą analizy technicznej. Co prawda strona dopiero raczkuje. Jedyne co do tej pory udało mi się na niej stworzyć to stronę główną i dział dotyczący trendów. Jeszcze mam tam mnóstwo istotnych tematów do poruszenia. Gdyby ktoś z Was był zainteresowany oto link:

https://strukturarynków.pl

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Sporo tego w necie plus książek a wszystko i tak samemu trzeba przetestować na wykresie. Większość analiz zwłaszcza guru szkoleniowych o kant tyłka, do tego prawie każdy co innego widzi na wykresie bo gdzieś w głowie perspektywa własnej strategii na rynek. AT jest "sztuką" graficzną każdy maluje co innego :wink: do tego trzeba non stop adaptować się do zmian na rynku. Chcesz stworzyć coś w rodzaju kompendium wiedzy o AT ? Może komuś się przyda tylko sporo już tego jest w necie. Dużo ludzi adaptuje teraz strategie automatyczne, część twierdzi że AT nie działa. Weź z resztą przykład naszego forum kilka lat temu było tu tłoczno klikałeś w "nieprzeczytane posty" i co kila dni miałeś kilka stron wątków. Ludzie rozproszyli się po FB i innych niektórzy marzą o tradingu z telefonu oglądając analizy na 6 calowym ekranie. Życzę powodzenia
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: azyl »

No tak, artykułów, książek czy filmików na yt jest już mnóstwo. Gdybym miał to wszystko śledzić na bierząco, musiałbym sypiać po dwie godziny dziennie a i tak pewnie miałbym ogromne zaległości. Bardzo możliwe, że na przeczytanie wszystkich książek odnośnie AT, życia by mi nie wystarczyło (a wcale jakoś mega stary nie jestem :)). Nie nazwałbym tego kompendium bo nie mam zamiaru opisywać tam wszystkiego: każdego wskaźnika, cudaśnych formacji typu filiżanka z uchem, motyle czy jak to się tam nazywało itp z kilku powodów: nie jestem żadnym guru i nie ukrywam, że nie wiem wszystkiego. Założyłem tą stronę bo chciałem mieć coś swojego. Stronę na której mam te informacje, które ja osobiście uważam za przydatne (a przy okazji wypisując te artykuły na stronce, jeszcze to sobie wszystko powtórzę). Jeżeli nikt nie będzie jej chciał odwiedzać to trudno, przecież nic złego się nie stanie.
PS. no tak, każdy maluje co innego i w sumie wcale mnie to nie dziwi (dziwią mnie tylko te artystyczne dusze, u których wykresy przypominają choinki na boże narodzenie i ceny prawie nie widać :D) W końcu wykres tego samego instrumentu u poszczególnych brokerów może się ciut różnić (u mnie na h4 świeca zamyka się o 15 a w xtb o 16 więc te świece będą inne) weźmy jeszcze m.in. pod uwagę skalę... przecież wykres tygodniowy na liniowej i logarytmicznej też będzie ciut inaczej wyglądał. O liniach trendu to już nawet nie wspominam bo te, z olbrzymim prawdopodobieństwem będą u każdego inaczej poprowadzone... ogólnie jestem otwarty na komentarze, krytykę także śmiało piszcie :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Słuchaj jak coś potrafisz w kwestii praktycznego zastosowania AT na jakimś instrumencie to to mogło by przyciągnąć "widza" bo sucha teoria już jest dostępna czas zachłyśnięcia się AT tez już minął. "Żywy kontent" może to jest dobrym kierunkiem ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Myślałem już o tym ale najprawdopodobniej ograniczę się do bierzących analiz, głównie wykresów kryte sam obserwuję. Wiesz takie moje własne spojrzenie na rynek.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
24 maja 2022, 11:41
Myślałem już o tym ale najprawdopodobniej ograniczę się do bierzących analiz, głównie wykresów kryte sam obserwuję. Wiesz takie moje własne spojrzenie na rynek.
To, zasadniczo, oferuje tradingview, plus to, że publikujesz analizę dla całej społeczności tradingview.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Z tego co widzę strona nie ruszyła i pewnie padnie niedługo
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
26 sie 2022, 23:49
Z tego co widzę strona nie ruszyła i pewnie padnie niedługo
Tak, strona już raczej nie ruszy. wrzuciłem jeden filmik ale liczba wyświetleń jest przerażająco niska więc szkoda mi czasu aby się produkować. poza tym ostatnimi czasy miałem sporą obsuwę kapitału więc wolę go poświęcić na szukaniu swoich błędów.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
18 wrz 2022, 19:56
SEROL666 pisze:
26 sie 2022, 23:49
Z tego co widzę strona nie ruszyła i pewnie padnie niedługo
Tak, strona już raczej nie ruszy. wrzuciłem jeden filmik ale liczba wyświetleń jest przerażająco niska więc szkoda mi czasu aby się produkować. poza tym ostatnimi czasy miałem sporą obsuwę kapitału więc wolę go poświęcić na szukaniu swoich błędów.
Takie strony o wszystkim na temat FX to już może przeżytek - wystarczy spojrzeć na nasze forum. Może czas na specjalizację jak to widzę na niektórych kanałach na TG i innych.
Widziałem film trochę Ci nie poszło na SP500. Jak ogarniesz swój trading wrócisz wzmocniony. Budowanie marki zajmuje czas
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ciekawa( a przynajmniej mam taką nadzieję) strona

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
18 wrz 2022, 22:41
azyl pisze:
18 wrz 2022, 19:56
SEROL666 pisze:
26 sie 2022, 23:49
Z tego co widzę strona nie ruszyła i pewnie padnie niedługo
Tak, strona już raczej nie ruszy. wrzuciłem jeden filmik ale liczba wyświetleń jest przerażająco niska więc szkoda mi czasu aby się produkować. poza tym ostatnimi czasy miałem sporą obsuwę kapitału więc wolę go poświęcić na szukaniu swoich błędów.
Takie strony o wszystkim na temat FX to już może przeżytek - wystarczy spojrzeć na nasze forum. Może czas na specjalizację jak to widzę na niektórych kanałach na TG i innych.
Widziałem film trochę Ci nie poszło na SP500. Jak ogarniesz swój trading wrócisz wzmocniony. Budowanie marki zajmuje czas
Tak, trochę mi nie poszło ale to z pewnością nie pierwszy i nie ostatni raz. Ogólnie mam wrażenie, że jakieś tam pojęcie o rynku już mam tylko nad dyscypliną muszę popracować. Popełniam strasznie głupie błędy, jak skakanie po interwałach czy "kupię po tej cenie, nie będę czekał na korektę" i później moją ciężko zarobioną kasę zgarnia mój broker. Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo innych fałszywych wybić czy innych pułapek. Obowiązkowo te błędy muszę chociaż zminimalizować.

ODPOWIEDZ