Mam strategie, nie mam pieniędzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

Nazywam się Dawid, mam 21lat i gram na forex od roku. W ciągu ostatnich kilku misięcy obmyśliłem bardzo zyskowną strategie, od miesiąca testuje ją na koncie real. Zyski jakie przynosi to od 0.2% do nawet 4%ale przeważnie jest to 1% na dzień, więc myśle że jest to całkiem nieżle. Problem w tym że nie mam pieniędzy i chciałbym się zapytać czy dostane jakąś wskazówke gdzie mam szukać inwestora, a może tu na forum się ktoś znajdzie? I jak by to miało wyglądać, chyba najprościej będzie jak inwestor założy konto u brokera i da mi do niego dostęp, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Boner pisze:
24 sie 2021, 14:39
... chyba najprościej będzie jak inwestor założy konto u brokera i da mi do niego dostęp, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.
Aby inwestować pieniądze osób trzecich należy mieć uprawnienia Doradcy Inwestycyjnego. Bez nich KNF może Cię obarczyć wysoką karą, gdyż bez uprawnień jest to w Polsce nielegalne.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

To nie byłby problem. Kurs na doradce inwestycyjnego to kwestia kilku tys zł.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

I poza tym, możesz zacząć u jakiegoś brokera z wysoką dźwignią, a więc z niewielkim kapitałem, i sam kapitał zbudować.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

Wysoka dźwignia jest tylko u brokerów z poza UE, więc nie bardzo podoba mi się wpłacanie do nich większej sumy. Narazie mam 1000USD w ICMarket, i tyle zostanie. Niedługo będę miał też stastus klijenta doświadczonego w XTB ale to też nie rozwiązuje problemu.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Boner pisze:
25 sie 2021, 09:14
Wysoka dźwignia jest tylko u brokerów z poza UE, więc nie bardzo podoba mi się wpłacanie do nich większej sumy. Narazie mam 1000USD w ICMarket, i tyle zostanie. Niedługo będę miał też stastus klijenta doświadczonego w XTB ale to też nie rozwiązuje problemu.
A policzyłes sobie procent składany przy 1%/dzień jaki wynik uzyskasz po:
-1 roku
-2 latach
-3 latach?

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

ninjaproject pisze:
24 sie 2021, 19:22
I poza tym, możesz zacząć u jakiegoś brokera z wysoką dźwignią, a więc z niewielkim kapitałem, i sam kapitał zbudować.
TYLKO trzeba brać pod uwagę ryzyko, a to co proponujesz może oznaczać przelewarowanie, które wiesz jak się kończy zazwyczaj - utratą kapitału

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Boner pisze:
24 sie 2021, 14:39
... gram na forex od roku.
Masz małe doświadczenie i każdy z bywalców forum, pomyślał sobie, że nie ma szans abyś miał o tym choć blade pojęcie. Słowa to tylko słowa i nawet jakbyś napisał, że masz 20 lat doświadczenia i do tego jesteś trenerem i mentorem, to nikt w to nie uwierzy, bo takie słowa należy udowodnić.
Na forum jest dział "Journal". Załóż tam nowy temat i pokaż jak działa ta strategia. W tym celu stwórz konto demo z takim lewarem jak potrzebujesz i na początek wklej w journalu screena z numerem rachunku i jego stanem. Następnie uruchom strategię i w każdy weekend wklejaj screena ze stanem rachunku i historią zleceń z danego tygodnia.
Jeśli strategia okaże się tak zyskowna jak napisałeś, to po miesiącu lub dwóch, ktoś może się do Ciebie zgłosi.
Bez takiego dowodu nie ma szans abyś kogokolwiek przekonał.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Boner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:53

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: Boner »

Cblondyn: Nie liczyłem, wystarczy że wiem że to będzie duża suma. Zresztą potrzebuje pieniędzy teraz, nie myślę o tym co będzie za trzy lata.

trisidginto: Trzeba tylko otwierać pozycje o wielkości proporcjonalnej do depozytu i nie będzie problemu.

MarioDM: Przymyślę to, ale konto demo odpada, nie ogarne na raz trzech rachunków. Aktualnie mam otwarte jakieś 60 pozycji i jest z tym trochę roboty, ale mogę wrzucać z konta real.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Mam strategie, nie mam pieniędzy

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Boner pisze:
25 sie 2021, 12:14
Cblondyn: Nie liczyłem, wystarczy że wiem że to będzie duża suma. Zresztą potrzebuje pieniędzy teraz, nie myślę o tym co będzie za trzy lata.
Przy zysku 1% dziennie po roku będziesz miał prawie 12 000 $, po dwóch latach prawie 143 000 $, po trzech ponad 1 700 000 $.
Ponadto możesz udostępniać kopiowanie transakcji i na tym dodatkowo zarabiać.

ODPOWIEDZ