Kanały telegram z sygnałami forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Bayerniak99
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2021, 18:57

Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: Bayerniak99 »

Cześć, jestem 22 letnim studentem, dopiero zaczynającym swoją przygodę z handlem na forex. Zainteresował mnie temat płatnych grup z sygnałami forex na telegramie. Pytanie czy ktoś z was kiedyś korzystał z tego typu kanałów i jeśli tak to które mógłby polecić? Ogólnie z tego co widziałem sygnały oferują 3 poziomy take profit i jeden poziom stop loss. Na większości tych grup SL wynosi koło 80-100 pipsów a poziomy TP 20, 50 i 100 pipsów, jaką strategię przyjąć? czy nie lepiej zawsze grać na pierwszy TP? Chciałbym poradzić się osób które miały styczność z tematem i mogłyby mi pomóc z decyzją. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Czyli SL jest co najwyżej równy maksymalnemu zakładanemu zyskowi ale zazwyczaj większy? Nie dziwi Cię to? Do tego wszystko jest w rękach obcych Tobie ludzi. Rozumiem, że tak jest łatwiej.
A jeśli o strategię chodzi to trudno ustalić sztywne ramy ze względu na zróżnicowany charakter rynku.
Oczywiście powodzenia Ci życzę niezależnie od wyboru :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Bayerniak99
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2021, 18:57

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: Bayerniak99 »

Dzięki za odpowiedź , myślę czy najlepszą strategią nie byłoby po dojściu do poziomu TP1 przestawienie SL do połowy poziomu wejścia albo nawet na poziom wejścia wiadomo aby dać cenie margines na korektę i dalsze odbicie:)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej
Musisz pogadać z udostępniającym sygnały jak on to widzi.
Czy grają Daytarding czy dłuższy termin. CI z małym SL pewnie doglądają pozycji aby w razie konsolidacji ( która są non stop) ponowić wejście
SL 80-100 a TP 20-50 - musiałby mieć niesamowitą skuteczność na takie R/R (Generalnie w dłuższym terminie MC). Jak biorą kasę to niech pokażą wyniki. Zresztą bez żywego przykładu wiwisekcji nie zrobimy ;-).
"If music is dying musicians are killing it" - MP

chudy2355
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2021, 17:54

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: chudy2355 »

czesc, korzystasz nadal z sygnalow ?

Bayerniak99
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2021, 18:57

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: Bayerniak99 »

Dzięki za odpowiedź @SEROL666, teraz testuję kanał który przy TP rzędu 20 pips ma SL ustawiony na max 40 pips, zobaczymy co z tego wyjdzie, narazie testuję na demo czy wgl są skuteczni.
@chudy2355 tak nadal korzystam :)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Bayerniak99 pisze:
23 sie 2021, 10:47
Dzięki za odpowiedź @SEROL666, teraz testuję kanał który przy TP rzędu 20 pips ma SL ustawiony na max 40 pips, zobaczymy co z tego wyjdzie, narazie testuję na demo czy wgl są skuteczni.
@chudy2355 tak nadal korzystam :)
A na czym grają ? Albo inaczej na czym Ty grasz ? Bo TP20 a SL max 40 to nadal nieciekawie chyba że trader siedzi na tyłku przed kompem i TP zwiększa albo dokłada pozycje aby zwiększyć zysk ale to zależy od instrumentu no i zarządzania pozycjami. Sprawdź czy to przypadkiem nie jakieś EA. Czytałem o zawodnikach którzy mieli mnóstwo kont na każdym po 100-200USD i wiele systemów-robotów część zarabiała część nie. Główny dochód subskrypcje na ich systemy
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Bayerniak99
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2021, 18:57

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: Bayerniak99 »

Mam ogólnie plan korzystać z ich sygnałów na zasadzie tego aby tygodniowo być co najmniej 30 pipsów na plus, do tego wystarczy raz wbić na poziom TP2, sygnały są u nich tak ułożone, że właśnie niestety TP1 jest dwa razy niższy od SL ale TP2 jest równy SL, tygodniowo udostępniają około 10 sygnałów z czego 1-2 łapią SL, reszta wbija co najmniej TP1 czyli te 20 Pips, około 3-4 czyli połowie zyskownych udaje się osiągnąć poziom TP2, nie wiem tylko co robić z SL po osiągnięciu TP1, czy przesuwać SL na poziom wejścia czy też na połowę odległości między początkowym SL a poziomem wejścia, boję się poprostu że po osiągnięciu TP1 cena mimo że dojdzie do TP2 to wcześniej nastąpi minimalna korekta do poziomu wejścia i będzie zamykać mi pozycje na zero. Narazie testuję ten kanał na demo więc bez ryzyka, będę was informował o efektach, mój początkowy cel jest niewielki ale myślę że możliwy, to 100 pips miesięcznie na plus, czyli 30 pips tygodniowo na plus muszę być (uwzględniam już swap i straty pojedynczych pipsów na spread), w celu osiągnięcia celu wystarczy abym raz w tygodniu osiągał poziom TP2 czyli 30 pips i resztę tygodnia mogę już totalnie olać ich sygnały oczywiście analizując ich wyniki przez resztę tygodnia również na drugim koncie demo(posiadam dostęp do copytradera który automatycznie będzie otwierał na moim koncie demo pozycje na podstawie ich sygnałów i będę obserwował wyniki).

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Bayerniak99 pisze:
24 sie 2021, 09:48
Mam ogólnie plan korzystać z ich sygnałów ...
Nie bardzo chcę się wcinać w wątek, ale niestety chyba muszę.
Ustalasz sobie strategie na podstawie TP1 i TP2 oraz SL, ale czy nie uważasz, że to trochę dziwne ? Nic nie wiesz o tym jak działa ten system.
Jeśli zaczniesz samemu przesuwać TP i SL, to może się okazać, że łamiesz założenia systemu. Na demo oczywiście można się tak bawić.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Bayerniak99
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2021, 18:57

Re: Kanały telegram z sygnałami forex

Nieprzeczytany post autor: Bayerniak99 »

Tak wiem, niestety nie wiem jakie mają założenia, wysłałem do nich wiadomość z zapytaniem w tym temacie, na demo jak najbardziej bo nie podejmuję ryzyka mogę testować do woli, jeśli przyjdzie co do czego i do wejścia na rynek na poważnie to będę już musiał być naprawdę pewny dobranej strategii tak aby nie narażać się na nadmierne ryzyko które i tak jest wysokie.

ODPOWIEDZ