Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
BazaAntoni
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2019, 23:11

Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: BazaAntoni »

Witam. Chcialem zlikwidowac konto u brokera z ktorego jestem bardzo niezadowolony, wrecz czuje sie oszukany. Zamknalem wszystkie pozycje, od okolo miesiaca nie dzialam na koncie, zlecilem wyplate i nic. Nie ma z nimi kontaktu a zlecenie wyplaty wisi w powietrzu a czas leci. Co zrobic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy, jak mozna ich pogonic i odzyskac pieniadze?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Napisałeś dość ogólnikowo, więc trudno dać konkretną radę. Podstawowe pytanie - jaki to broker. Nawet nie o nazwę chodzi, ale o kraj rejestracji i to czy posiada niezbędne licencje do prowadzenia tego typu działalności. Jeśli tak, to można zgłosić sprawę do regulatora - trochę to zajmie i nie wiadomo czy coś da (zależy od regulacji), ale kto wie... Można też wystosować do brokera pismo przez prawnika - zdarzało się, że pomagało.
Inna opcja to droga sądowa, ale znów pytaniem jest kraj rejestracji. No i wtedy warto rozeznać się czy oszukali Ciebie, czy poszkodowanych jest więcej -> jeśli tak, to pozew zbiorowy. Droga długa, kosztowna i znowu nic pewnego.

Ale przede wszystkim zacząłbym od:
- sprawdzenia zakładki SPAM,
- komunikatów w panelu klienta i na platformie,
- napisania do brokera z innego adresu e-mail,
- zadzwonienia do niego.

Już nieraz były takie przypadki, że trader oskarżał brokera o oszustwo, a po chwili okazywało się, że w spamie czeka wiadomość z prośbą o przysłanie nowego skanu dowodu osobistego, bo tamten stracił ważność :)

Zdarzało się też, że korespondencja notorycznie nie docierała do klienta, bo filtry antyspamowe były "wyczulone" - częsty przypadek na poczcie o2.pl, lub niszowych.

Wyczerp najpierw wszelkie drogi kontaktu - być może oszczędzisz sobie dzięki temu nerwów i kosztów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

BazaAntoni
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2019, 23:11

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: BazaAntoni »

Witam.Chodzi o GI Broker z Czech, ktory teraz laczy sie z FXGM. Jakis czas temu przy logowaniu wyswietlala sie plasza z pytaniem czy chce przejsc do FXGM czy pozostac w GI Broker. Zlecilem wyplate wolnych srodkow i chcialem zlikwidowac konto. Na mailu jakis czac pozniej dostalem infrmacje ze GI Broker przestaje swiadczyc uslugi finansowe z ostatnim dniem marca byla tez informacja ze w tym dniu broker zastrzega sobie prawo do zamkniecia pozycji po aktualnym na dany moment kursie po czym srodki maja wrocic na konto klienta. Mimo wszystko wyplate zlecilem juz jakis czas temu i nic sie w tym kierunku nie dzieje.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

GI Broker, czyli marka należąca do High Sky. Licencję tamtejszą mają, ale na ich stronie też jest info o zaprzestaniu przyjmowania nowych klientów:
https://www.highsky.pl
Prawdopodobnie związek ma to z przejęciem przez inną firmę.

Z tego co piszesz nie wnioskuję, że wyczerpałeś wszystkie możliwe drogi kontaktu. Wysłanie polecenia wypłaty to wg mnie minimalne minimum ;). Dlatego sugeruję najpierw:
- zbombardować ich mailami na każdy możliwy adres jaki udostępniają,
- sprawdzić SPAM na poczcie, komunikaty w panelu klienta, status transakcji wypłaty (o ile coś takiego mają),
- zadzwonić,
- skontaktować się z FXGM jako brokerem, który przejmuje ich interes.

Jeśli każda z tych dróg zawiedzie, zrobić szturm z prawnikiem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

BazaAntoni
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2019, 23:11

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: BazaAntoni »

Dziekuje za odpowiedz, pieniadze zwrocili chociaz denerwowalo to zwlekanie i przeciaganie w czasie, zachowanie menadzera tez, wypial sie i odmowil jakiejkolwiek pomocy w tej kwesti, nawet jakiejs podpowiedzi, jakby obrazil sie, ze klient wycofuje depozyt.

Krzysztof B
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2019, 16:58

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof B »

GMO TRAIDING OSZUSCI .Ja mam problem gdyz zostalem oszukany i okradziony przez GMO TRAIDING (Royal Forex tez sie pojawia taka nazwa) pewnie jak jeden z wielu set czy tysiecy. Wmawiali mi ze oni tylko zarabiaja jak ja zarobie a w rzeczywistosci wyludzili spora sume pieniedzy zle mi podpowiadajac . Na koniec wycofalem niby na 1 dzien pieniadze z Amazon i pod ich naciskiem wplacilem na handel walutami .Przyrzekali mi ze dzwonia aby moje akcje wyszy na plus i mam wplacic na 1 dzien tylko na plus i minus na walutach na duza stawke i momentalnie moje pieniadze znikly z kona a broker sie rozlaczyl i nie ma z nim kontaktu. Teraz zadzwonili z Cypru ze oddaja mi 10% pieniedzy jak nie pojde do prokuratora i podpisze ze nigdy nigdzie nie bede szkodzil ich wizerunkowi pod kara 250tys euro. Podniesli wczoraj kwote odszkodowania do 20% kwoty mi ukradzionej. Narazie juz kompletuje dokumenty do prokuratury nawet telewizja jest bardzo zainteresowana 20% mnie nie interesuje .Czy ma ktos jakas rade

FreeWay

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Zależy jak "spora" jest to kwota może się okazać że procesowanie się z jakimś Cypryjczykiem przez kilka lat będzie bardziej kosztowne a kasy i tak nie zwrócą , prokurator cie oleje telewizja zrobi z ciebie ofiarę a z rynku forex winnego . trzeba było przejrzeć przed wpłatą dział brokerzy.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Mam firmę i stąd mój nr telefonu trafił to różnych baz. Były i w tym bazy fx. M. in. Globtrex i inne których nazw dzisiaj nie pamiętam - po paru miesiącach/ latach było napisane że to oszuści ścigani przez prokuraturę. Ale jak czytam, że broker jest z Cypru to zadaję dzwoniącemu proste pytanie: Zna Pan grecki lub turecki? Ja nie więc nie wejdę w to bo nie umiem napisać pozwu i gadać w sądzie w tym języku. Po co wam to? Jest w Polsce kilku brokerów ECN i jeśli wam nie odpowiada to więcej MM i tam przelejcie kasę. Przynajmniej polski jako tako znacie. Ludzie ogarnijcie się. Dzwonili do mnie i obiecali super inwestycje w płoty rolne - swapy zabójcze - z tego żyją. Używajcie netu.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

krab29 pisze:
24 maja 2019, 21:44
Jest w Polsce kilku brokerów ECN i jeśli wam nie odpowiada to więcej MM i tam przelejcie kasę. Przynajmniej polski jako tako znacie. Ludzie ogarnijcie się.
możesz wskazać takiego który ma dobre opinie w sieci? i który jest pradziwym Polskim ECN'em?
druga część również pozostawia wiele do życzenia.. zwykły forumowy szczur który stracił trochę kasy nie będzie wynajmował adwokata za kilka koła żeby dochodzić swoich praw w odzyskaniu paru PLN, bo więcej zawinie papuga (chyba że weźmie leszcza który zawinie hajs za to że wstawi się do Sądu i tylko pokażę facjatę, zamiast bronić klienta), pamiętając że na przeciw mamy instytucję którą będą bronić 3 kancelarię (jeśli kwota będzie adekwatna bo będą jechali na prowizji a brok jest ich dużym klientem), pomijając fakt że sprawa będzie trwała 10 lat (każdy kto ma jakieś doświadczenia z pozwami wie jak to działa)

Dużo ludzi namawia do kurczowego trzymania się zakichałej Polski, jak w innych krajach są brokerzy którzy działają dłużej niż bieda Polscy brokerzy i są bardziej wiarygodni. Każdy ma wybór i mimo że jestem początkującym to wole mieć 3 konta za granicą niż jedno w Polsce o której co chwile czytam że wałki robią i problemy z wypłatami bo.... mają do tego prawo
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Zobacz wątek z brokerami i w nim napisałem co myślę o Aliorze. I uprzedzając. Zostałem tam okrzyknięty jego obrońcą bo zalet wg mnie było więcej niż wymienionych wad. Dla mnie ta ilość nic nie oznacza. Widziałem wady i zalety. Są i jedne i drugie i tylko to starałem się zestawić, żeby czytelnik mógł sam wyciągnąć wnioski - było to w tym roku. Zobacz jak wygląda demo i może się przekonasz. Moja ocena jest subiektywna, bo przez tyle lat to moje jedyne konto real, więc nie napiszę ci jak wygląda porównanie kont. Alior chociaż pisze że jest ECN. Dla mnie jest jeszcze jeden istotny szczegół na który zwracam uwagę. Oprócz loginu i hasła, przy logowaniu mam sms potwierdzający. Nigdy broker nie może mi powiedzieć, że konto wyzerował ktoś z drugiego krańca świata, bo wykradł mi login i hasło i grał żebym stracił wkład - zostaje ślad smsa. Dla mnie to bardzo istotny system bezpieczeństwa. Oczywiście zależy to od twojego depo.
Co do zagranicznych to proponuję poczytać w dziale z brokerami i nigdy nie pakować kasy bo zadzwonił gościu z cudownymi wizjami jak wpłacisz do nich kasę. Wiem, że w tym dziale opisano wielu uczciwych brokerów zagranicznych, ale nie zagłębiałem się w temat z oczywistego problemu smsa. Gdybyś ty znał zagranicznego z smsem to napisz, zainteresuję się tematem. Możesz krótko tutaj opisać swoich zagranicznych pod kontem bezpieczeństwa. Więc jeśli twoje depo nie pochodzi z 500+ to jak dla mnie sposób zabezpieczenia konta powinien być priorytetowy.
Pozdrawiam i wielu pipsów.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ