Zostałem oszukany przez brokera

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Souldream
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2020, 22:41

Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: Souldream »

Dzień dobry, mój 76 letni tata został skuszany przez niewinną reklame firmy brokerskiej Unixbroker na inwestycje. Sytuacja pewnie dla was łatwa do wyłapania że to oszust ale dla mojego taty który jest zielony w tym temacie niezbyt. Otóż został namówiony przez brokera inwestycje o wartości 40tyś zł, zrobił się szybki zysk i zyskanie zaufania to tego brokera. Później namówił mojego tate na jeszcze wieksze inwestycje rzędu 200k zł chyba na waluty euro. Jak pewnie się domyślacie firmy zarejestrowana na końcu świata, nie posiadającac żadnych licencji, zabezpieczeń europejskich, szkoda tylko że dowiedziałem się o wszystkim po fakcie i w momencie gdy mój tata powiedział mi o tej całej sytuacji. Sytuacja na dzisiaj wygląda tak że Broker powiedział że sytuacja jest bardzo cieżka i potrzebujemy się odbić jakimś "kredytem" na 20 tyś dolarów i sytuacja się lekko poprawiła ale nadal była poniżej 100% poziomu zabezpieczenia, po kilku godzinach zadzwonił że sytuacja się poprawiła i musimy przeczekać teraz do poniedziałku gdzie się odbijemy i tu nagle zonk... mówi że musimy im wpłacić 20k dolarów którymi nas podbili bo inaczej zablokuja nam konto i nic nie bedziemy mogli zrobić... Nie wiem co powiedzieć wiem że pewnie się wszyscy tutaj bedą z tego dramatu śmiać, ale nam nie jest do śmiechu... Sytuacja jest tragiczna bo nie mamy już żadnych oszczędności i nie wiemy co robić. Jeszcze na dodatek dopiero dzisiaj się dowiedziałem co to jest dźwignia finansowa która była ustawiona na 1;100... Proszę, wręcz błagam co możemy zrobić w zaistniałej sytuacji, jakiś prawnik, radca prawny, czy jest możliwość czegoś tu sprzedać, cokolwiek... Mamy czas do poniedziałku bo inaczej grozi nam zablokowaniem tego konta i wtedy boje się że sytuacja może się tak zmienić że to saldo ujemne rozwali nasz cały majątek...

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Nie szukaj pomocy na forum, tu nikt nie może udzielić Ci wiążącej odpowiedzi. Pomocy szukaj u prawnika i to najlepiej takiego, co prowadzi sprawy tego typu. Obawiam się, że odzyskanie pieniędzy będzie bardzo trudne albo wręcz niemożliwe.

Souldream
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2020, 22:41

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: Souldream »

Już jestem w kontakcie z adwokatem mam tylko pytanie czy zamykać pozycje które aktualnie posiadam skoro broker grozi ze zablokuje konto w poniedziałek. Wszystkie to są stary, ale przybajmniej będę mieć pewność ze nie będzie depozyt na minusie. Ci oszuści mówią ze mam tego nie robić bo robię im ogromne staty jeżeli zamykam waluty na których tracę. Co robić?

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Przeczytałem i nie bardzo rozumiem. Pytasz się co tu możesz sprzedać, chcesz jeszcze coś dopłacać oszustowi? I co to saldo ujemne u oszusta? Jaka pozycja, na czym, u jakiego brokera zawierana? Jeśli to jest oszust to co cię interesuje zablokowane konto? Po prostu więcej nie stracisz. I skąd ten telefon? Z Polski? Może lepiej idź na policję.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Teraz dopiero przeczytałem post powyżej. Myślałem, że to ktoś zarządza waszą kasą a widać że macie normalne konto u brokera. To jest normalne konto mt4 i sami robicie transakcje i możecie na przykład zrobić wyciąg z konta? To ja nie wiem co możecie zrobić jeśli sami robicie te transakcje. Nie wiem jak depozyt może być na minusie, gdzie jest poziom stop out?

Souldream
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2020, 22:41

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: Souldream »

Mój tata został przez tego brokera zmanipulowany i to ten broker wykonywał wszystkie czynności przez AnyDesk... zwykły scamer niestety tata dał się zrobić jak dziecko. Dokładnie chodzić mi o to ze już aż tak nie zależy mi na tym aby odzyskać zainwestowane pieniądze (chociaż byłoby fajnie, ale ta sprawę będę załatwiał z adwokatem) chce poprostu mieć pewność ze w poniedziałek nie stanie coś takiego ze wszystko poleci na łeb na szyje i poziom zabezpieczeni spadnie do takiego poziomu gdzie stracimy wszzysyko i wolne środku będą ba minusie ponieważ broker używał dźwigni 1:100. Nie zabezpieczył kompletnie depozyt przez stop loss specjalnie kupił pozycje które w ciągu godziny osiągnęły ogromne straty. Rano gdy specjalnie zamknęliśmy dwie pozycje broker zaczął na tatę krzyczeć ze co on robi i ze nie można zamykać pozycji gdy są taniej niż kupiliśmy bo jego firma ponosi ogromne straty ze względu na dźwignie. Nie wiem co robić czy sprzedać te wszystkie pozycje i mieć spokoj ze nie wybije nas z rynku do poniedziałku gdy i tak będę miał wtedy zablokowane konto i nie będę mógł nic zrobić czy zostawić te parywalutowe i nic z nimi nie robić aby nie być torpedowanym przez tych scamerow czemu sprzedajemy te parywalutowe. Ogólnie saldo rachunku po zamknięciu wszystkich tych pozycji będzie na plusie.( zainwestował tata 200k a zostanie tam tylko jakieś 70k). Wiem ze pisze bardzo chaotycznie ponieważ kompletnie nie wiem co robić gdyż nigdy nie miałem żadnej styczności z giełda. Prosse was abyście napisali co wy w tej sytuacji byście zrobili. I tak wszytsko zostanie zgłoszone na policję, pewnie nam już nic nie pomoże ale może chociaż się szybko zawinął. Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Souldream pisze:
12 lis 2020, 22:59
. mówi że musimy im wpłacić 20k dolarów którymi nas podbili bo inaczej zablokuja nam konto i nic nie bedziemy mogli zrobić...
To tak nie działa. Oszukują Cię. Nie można mieć otwartych pozycji z ujemnym saldem i broker nigdy nic sam nie dopłaca aby utrzymać pozycje klienta.
Jeśli nie Wy otwieraliście te pozycje to lepiej ich nie zamykać (w sensie nie tykać się niczego na rachunku). Jeśli Wy to i tak ta sytuacja jest nieprawdopodobna i ktoś Was po prostu oszukuje.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2020, 15:52 przez MarioDM, łącznie zmieniany 2 razy.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Tak w ogóle to nie znalazłem w necie tej firmy brokerskiej Unixbroker.
Ale znalazłem to :

https://www.scamwatcher.org/unixbroker-review/

Oferują bezpłatne porady dla osób, które straciły kasę u tego brokera/oszusta.
Napisz do nich, ale uważaj bo skoro porada ma być bezpłatna to nic im nie wpłacaj. bo to może też oszustwo.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Souldream
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2020, 22:41

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: Souldream »

MarioDM pisze:
13 lis 2020, 15:42
MarioDM pisze:
13 lis 2020, 15:41
Souldream pisze:
12 lis 2020, 22:59
. mówi że musimy im wpłacić 20k dolarów którymi nas podbili bo inaczej zablokuja nam konto i nic nie bedziemy mogli zrobić...
To tak nie działa. Oszukują Cię. Nie można mieć otwartych pozycji z ujemnym saldem i broker nigdy nic sam nie dopłaca aby utrzymać pozycje klienta.
Jeśli nie Wy otwieraliście tych pozycji to lepiej ich nie zamykać (w sensie nie tykać się niczego na rachunku). Jeśli Wy to i tak ta sytuacja jest nieprawdopodobna i ktoś Was po prostu oszukuje.
wiem ze jest nieprawdopodobna ale wszystko już zamknęliśmy, ogólnie to jest tak ze my to wszytsko otwieraliśmy tylko za pomocą anydeska brokera on mówił co kupować i sprzedawać a czasem nawet sam kupował i sprzedawał te pozycje ale tak jakby wszytsko jest z naszego polecenia. On był naszym jakby przewodnikiem... mówił co kupować i tak dalej... naprawdę się boje co ci oszuści mogą jeszcze wymyślać. Dzisiaj dzwonił do taty „kierownik” tej pseudo firmy wyzywając go i obrażają i mówiąc znaleźć pieniądze i koniec kropka bo konto zostanie zablokowane i nigdy już nie będziemy mogli tam zrobić. Gdy ja przyjąłem telefon uspokoił się i nawet zaproponował mi na końcu ze mam tylko spłacić 10k z tej kwoty i będzie po problemie,.. ogólnie mam wszytsko nagrane. Myśle ze będzie tez zamknąć to konto banku z którego wysyłane były wpłaty i ogólnie zastrzec wszystkie dokumenty które zostały przekazane bittrexowi i UnixBrokerowi

Souldream
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2020, 22:41

Re: Zostałem oszukany przez brokera

Nieprzeczytany post autor: Souldream »

MarioDM pisze:
13 lis 2020, 15:57
Tak w ogóle to nie znalazłem w necie tej firmy brokerskiej Unixbroker.
Ale znalazłem to :

https://www.scamwatcher.org/unixbroker-review/

Oferują bezpłatne porady dla osób, które straciły kasę u tego brokera/oszusta.
Napisz do nich, ale uważaj bo skoro porada ma być bezpłatna to nic im nie wpłacaj. bo to może też oszustwo.
https://unixbroker.com/ To jest ich strona

ODPOWIEDZ