Ostrzeżenie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Ostrzeżenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Dostałem w czwartek maila z Admirala. To jego treść :

"Ze względu na wzmożone spekulacje na temat potencjalnych działań szwajcarskiego banku centralnego na rynkach finansowych w nadchodzących tygodniach, chcielibyśmy poinformować, że w rezultacie może nastąpić wzrost zmienności rynkowej na wszystkich parach walutowych franka szwajcarskiego (CHF).



Chociaż nie ma natychmiastowych zmian w naszych usługach dla Ciebie, zachowujemy prawo do wprowadzania zmian w warunkach handlowych, które uznamy za konieczne w celu zapewnienia lepszej ochrony inwestorów i uporządkowanego handlu w okresach dużej zmienności walut i innych odpowiednich rynków.



Należy pamiętać o zwiększonym ryzyku w okresie poprzedzającym i następującym po potencjalnej interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego, a także o wszystkich innych czynnikach ryzyka:



✦ Ostre ruchy i znaczne luki w cenach rynkowych, zwłaszcza w parach CHF i szwajcarskim indeksie;

✦ Ograniczona płynność, która może skutkować znacznie szerszymi spreadami oraz zwiększoną liczbą odrzuconych zleceń i poślizgów;

✦ Zmniejszenie dostępnej dźwigni;

✦ Znacznie wyższe opłaty za nocleg („Swapy”);

✦ Odpowiednie instrumenty i/lub prześwietlone konta przechodzą w tryb handlu „tylko zamknięcie” bez powiadomienia;

✦ Zmiany w obsługiwanych wielkościach transakcji i czasach sesji handlowych;

✦ Wprowadzenie limitów ekspozycji w CHF na konto;

✦ Dalsze zmiany warunków handlu CHF lub innymi blisko powiązanymi walutami w krótkim czasie lub nawet bez wcześniejszego powiadomienia.



Środki te są jedynie wskazówką typowych negatywnych skutków, które są nieodłącznie związane z większą zmiennością i zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia wszelkich innych tymczasowych lub stałych środków i ograniczeń handlowych, jakie mogą być wymagane w tych wyjątkowych okolicznościach. "

Tłumaczenie oczywiście z automatu. Też coś takiego dostaliście od innych brokerów ? I o co właściwie ma chodzić, w sensie czego się obawiać ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
clv245
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2021, 08:49

Re: Ostrzeżenie

Nieprzeczytany post autor: clv245 »

Dziwna sprawa bo mam wiele kont u różnych brokerów i od żadnego nie dostałem takiego ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Ostrzeżenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

clv245 pisze:
02 wrz 2021, 09:18
Dziwna sprawa bo mam wiele kont u różnych brokerów i od żadnego nie dostałem takiego ostrzeżenia.
No właśnie. Też mam trochę kont, w tym część mniej aktywnych i też nic od nie dostałem.
Generalnie jednak chyba coś w tym jest, bo czytałem jakieś analizy, że Szwajcarzy do czegoś się przymierzają. Niestety nikt nie napisał dokładnie do czego.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ostrzeżenie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
02 wrz 2021, 10:12
clv245 pisze:
02 wrz 2021, 09:18
Dziwna sprawa bo mam wiele kont u różnych brokerów i od żadnego nie dostałem takiego ostrzeżenia.
No właśnie. Też mam trochę kont, w tym część mniej aktywnych i też nic od nie dostałem.
Generalnie jednak chyba coś w tym jest, bo czytałem jakieś analizy, że Szwajcarzy do czegoś się przymierzają. Niestety nikt nie napisał dokładnie do czego.
U mnie nic takiego nie było ani od Admirala, ani od nikogo innego.
Mogę jedynie przypuszczać, że z jakichś względów pojawił się u ciebie archiwalny komunikat sprzed lat.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Ostrzeżenie

Nieprzeczytany post autor: brg »

Paru brokerów wysłało takie maile, ale od Admirala też nie dostałem :)

ODPOWIEDZ