symulator forex/giełda

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
lekarz
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2010, 07:53

symulator forex/giełda

Nieprzeczytany post autor: lekarz »

Szukam symulatora forexu/giełdy. Może to być gra. Chciałbym aby spełniała następujące warunki:
1. Obowiązkowo:
a) możliwość handlu na kilku walorach,
b) możliwość przyśpieszania czasu
c) bezpłatna,
d) możliwość wyboru ile środków poświęcę na grę (tzn. nie: 5%,25%,33%; nie: 5pln, 25pln, 33pln; tak: 1pln, 2pln, 3pln, 4pln...100pln...155pln...nPLN).
2. Dane nie muszą być historyczne, mogą być tworzone przez generator losowy.
3. Mile widziana dźwignia.

Awatar użytkownika
traderslife
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:44

Re: symulator forex/giełda

Nieprzeczytany post autor: traderslife »

Nie wiem czy znajdziesz program spełniający wszystkie założenia. Najwięcej udostępnia ForexTester, tylko on jest płatny. Z bezpłatnych masz bardzo dobry tester na TradingView - powinien wystarczyć.

lekarz
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2010, 07:53

Re: symulator forex/giełda

Nieprzeczytany post autor: lekarz »

dzieki:) sciagnelem demo:)

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: symulator forex/giełda

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Tylko jaki to ma sens? na FX jeszcze może, bo tam brok może dać cenę zlecenia z dupy, na giełdzie - nie wiem jak miało by to działać:
1 masz realny rynek na którym grają tylko demowcy czyli wartość każdego waloru jest zupełnie inaczej wyceniana niż w realu - wtedy to symulacja rynku, popytu i podaży ale tylko miedzy graczami demo. wtedy IMHO modlitwa o jak największy spread i jesteś bogiem giełdy w tydzień.
2 notowania cen są z reala, ale grają tam tylko demowcy - rynek nie reaguje na twoje i innych działania bo wykres nie pokazuje zupełnie waszej sytuacji rynkowej.
Próbowałem dema z GWP i powiem tak: godzinami wiszą pozycje które są potencjalnie atrakcyjne - zarówno dla sprzedających jak i kupujących i... nic się nie dzieje. przypuszczalnie - bo pozycja jest z demo a wykres z reala.
Jeśli się mylę i działa to inaczej niech mnie ktoś oświeci.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ