mql5.com sygnały czy to w Polsce legalne ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
JarlCarmen

mql5.com sygnały czy to w Polsce legalne ?

Nieprzeczytany post autor: JarlCarmen »

Witam serdecznie. Czy korzystając z platformy mql5 i udostępniając swoją strategię poprzez sygnały jest to w Pl legalne ? Jaki podatek od zysków z składek userow się odprowadza ?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: mql5.com sygnały czy to w Polsce legalne ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

JarlCarmen pisze:
23 sie 2021, 21:33
Witam serdecznie. Czy korzystając z platformy mql5 i udostępniając swoją strategię poprzez sygnały jest to w Pl legalne ? Jaki podatek od zysków z składek userow się odprowadza ?
Generalnie kiedyś czytałem że ustawa o zarządzaniu cudzą kasą jest tak napisana że interpretacje są różne i dziwne czasem. Z drugiej strony metod do ominięcia jest sporo. Był już kiedyś podobny wątek na forum. Lepiej pokaż co są warte Twoje sygnały :D .
"If music is dying musicians are killing it" - MP

gregorio99
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 09 lut 2010, 21:16

Re: mql5.com sygnały czy to w Polsce legalne ?

Nieprzeczytany post autor: gregorio99 »

SEROL666 pisze:
23 sie 2021, 23:13
ustawa o zarządzaniu cudzą kasą jest tak napisana że interpretacje są różne i dziwne czasem.
Może czas już skończyć z takim dowolnym pisaniem sobie prawa w Polsce?

Taki wpis z 2013 r. znalazłem na blogu bossa, który zresztą nic nam nie wyjaśnia.
https://blogi.bossa.pl/2013/04/29/sprze ... tycyjnych/

Podam jeszcze linka dla rzecznika praw tradera z TJS, bo cały temat jest niedopowiedziany (być może celowo). Zobaczmy, co na to pani rzecznik.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: mql5.com sygnały czy to w Polsce legalne ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

gregorio99 pisze:
27 lut 2022, 12:40
Może czas już skończyć z takim dowolnym pisaniem sobie prawa w Polsce?

Taki wpis z 2013 r. znalazłem na blogu bossa, który zresztą nic nam nie wyjaśnia.
https://blogi.bossa.pl/2013/04/29/sprze ... tycyjnych/

Podam jeszcze linka dla rzecznika praw tradera z TJS, bo cały temat jest niedopowiedziany (być może celowo). Zobaczmy, co na to pani rzecznik.
Ja znam taki przypadek jest już sprzed dekady. Kolesie znali się na rzeczy wiedzieli że w PL nic nie zdziałają prześwietlili temat, mieli wyniki za całe lata, długoterminową strategię - celem było "naście" % na rok na kontraktach term. Wszystko otwarli za oceanem w USA w Delaware, oczywiście, załatwiane wszystko przez prawników zgodnie z literą prawa, zapięte na TipTop.
No i oczywiście wchodzi na to prokuratura i wszystko rozpiernicza łącznie z prywatnym życiem tych Panów. Co poszło nie tak nie wiem. Póznie jię dowiedzieli ze sprawa by latami nie wyszła na światło dzienne ale zgłosili ich i naciskali na interwencję prokuratury chłopcy z polskich fundusików którzy w tym czasie robili po kilka procent zdzierając na prowizjach
"If music is dying musicians are killing it" - MP

gregorio99
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 09 lut 2010, 21:16

Re: mql5.com sygnały czy to w Polsce legalne ?

Nieprzeczytany post autor: gregorio99 »

SEROL666 pisze:
27 lut 2022, 13:22
na kontraktach term.
Tylko w tym temacie sprawa dotyczy rynku forex i instrumentów pochodnych CFD.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: mql5.com sygnały czy to w Polsce legalne ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

gregorio99 pisze:
28 lut 2022, 09:33
SEROL666 pisze:
27 lut 2022, 13:22
na kontraktach term.
Tylko w tym temacie sprawa dotyczy rynku forex i instrumentów pochodnych CFD.
Kontrakty term. to też instrumenty pochodne. Chciałem zobrazować że nawet kolesie, którzy byli pewni że wszystko jest legalne okazało się że prawo jest bardzo nieczytelne i możesz oberwać po uszach
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ