Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
JarlCarmen

Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: JarlCarmen »

Jw :)
Jeśli tak to jakiego brokera polecacie ?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

nie pamiętam żeby knf lub coś innego nałożyło jakiś zakaz na opcje binarne. a co do brokera to kiedyś dukascopy miał w ofercie no i nadex z us .. jednyni regulowani brokerzy z takimi "wynalazkami", których znam..

Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

o jest dukas swiss chyba ma : https://www.dukascopy.com/swiss/english ... platforms/
nadex nie wiem czy akceptują klientów z PL ale się dowiem, bo też chciałem spróbować ich "opcji" pod strategię na indeksach a mają nie tylko binarne ale też inne i to mnie zainteresowało akurat dziś :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Venomouss pisze:
10 lip 2021, 01:34
o jest dukas swiss chyba ma : https://www.dukascopy.com/swiss/english ... platforms/
nadex nie wiem czy akceptują klientów z PL ale się dowiem, bo też chciałem spróbować ich "opcji" pod strategię na indeksach a mają nie tylko binarne ale też inne i to mnie zainteresowało akurat dziś :D
To, co oferuje Dukascopy to matematycznie nie można zarobić, skoro wypłata jest mniejsza niż wpłata.
Tylko nieumiejący liczyć ignoranci się na to nabierają.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

ninjaproject pisze:
10 lip 2021, 18:09
Venomouss pisze:
10 lip 2021, 01:34
o jest dukas swiss chyba ma : https://www.dukascopy.com/swiss/english ... platforms/
nadex nie wiem czy akceptują klientów z PL ale się dowiem, bo też chciałem spróbować ich "opcji" pod strategię na indeksach a mają nie tylko binarne ale też inne i to mnie zainteresowało akurat dziś :D
To, co oferuje Dukascopy to matematycznie nie można zarobić, skoro wypłata jest mniejsza niż wpłata.
Tylko nieumiejący liczyć ignoranci się na to nabierają.
ja o tym doskonale wiem dlatego napisałem o tych opcjach "wynalazki".. Dukas i ich "opcje" mnie osobiście nie interesują. Nadex ma jeszcze kilka innych opcji no i indeksy (call spready konkretnie mnie zainteresowały).
a kolega wyżej pytał czy można ... no to chyba można i to w regulowanych firmach.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Venomouss pisze:
10 lip 2021, 23:16
ninjaproject pisze:
10 lip 2021, 18:09
Venomouss pisze:
10 lip 2021, 01:34
o jest dukas swiss chyba ma : https://www.dukascopy.com/swiss/english ... platforms/
nadex nie wiem czy akceptują klientów z PL ale się dowiem, bo też chciałem spróbować ich "opcji" pod strategię na indeksach a mają nie tylko binarne ale też inne i to mnie zainteresowało akurat dziś :D
To, co oferuje Dukascopy to matematycznie nie można zarobić, skoro wypłata jest mniejsza niż wpłata.
Tylko nieumiejący liczyć ignoranci się na to nabierają.
ja o tym doskonale wiem dlatego napisałem o tych opcjach "wynalazki".. Dukas i ich "opcje" mnie osobiście nie interesują. Nadex ma jeszcze kilka innych opcji no i indeksy (call spready konkretnie mnie zainteresowały).
a kolega wyżej pytał czy można ... no to chyba można i to w regulowanych firmach.
Opcje binarne są w Polsce nielegalne.
Przedstawiłem link do odpowiednich przepisów.
Natomiast, zawsze się znajdzie jakaś furtka prawna, żeby zmodyfikować opcje binarne w taki sposób, żeby
dane przepisy już nie dotyczyły tego nowego wynalazku, tak jak to zrobił Dukascopy.
Pozatym, to oferuje to Dukascopy Szwajcaria, i oni nie muszą się trzymać wytycznych ESMA.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Wydaje mi się, że ludzie wchodzą w binarne, ponieważ zasady są proste. Zyski kuszą a niechęć do analizy i nauki skłania do wchodzenia w "szybkie, łatwe pieniądze".
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

ninjaproject pisze:
11 lip 2021, 01:06

Opcje binarne są w Polsce nielegalne.
Przedstawiłem link do odpowiednich przepisów.
Natomiast, zawsze się znajdzie jakaś furtka prawna, żeby zmodyfikować opcje binarne w taki sposób, żeby
dane przepisy już nie dotyczyły tego nowego wynalazku, tak jak to zrobił Dukascopy.
Pozatym, to oferuje to Dukascopy Szwajcaria, i oni nie muszą się trzymać wytycznych ESMA.
Oczywiście istnieje zakaz oferowania opcji binarnych klientom detalicznym w Polsce. Jednak podstawa prawna jest absolutnie inna niż pokazuje to strona www.twf.pl, do której podałeś link. Podstawa prawna to nie zakaz ESMA obecnie, a tak wynika z artykułu.

Zakaz ESMA dot. opcji binarnych był tymczasowy - obowiązywał do 1 lipca 2019.

Natomiast 25.06.2019 KNF ukazał się komunikat KNF, który wprowadził zakaz od 02.07.2019.

Zakaz dot. opcji binarnych jest na poziomie krajowym, a nie unijnym w chwili obecnej - ESMA nie kontynuuje zakazu.

https://comparic.pl/esma-rezygnuje-z-za ... w-kolejce/
https://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-wp ... 95882.html
https://www.parkiet.com/Forex/306259803 ... rnych.html

Podsumowując

Zakaz jest na terenie Polski i dotyczy oferowania takich instrumentów. Dotyczy oferowania klientom detalicznym. Inne kraje, nawet unijne mają pewnie swoje rozwiązania prawne w tym zakresie.

Jeśli ktoś chce wiedzieć dokładnie czego dotyczy zakaz KNF to polecam bezpośrednio ich stronę - to najlepsze źródło

https://dziennikurzedowy.knf.gov.pl/DU_ ... 18/akt.pdf

NinjaProject - zwróć uwagę, że zakaz dotyczy oferowania opcji binarnych klientom detalicznym. Zakaz nie dotyczy oferowania klientom profesjonalnym. A nie wiesz jaki status klienta ma JarlCarmen. Dlatego stwierdzenie, że opcje binarne w Polsce są nielegalne to spora nieścisłość, nadużycie.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy opcje binarne sa legalne w Polsce ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

trisidginto pisze:
12 lip 2021, 11:51
ninjaproject pisze:
11 lip 2021, 01:06
NinjaProject - zwróć uwagę, że zakaz dotyczy oferowania opcji binarnych klientom detalicznym. Zakaz nie dotyczy oferowania klientom profesjonalnym. A nie wiesz jaki status klienta ma JarlCarmen. Dlatego stwierdzenie, że opcje binarne w Polsce są nielegalne to spora nieścisłość, nadużycie.
Dzięki za update w temacie przepisów prawnych! :564:

Odnośnie JarlCarmen, to fakt, że nie wiem, czy on posiada obecnie status klienta profesjonalnego, choć akurat znam go od dawna, wiem kto się ukrywa pod tym pseudonimem, i nie przypuszczam, żeby był na poziomie pro.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ