Na czym nie zarabia broker

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
FreeWay

Na czym nie zarabia broker

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

https://www.bankier.pl/static/att/emite ... 753823.pdf Jak w temacie , szczera spowiedź brokera warto wnikliwie przeczytać od deski do deski w jakich sytuacjach jest przewaga bo stronie tradera . Jeśli ja na celu mam sukcesywne pomnażanie kapitału to co najmniej nie rozsądnym by było lokowanie jego 100% na forex wymusza to dywersyfikacje na kolejne aktywa akcje ETFy Obligacje krypto etc... Co się zdarzyło po publikacji raportu ? promocja można było nabyć akcje z dyskontem 26% perspektywicznej firmy tanio wycenianej P/E 6 która uzyskuje licencje do działalności na rynkach opartych o eksport ropy naftowej ,żeby nie było nie naganiam do zakupu akcji 10% mi styka

Dość smutne stwierdzenie trzon polskich inwestorów stanowią emocjonalni idioci podsumować ich można tym że kupują jak cena rośnie a sprzedają jak spada często na ostatnim dołku przed gwałtownym wybiciem https://www.bankier.pl/forum/forum_o_x- ... 01597.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Na czym nie zarabia broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

To ty nie wiesz, że takie artykuły są sponsorowane przez np. brokera, i pokazują jakiś sensacyjny negatyw tylko po to, żeby zmanipulować naiwnych i ich przekonać, że oni są wybawcą?
I mnie nazywasz mainstreamowcem???
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Na czym nie zarabia broker

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Nie ośmieszaj się to jest obowiązkowy raport który muszą publikować spółki notowane na GPW

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Na czym nie zarabia broker

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

XTB załącznik do raportu pisze: (...) Korzystne dla Spółki są okresy występowania wyraźnych i długich trendów rynkowych i właśnie w takich momentach osiąga
najwyższe przychody. (...)
FreeWay pisze:
29 lip 2021, 21:40
Dość smutne stwierdzenie trzon polskich inwestorów stanowią emocjonalni idioci podsumować ich można tym że kupują jak cena rośnie a sprzedają jak spada często na ostatnim dołku przed gwałtownym wybiciem https://www.bankier.pl/forum/forum_o_x- ... 01597.html
Mając na uwadze to co jest w załączniku raportu nie do końca się mogę zgodzić, bardziej bym winił inwestycje bez SL i takie tam gdy rzeczywiście ktoś wchodzi na końcu trendu.. Zacytowany fragment wskazuje na to że wspomniani idioci grają przeciw trendowi, i pewnie jeszcze gridują... cały czas w kontrze co jest korzystne dla spółki podczas trendów.
Jedyne wcześniej raport wskazuje że spółka traciła na pozycjach w Kryptowalutach w których klienci byli skłonni dłużej przetrzymywać pozycję ze względu na oczywiste trendy tych walorów inwestycyjnych. Przez to postanowiono w całości zabezpieczać zawierane pozycję przez klientów na krypto.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

FreeWay

Re: Na czym nie zarabia broker

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Hej , Dość dziwne wnioski wyciągnąłeś z tego co napisałem , jak widać na załączonym powyżej obrazku akcje kupiłem wtedy gdy cena spadła o 26% to nie było zgodne z trendem , dlaczego tak zrobiłem ? bo od dość długiego czasu miałem na celowniku akcje XTB mam u nich konto więc mogę ocenić ich produkt i usługi , firma rozszerza swoja działalność na kolejne rynki zagraniczne , cła eksportowego płacić nie musi maszyn do produkcji nie potrzebuje , widzę duże perspektywy do zwiększania zysku wraz ekspansja na kolejne rynki . Nigdy nie jest tak że jak ty kupisz to rynek dostrzeże perspektywy firmy i to ż jej wartość wewnętrzna jest zaniżona czasami akcje kilka lat w miejscu stoją i nie zarabiasz na nich ale 12% dywidendy to już coś . SL nie jest jednowymiarowy na wszystkich rynkach , na akcjach to coś wyjątkowo głupiego , jeśli fundamenty firmy się nie pogorszyły nie dzieje sie w niej nic złego a cena spada bo firma jest nie modna i 20 analityków nie wydaje dla niej rekomendacji buy/sel to ja mam sprzedać ? ,raczej dokupię. Grid nie jest niczym złym jest koszmarem brokera jeśli się nie lewarujesz i grasz tylko L np na surowcach tanich jak teraz srebro mając duży depozyt który uniemożliwia wywalenie ciebie z pozycji . potencjał do spadków to obecnie 22$ do wzrostów raczej nie ograniczony i tu się objawia zasda nie graj z idiotami trendu S na Silver w długim terminie .

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Na czym nie zarabia broker

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

A więc doszło do bardzo rozbieżnego zrozumienia naszych wypowiedzi. Ty napisałeś post w stosunku do możliwości zakupu akcji, ja napisałem post odnoszący się bezpośrednio do raportu i tytułu wątku. Napisałeś aby zapoznać się z nim od deski do deski, i rzeczywiście ciekawe wnioski można wysnuć. Między innymi kiedy broker najwięcej zarabia (tym bardziej w systemie MM- strata klienta=zarobek brokera) i głównie w takim kontekście napisałem post, chodziło mi głównie o to dlaczego 77% klientów traci i co można dzięki temu poprawić w tradingu... Odnosząc się do zakupionych przez Ciebie akcji myślę że podjąłeś dobrą decyzję patrząc na perspektywy raportu, ale nie analizowałem tej spółki więc nie mam pojęcia dlaczego przez ostatnie półrocze cena spadała kiedy pozyskiwali 100k nowych klientów, kiedy zatrudnili nową twarz do reklamy itp. Wiele czynników na to mogło się złożyć i mogło to być celowe działanie aby odkupić taniej przez pompą, bez zagłębienia się w temat będę gadał głupoty jak wróżka z fusów.
Tak więc nieporozumienie :564:
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Na czym nie zarabia broker

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Jak by komuś nie chciało się czytać to zacytowałem dwie najważniejsze rzeczy które są w w/w raporcie.
XTB załącznik do raportu pisze: (...) Korzystne dla Spółki są okresy występowania wyraźnych i długich trendów rynkowych i właśnie w takich momentach osiąga
najwyższe przychody. (...)
XTB załącznik do raportu pisze: Z punktu widzenia warunków panujących na rynkach finansowych w I półroczu br. warto przede wszystkim zwrócić uwagę, że
był to okres, w którym do połowy maja kontynuowany był trend wzrostowy na rynku kryptowalut. Rynek ten charakteryzuje się
tym, że klienci inwestujący w CFD na kryptowaluty są skłonni zdecydowanie dłużej przetrzymywać swoje otwarte pozycje i nie
domykać zysków w krótkim czasie, jak ma to miejsce w przypadku innych instrumentów CFD
. Taka charakterystyka rynku miała
negatywne przełożenie na przychody Grupy (46,6 mln zł straty z CFD na kryptowaluty w I półroczu 2021 r.). W konsekwencji
w połowie maja br. XTB podjęła decyzję o zmianie modelu biznesowego dla instrumentów CFD opartych o kryptowaluty,
tj. całkowitym zabezpieczeniu pozycji rynkowej na nich
Wniosek? Taki że broker MM traci jak wbijasz się w trend i przetrzymujesz pozycje która zarabia żeby z niej wycisnąć więcej. Na krypto wiadomo, tylko rośnie, każdy trzyma.
Na reszcie instrumentów CFD? ważne że jest zysk, trzeba zamykać jak już grid wszedł na plus...
Odnosi sie to do stricte raportu a nie autora wątku ;)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ