Krypto

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Krypto

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nigdy nie spekulowałem na tych instrumentach. I mam w związku z tym pytanie. U brokera u ktorego mam konto (XTB) jest 5 kryptowalut. I lewar jaki jest oferowany to 2:1. W dodatku z masakrycznym swapem w stosunku do innych instrumentów. Dla 1 Etherum swap odpowiednio:
buy = -13,18 pln
sell = -3,75 pln
spread 8 - 9 pktów.
Jak to jest u innych brokerów?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Krypto

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
15 wrz 2021, 17:49
Nigdy nie spekulowałem na tych instrumentach. I mam w związku z tym pytanie. U brokera u ktorego mam konto (XTB) jest 5 kryptowalut. I lewar jaki jest oferowany to 2:1. W dodatku z masakrycznym swapem w stosunku do innych instrumentów. Dla 1 Etherum swap odpowiednio:
buy = -13,18 pln
sell = -3,75 pln
spread 8 - 9 pktów.
Jak to jest u innych brokerów?
To nie są kryptowaluty, tylko CFD.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Krypto

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
15 wrz 2021, 18:39
Cblondyn pisze:
15 wrz 2021, 17:49
Nigdy nie spekulowałem na tych instrumentach. I mam w związku z tym pytanie. U brokera u ktorego mam konto (XTB) jest 5 kryptowalut. I lewar jaki jest oferowany to 2:1. W dodatku z masakrycznym swapem w stosunku do innych instrumentów. Dla 1 Etherum swap odpowiednio:
buy = -13,18 pln
sell = -3,75 pln
spread 8 - 9 pktów.
Jak to jest u innych brokerów?
To nie są kryptowaluty, tylko CFD.
Oczywiście, że CFD. Chyba dla kazdego to oczywiste. Bo z tego co wiem żaden broker nie umozliwia handel kryptowalutami. Przynajmniej ja o żadnym nie słyszałem.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Krypto

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

sprawdź easymarkets

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Krypto

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Cblondyn pisze:
15 wrz 2021, 17:49
Nigdy nie spekulowałem na tych instrumentach. I mam w związku z tym pytanie. U brokera u ktorego mam konto (XTB) jest 5 kryptowalut. I lewar jaki jest oferowany to 2:1. W dodatku z masakrycznym swapem w stosunku do innych instrumentów. Dla 1 Etherum swap odpowiednio:
buy = -13,18 pln
sell = -3,75 pln
spread 8 - 9 pktów.
Jak to jest u innych brokerów?
jeśli miał bym coś doradzić to proponuje longi zawierać w "fizykach" czyli dokonywać zakupu bezpośrednio na giełdzie, dzięki czemu swap = zero, a ewentualne szorty ładować u brokera u którego będzie miał najtaniej.
Z tego co kojarzę wiesz jak działa handel papierem, więc w krypto jest to samo. Kupujesz jakąś kryptowalutę i jesteś jej posiadaczem do czasu aż podejmiesz decyzję o sprzedaży po cenie rynkowej na gieldzie.
W zależności od czasu inwestycji krypto trzymasz na giełdzie, lub jeśli inwestujesz długo terminowo warto przelać środki na portfel. Cały proces bajecznie prosty, gdybyś potrzebował pomocy służę pomocą z podstawami. Przelewy łatwiejsze i szybsze niż w bankach.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Krypto

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
16 wrz 2021, 13:32
Cblondyn pisze:
15 wrz 2021, 17:49
Nigdy nie spekulowałem na tych instrumentach. I mam w związku z tym pytanie. U brokera u ktorego mam konto (XTB) jest 5 kryptowalut. I lewar jaki jest oferowany to 2:1. W dodatku z masakrycznym swapem w stosunku do innych instrumentów. Dla 1 Etherum swap odpowiednio:
buy = -13,18 pln
sell = -3,75 pln
spread 8 - 9 pktów.
Jak to jest u innych brokerów?
jeśli miał bym coś doradzić to proponuje longi zawierać w "fizykach" czyli dokonywać zakupu bezpośrednio na giełdzie, dzięki czemu swap = zero, a ewentualne szorty ładować u brokera u którego będzie miał najtaniej.
Oczywistym jest, że koszty byłyby mniejsze. Ale ja real krypto nie kupie bo nie mam zaufania do tego rynku. Było już wiele przypadków gdy giełda krypto w tajemniczych okolicznościach znikała wraz z kaską :)
Podobno taki wypadek był w Bułgarii czy Rumuni na wartośc kilku miliardów miejscowej waluty. Gdyby nie ten swap to te CFD u brokera byłby fajnym instrumentem do spekulacji na dłuższy termin bo dynamika ruchu na krypto super :)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Krypto

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Dlatego piszę że masz wiele opcji do wyboru. Jedną z nich jest kupowanie krypto i wypłacanie ich na portfel nad którym Ty masz kontrole. Masz kilka dość solidnych giełd, więc sam zakup nie jest narażony na większe ryzyko niż wpłacenie gotówki u brokerów CFD.
Jedna z US giełd jest nawet notowana na giełdzie w Stanach (Nasdaq) więc też raczej z dnia na dzień się nie zawinie. Coinbase
Druga warta uwagi giełda to Binance. Jedna z największych na świecie, też z dnia na dzień nie powinna zniknąć. Mają lewar i chyba kontrakty..
Polska BitBay, Najłatwiejsze wpłaty i wypłaty, ale koło właściciela- Suszka była już afera w TVN, z tym że gość zarabia w luźnym dniu około 500 000 PLN na czysto, (napiszę ponownie, to zarobek dzienny dla właściciela), więc też jest to dla niego opłacalne i z uśmiechem mówil wiele razy że ma z tego tyle że nie opłaca mu się robić jednorazowego dymania userów.

Z drugiej strony jeśli masz w głowie że czegoś się boisz to namawiał nie będę bo z takim podejściem nie wygram. Nie piszę tego złośliwie, ale wiem jak jest. Gdybyśmy byli sąsiadami to mógł bym nawet pomóc w kupnie i późniejszej sprzedaży krypto ale na odległość nie będe się z takimi rzeczami bawił.

Co do brokerów CFD to nie pomogę, bo nie korzystam ze względu na posiadanie "fizyków"
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

slo
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 14 kwie 2012, 14:02

Re: Krypto

Nieprzeczytany post autor: slo »

[/quote]jeśli miał bym coś doradzić to proponuje longi zawierać w "fizykach" czyli dokonywać zakupu bezpośrednio na giełdzie, dzięki czemu swap = zero, a ewentualne szorty ładować u brokera u którego będzie miał najtaniej.
Z tego co kojarzę wiesz jak działa handel papierem, więc w krypto jest to samo. Kupujesz jakąś kryptowalutę i jesteś jej posiadaczem do czasu aż podejmiesz decyzję o sprzedaży po cenie rynkowej na gieldzie.
W zależności od czasu inwestycji krypto trzymasz na giełdzie, lub jeśli inwestujesz długo terminowo warto przelać środki na portfel. Cały proces bajecznie prosty, gdybyś potrzebował pomocy służę pomocą z podstawami. Przelewy łatwiejsze i szybsze niż w bankach.[/quote]

W "fizykach" tez jest oplata jesli lewarujesz, chcac kupowac musisz pozyczyc usdt (najczesciej) a sprzedajac pozyczasz krypto na %.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Krypto

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Znana mi krpto która pobiera "opłatę" lub dopłaca w zalezności od wartości rynkowej, to AMPL. Reszta fizyków nie mają opłat przy posiadaniu danej krypto.
To o czym piszesz to kontrakty, nie fizyki. I płacisz za kontrakt lewarowany, a fizyk to takie cos czego jesteś (w teorii) włascicielem lub bardziej trafnie posiadaczem.
Lub jesli nie kontrakt za prowizję od transakcji, to może CFD.. Nie wprowadzaj w błąd osób które się na temacie nie znają. Fizyk, to fizyk, złoto masz fizyczne i na kontrakcie i CFD, tak samo akcje spółek i wiele, wiele innych rzeczy. Jak kupisz fizycznie, to nie nalicza Ci za to nikt opłaty za posiadanie, ryzykiem jest jedynie zmiana wartości zakupionego aktywa.

Jeśli zaś uważasz że się mylę to pokaż mi lewarowanego fizyka którego przeleją mi na mój portfel, wtedy uwierzę że to co mówisz ma sens. Lewar to zwiekszenie zakupionego lub sprzedanego aktywa (tu krypto) o wartość lewara, więc jesli kupie 1BTC to kto mi da na niego lewar x10 i wyśle mi na portfel 10BTC? Nikt. Chyba że masz taki namiar, śmiało pisz na priffff
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ