krypto waluty reagujące na dane makro

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
JarlCarmen

krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: JarlCarmen »

Jw. Czy istnieje jakaś krypto najlepiej pochodną etherum ,która reaguje na dane makro ?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

JarlCarmen pisze:
25 lip 2021, 17:45
Jw. Czy istnieje jakaś krypto najlepiej pochodną etherum ,która reaguje na dane makro ?
Hm. A dlaczego miało by reagowac ? Nie są powiązane z realną gospodarką póki co ? na tradingview wrzuciłem kiedyś 10 najpopularniejszych krypto i praktycznie wszystkie miały doskonałą korelację. Kurs USD ma nie wielki wpływ bo wahania krypto są wielokrotnie większe niż USD w stosunku do powiedzmy głównych walut jak EUR, JPY, GBP, CAD, CHF. Tu co do zmienności i kierunku ma więcej do powiedzenia jeden twitt od Muska. Moim zdaniem odpowiedz brzmi: nie
"If music is dying musicians are killing it" - MP

FreeWay

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Zależy co rozumiesz przez dane makro , jeśli na uwadze masz cały czas trwając dodruk waluty prowadzony przez banki centralne to jak najbardziej BTC którego ilość jest ograniczona jak najbardziej ma powody by sie umacniać , kupiłem BTC tydzień temu czemu ? bo wszyscy znani analitycy i popularne strony finansowe zamilkły na jego temat po tym jak zaliczył 50% zjazd ,pieniądz lubi cisze to tylko korekta będzie pompa według mnie ale choc ja na tym rynku kursem nie rusze za to warto spojrzeć co robią "silne rece" https://www.barchart.com/futures/quotes ... height=150 zielona linia - zobacz jak szybko są zamykane shorty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
26 lip 2021, 00:35
JarlCarmen pisze:
25 lip 2021, 17:45
Jw. Czy istnieje jakaś krypto najlepiej pochodną etherum ,która reaguje na dane makro ?
Hm. A dlaczego miało by reagowac ? Nie są powiązane z realną gospodarką póki co ? na tradingview wrzuciłem kiedyś 10 najpopularniejszych krypto i praktycznie wszystkie miały doskonałą korelację. Kurs USD ma nie wielki wpływ bo wahania krypto są wielokrotnie większe niż USD w stosunku do powiedzmy głównych walut jak EUR, JPY, GBP, CAD, CHF. Tu co do zmienności i kierunku ma więcej do powiedzenia jeden twitt od Muska. Moim zdaniem odpowiedz brzmi: nie
To tak, jakby zapytać dlaczego jakaś dowolna waluta reaguje na dowolne dane makro, nawet teoretycznie zupełnie niezwiązane z tą walutą...
Reaguje, bo jest to jeden wielki rynek międzynarodowy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
27 lip 2021, 10:22
SEROL666 pisze:
26 lip 2021, 00:35
JarlCarmen pisze:
25 lip 2021, 17:45
Jw. Czy istnieje jakaś krypto najlepiej pochodną etherum ,która reaguje na dane makro ?
Hm. A dlaczego miało by reagowac ? Nie są powiązane z realną gospodarką póki co ? na tradingview wrzuciłem kiedyś 10 najpopularniejszych krypto i praktycznie wszystkie miały doskonałą korelację. Kurs USD ma nie wielki wpływ bo wahania krypto są wielokrotnie większe niż USD w stosunku do powiedzmy głównych walut jak EUR, JPY, GBP, CAD, CHF. Tu co do zmienności i kierunku ma więcej do powiedzenia jeden twitt od Muska. Moim zdaniem odpowiedz brzmi: nie
To tak, jakby zapytać dlaczego jakaś dowolna waluta reaguje na dowolne dane makro, nawet teoretycznie zupełnie niezwiązane z tą walutą...
Reaguje, bo jest to jeden wielki rynek międzynarodowy.

- Liczba walut na świecie 180 tych uznawanych - (Światowe pkb w tych walutach za 2019 - ok. 135 BLN. - Liczba pieniędzy na świecie w akcjach obligacjach, szeroko pojętych inwestycjach około 1,2 tryliona USD (szacunkowo oczywiście)

- Liczba KRYPTOwalut ok 4000. Wartość wszystkich krypto 2 - 3 BLN (szacunki); uznane jako środek płatniczy przez jakiś rząd 1 - Salwador. I tu ciekawostka bo rzeczywiście oszacowano wpływ bitcoina na PKB kraju:
https://marketingibiznes.pl/fintech-i-k ... platniczy/

To nie jest wielki rynek międzynarodowy a NISZOWY. Choć technologia Blockchain jest naprawdę ciekawa a zastosowań od groma. krypto jest wyizolowane od realnej gospodarki (Chińczycy wywalili to od siebie i ostrzegli naród żeby nie było płaczu) i chyba póki co żadna normalna giełda go nie notuje.

- wszystkie krypto razem wzięte to promile uznawanych walut - skąd miały by mieć przełożenie na na przykład ceny surowców skoro nie biorą udziału w obrocie ?
- za 99% krypto nic nie mogę kupić (a to co mogę to nie ma znaczenia) wiec gdzie tu przełożenie na realną gospodarkę - dane makroekonomiczne
- wszystkie interakcje ekonomiczne są pośrednie pomiędzy danymi makro a krypto, bo jak inaczej wytłumaczyć mega spadek ponad 50% żadne dane makro nie miały na nie wpływu tylko newsy i wielka spekulacja
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Na pewno nie pomieszałeś jednostek imperialnych z metrycznymi?
1,000 = Thousand
1,000,000 = Million
1,000,000,000 = Billion
1,000,000,000,000 = Trillion
1,000,000,000,000,000 = Quadrillion

Tu masz tabelkę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczebnik ... si%C4%85ca
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SEROL666 pisze:
27 lip 2021, 16:42



- Liczba walut na świecie 180 tych uznawanych - (Światowe pkb w tych walutach za 2019 - ok. 135 BLN. - Liczba pieniędzy na świecie w akcjach obligacjach, szeroko pojętych inwestycjach około 1,2 tryliona USD (szacunkowo oczywiście)

- Liczba KRYPTOwalut ok 4000. Wartość wszystkich krypto 2 - 3 BLN (szacunki); uznane jako środek płatniczy przez jakiś rząd 1 - Salwador. I tu ciekawostka bo rzeczywiście oszacowano wpływ bitcoina na PKB kraju:
https://marketingibiznes.pl/fintech-i-k ... platniczy/

To nie jest wielki rynek międzynarodowy a NISZOWY. Choć technologia Blockchain jest naprawdę ciekawa a zastosowań od groma. krypto jest wyizolowane od realnej gospodarki (Chińczycy wywalili to od siebie i ostrzegli naród żeby nie było płaczu) i chyba póki co żadna normalna giełda go nie notuje.

- wszystkie krypto razem wzięte to promile uznawanych walut - skąd miały by mieć przełożenie na na przykład ceny surowców skoro nie biorą udziału w obrocie ?
- za 99% krypto nic nie mogę kupić (a to co mogę to nie ma znaczenia) wiec gdzie tu przełożenie na realną gospodarkę - dane makroekonomiczne
- wszystkie interakcje ekonomiczne są pośrednie pomiędzy danymi makro a krypto, bo jak inaczej wytłumaczyć mega spadek ponad 50% żadne dane makro nie miały na nie wpływu tylko newsy i wielka spekulacja
Dokładnie tak. Już mówienie o jakichś fundamentach dla krypto to jakas fantazja. Bo niby co to za fundamenty miałyby być? Każda waluta ma ścisłe powiązanie z konkretną gospodarką. A z jaka gospodarka ma powiązanie krypto skoro nie ma żadnej narodowości? :d

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
27 lip 2021, 18:30
Na pewno nie pomieszałeś jednostek imperialnych z metrycznymi?
1,000 = Thousand
1,000,000 = Million
1,000,000,000 = Billion
1,000,000,000,000 = Trillion
1,000,000,000,000,000 = Quadrillion
Wziąłem dane z netu liczone wszystko z pochodnymi itd. ale takiego papierowo - blaszanego plus zapis elektroniczny to szacuje się na chyba około 90 bln dolarów. Ale co tam weźmy wartość - kapitalizację światowych giełd, które działają w podobny sposób do giełd krypto. I teraz W poniższym Artykule z maja gdzie był szczyt hypeu na krypto:
"Rynek kryptowalut i bitcoin jest już warty 2,35 bln USD czyli więcej niż Apple"
https://strefainwestorow.pl/artykuly/bi ... ty-bitcoin

to jak się ma to do kapitalizacji giełd dane w Bilionach PLN:
https://www.projektexplicite.pl/kapital ... ych-gield/

Czyli powiedzmy sobie całe krypto jest warte mniej więcej tyle co Apple. Popatrz sobie na link powyżej Krypto to niewielki procencik niestety przy mojej całej sympatii dla tej technologii nie ma bezpośrednich powiązań z danymi makroekonomicznymi.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

FreeWay

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Nie można oczekiwać że wirtualna waluta będzie reagować na dane makro bo nie ma narodowości jak trafnie zauważyłeś , równocześnie jest to siłą krypto że byle urzędas nie może jej dodrukować a boli ich z tego powodu dupa i kiedy BTC zbliża się do rekordowych cen kundle spuszczane są z łańcucha by straszyć całkowita blokada krypto . Nie jest tak że np Ehereum to tylko spekulacyjne aktywo , tu kłania się teoria wyceny i jej myśl przewodnia czyli inwestuj "w to co rozumiesz " np prosty przykład chcesz kupić samochód obserwujesz jego cenę czekasz na jakiś rabat , nagle cena spada o 50% więc biegiem kupujesz i wiesz że ubiłeś świetny interes kupując coś znacznie taniej poniżej wartości rynkowej bo w pełni rozumiesz korzyści z posiadania auta . To samo z Ethereum jesli wiesz jakie technologia Blockchain może mieć zastosowania to 50% zjazd ceny jest świetna promocją a że zmienność duża trudno takie aktywo , dla niektórych będzie to zawsze tylko wykres z dużą zmiennością , sory samo AT nie wystarczy by kręcić setki

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: krypto waluty reagujące na dane makro

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

FreeWay pisze:
28 lip 2021, 22:17
... by straszyć całkowita blokada krypto .
Nie wiem czy się da zablokować handel kryptowalutami. Pewnie nie, ale da się pewnie zablokować wymianę krypto na waluty realne. Dodatkowo da się zablokować "kopanie" krypto jak choćby zrobiły to Chiny. Wszystkie kraje raczej nie zablokują kopania, ale nie wszędzie da się wydobywać i mam tu na myśli kraje dalekiej Azji, które zmagają się z niedoborami prądu.
Dlatego ryzyko jest duże.
A jakie są korzyści ? Bo w dobie kryzysu, gdy wszystko padnie to nawet złote monety niewiele pomogą, a krypto to już wcale.
FreeWay pisze:
28 lip 2021, 22:17
Nie jest tak że np Ehereum to tylko spekulacyjne aktywo ...
A czym jest jeszcze ? Pytam poważnie, bo dla mnie krypto to ściema na maxa, ale może się mylę, więc chętnie wysłucham rozsądnych argumentów.
FreeWay pisze:
28 lip 2021, 22:17
... jesli wiesz jakie technologia Blockchain może mieć zastosowania to 50% zjazd ceny jest świetna promocją
Jakie są te zastosowania ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ