Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Krzysztof87335788
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2021, 15:58

Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof87335788 »

Siemka mam do was pytanie ile najwiecej zarobiliście na forex proszę o podanie konkretnej kwoty bo ja robię runa i pachnie mi ,że wyciągnę 70 tysięcy zł .Gram na dźwigni 30 .

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

I jak wyszło ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
22 sie 2021, 02:48
I jak wyszło ?
Zgadnij :D . Pewnie jak te wszystkie runy, się "wyrunował" z kasy. Ostatnio w journalu był link do jutuba, gdzie jakiś koleś przymierzał się do runu z kapitałem 10 k i wyzerował go w 2 dni. Trzeba przyznać, że niezły wyczyn. Mnie nigdy nie udało się tak szybko pozbyć się kapitału. Nawet na samym początku, zajmowało mi to więcej czasu :p
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

MarioDM pisze:
22 sie 2021, 10:39
SEROL666 pisze:
22 sie 2021, 02:48
I jak wyszło ?
Zgadnij :D . Pewnie jak te wszystkie runy, się "wyrunował" z kasy. Ostatnio w journalu był link do jutuba, gdzie jakiś koleś przymierzał się do runu z kapitałem 10 k i wyzerował go w 2 dni. Trzeba przyznać, że niezły wyczyn. Mnie nigdy nie udało się tak szybko pozbyć się kapitału. Nawet na samym początku, zajmowało mi to więcej czasu :p
Przez Rafała słowo RUN nabiera innego znaczenia. Tak wiem piszemy razem w tym samym wątku najlepsze że to nie są kolesie co miesiąc temu odkryli FX
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
23 sie 2021, 23:29
... to nie są kolesie co miesiąc temu odkryli FX
Przeczytałem ten artykuł, który wkleiłeś w innym wątku. Facet moim zdaniem, głupio się tłumaczy. Że niby zawiódł on sam, że dał się ponieść hazardowi i emocjom.
Rzecz w tym, że 7-letni staż nie oznacza, że jest się mistrzem. Trading to jedno z najtrudniejszych zajęć na świecie i 7 lat nie oznacza, że już się potrafi zarabiać.
7 lat stażu to dosyć dużo i przy takim doświadczeniu, trader coś tam już wie i jest przekonany, że potrafi zarabiać. Takie osoby potrafią nawet sporadycznie zarabiać w cyklach, choć nie oznacza to, że potrafią zarabiać stale. Gdy ja miałem 7 lat doświadczenia to dla przykładu z 2k dojechałem do 15k w kilka miesięcy. Straciłem niestety tą kasę na szwajcarskim przekręcie. Zrobiłem sobie miesiąc przerwy, wpłaciłem 5k na rachunek i w ciągu roku dojechałem do 100k. Później tą stówkę rozjechałem w ciągu kolejnych dwóch lat, więc to najlepszy przykład.
W artykule, koleś napisał, że są dwa typy traderów czyli zawodowiec, który zdaje sobie sprawę z ryzyka i hazardzista. Nie całkiem tak uważam, ale nieco podobnie. Zawodowiec to złe słowo i wolałbym "doświadczony trader". Ktoś taki faktycznie zaczyna zdawać sobie sprawę z ryzyka i pod tym kontem zaczyna podchodzić do tradingu, Czyli najpierw patrzy jak nie stracić. Zawodowiec w tym znaczeniu oznacza kogoś, kto swoje już przeszedł i jest bardzo ostrożny i rozważny, podchodzi do sprawy tradingu systematycznie, choć nie oznacza to, że zarabia już spore pieniądze.
Odnośnie tego co napisał w artykule.
Uważam, że powodem porażki nie było to co napisał, czyli pociąg do hazardu i emocje. One też, ale zgubiło go co innego.
Nie znam szczegółów, ale mam wystarczające doświadczenie, aby wyczytać błędy między wierszami.
Głównym błędem były zbyt duże pozycje. Nie może być tak, że jakaś pozycja w krótkim czasie wyzeruje 30% rachunku. Wielkość pozycji musi być rozsądnie dopracowana i nie na zasadzie "wydaje mi się, że taka wielkość jest OK". Do tradingu trzeba podchodzić matematycznie.
Pamiętam jak wyzerowałem rachunek w czasie przekrętu szwajcarskiego. To nie frank wyzerował mój rachunek. Pozycja na EurChf była o połowę mniejsza niż powinna i choć przyniosła stratę rzędu bodajże 30-40 % na tym dużym ruchu, to rachunek wyzerowały mi pozycje na kangurze, które akurat były za duże. Mój błąd. Gdybym nie przesadził wtedy z kangurem, to rachunek by się nie zamknął na minusie.
Kolejnym błędem, który da się wychwycić w artykule, to chyba brak spójnego systemu. Systemu, który ma z góry ustalone jaki TP, gdzie zamykać na SL lub na BE.
Mam również wrażenie, że ten system nawet nie pokazywał dokładnie kiedy otwierać pozycję.
Nie bardzo w sumie orientuję się na czym polegają te "runy", ale podejrzewam, że mają wiele wspólnego z PA czyli brak sztywnych reguł.
I to właśnie brak tych reguł zawiódł i doprowadził kolesia do wyzerowania rachunku.
Podsumowując : (MOIM ZDANIEM), nie da się osiągnąć sukcesu w tradingu, bez opracowania systemu zarządzania kapitałem (wielkość pozycji i inne szczegóły) oraz bez spójnego i precyzyjnego systemu, który pokazuje kiedy otwierać, a kiedy zamykać.
Tyle i aż tyle.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej.
Zgadzam się z Tobą MarioDM. Znam sporo historii gdzie rozsądny trader nagle "oszalał". Już czytając jego tekst widać błędy jak na dłoni oraz zaprzeczanie matematyce po krótce nie wiem na jaki wynik się gość mierzył z Rafałem Zaorskim chciał bańkę zrobić ?
Miał około 30K kapitału na dołku z tego co pisze zostało mu około 4 K ale odrobił i skończył z około 8K czyli technicznie zrobił 100% od dna (Wtedy chyba oprzytomniał). Załączyło się życzeniowe myślenie, MM poszło w diabły co jest chyba najważniejsze, presja czasu oraz napisał że miał nie raz pozycje 10x większe niż ryzyko pisał że nie zamknął ich z zyskiem. Moim zdaniem zrobił błąd taki że jak masz zarabiającą pozycję to dokładasz do niej aby maksymalizować zysk - takie strzały pozwalają przy stratach spokojnie oddychać i zachować trzeźwy osąd.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Samo określenie run jest głupie i dziecinne. Strategia, plan, testy, analiza, rozwój i adaptacja - to się w ogóle nie mieści w pojęciu run. Run to dźwignia na max, gra all in a cały plan to; ze 100$ zrobię 1000000$
żałosne
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Szukam_Kapitału
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2021, 11:59

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: Szukam_Kapitału »

przez rok około 850 000 zł. start od około 250 000 zł.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Właśnie czytam, że RZ zarobił 100 mln. Ktoś to widział? Bo z każdym dniem ta kwota "rośnie" :)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Ile najwiecej kasy udało się wam zarobić na forex ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Cblondyn pisze:
24 maja 2022, 14:17
Właśnie czytam, że RZ zarobił 100 mln. Ktoś to widział? Bo z każdym dniem ta kwota "rośnie" :)
Gdzieś podawał że 10 MLN USD, kiedyś mówił też że na Ropie umoczył 20 MLN PLN. Teraz coś mówił że wali Longi na FW20 chyba chce aby naród mu pomógł 8)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ