pytanie odnośnie świeczek na akcjach U.S

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

pytanie odnośnie świeczek na akcjach U.S

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

Moje pytanie brzmi, wiele brokerów tworzy świeczki na rynku akcji U.S od 15:30- 16:30 świeczka godzinowa a znalazłem brokera demo który otwiera się od 15:50 dogrywając świeczkę do 16:00 i następną później tworzy kolejne o pełnych godzinach naszego czasu 16:00-17:00 i ta druga opcja mi bardziej odpowiadam pod mój styl gry. I teraz czy można rysowanie sobie świeczki tak w kodzie rozpisać jak np. przykładowo jakieś range bars tylko do tego muszę się nauczyć programować tak aby u innego brokera na podstawie jego ceny przekształcić to na inny czas np. 16:00-17:00 świeczka godzinowa. Czy jest to możliwe aby tak to zaprogramować i w tedy naniesione wskaźniki rysowały by się inaczej niż na zwykłej cenie 15:30-15:60 ?

Drugie pytanie znacie może innego brokera demo niż Admiral Markets który tak samo rysuję cenę w czasie 15:50-16:00, 16:00-17:00 ? Pisałem do ich pracownika skąd biorą taką cenę ale uzyskałem informację tylko taką że na realu mają inaczej na demo jest to cena opóźniona tak naprawdę nie wiem jak to rozumieć bo z konta real nie mam zamiaru u nich korzystać dlatego postanowiłem tu się zapytać, dziękuję za odpowiedz :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: pytanie odnośnie świeczek na akcjach U.S

Nieprzeczytany post autor: raposo »

1) Pewnie się da, tylko że skoro "musisz nauczyć się programować" to CHWILĘ zajmie zanim to ogarniesz, czyt. lepiej to komuś zlecić ;).
Właściwie to pozostaje kwestia eksportu danych, zmiany godzin i importu z powrotem, pewnie do wykresu off-line. Ale jak chcesz żeby te "10 minut" było wrzucone i liczone od pełnej godziny to problemem będzie ostatnie 10 minut sesji, które wyjdzie na kolejną godzinę.

Ostatecznie nie wiem po co w ogóle to robić :).

Widzę, że Dukasopy ma np. tak, iż pokazuje świecę H1 jako jedną świecę liczoną od 15:00, mimo, że sesja startuje od 15:30. Wg mnie to optymalne rozwiązanie i nie ma co tu kombinować.

2) Wspomniane Dukascopy. Pewnie jest ich więcej.

Dane na demo na rynku akcji mogą być opóźnione. To już kwestia umowy z dostawcami kwotowań. Np. dla GPW nie ma możliwości, abyś na koncie demo miał dane w czasie rzeczywistym.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ