Praca dyplomowa

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
wavaa
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:12

Praca dyplomowa

Nieprzeczytany post autor: wavaa »

Witam!
Piszę właśnie pracę licencjacką, temat: ANALIZA TECHNICZNA JAKO SKUTECZNE NARZĘDZIE W PROCESIE PODEJMOWANIA DECYZJI INWESTYCYJNYCH NA RYNKU FOREX.
Forexem interesuję się od jakiegoś roku i pomyślałem, że zabranie się za pisanie takiej pracy będzie dobrym sposobem na lepsze zapoznanie się z tym rynkiem. Jak to jednak zazwyczaj bywa, brakło mi czasu, żeby solidnie się do tego przyłożyć i okazało się, że rzuciłem się na zbyt głęboką wodę. Nie mam pomysłu na ostatni rozdział w którym mam pokazać, w jakim stopniu analiza techniczna potwierdza sygnały dawane przez analizę fundamentalną.
Nie bardzo wiem jak mam się za to zabrać. W tym momencie nie chcę żadnych cudów na kiju i skomplikowanych obliczeń. Jedna lub dwie pary walutowe, jeden okres czasu z przeszłości, dwie proste formacje.
Czy ma ktoś może jakąś wizję jak zrobić takie porównanie AT i AF, żeby dało się to w miarę prosto opisać w pracy i żeby miało to ręce i nogi? Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Praca dyplomowa

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Analiza techniczna to bardzo szerokie pojęcie. Przeróżnych technik i sposobów ich interpretacji nie brakuje. I teraz jaką wybrać, czemu akurat ją i czemu w taki a nie w inny sposób interpretować jej sygnały? A przecież jeszcze trzeba obrać odpowiedni rynek, interwał czasowy itd... Masa zmiennych ;)

Teraz brakuje Ci czasu, aby to dobrze przeanalizować więc ograniczasz się do niezbędnego minimum - 2 par, 1 interwału i 2 formacji. To trochę sztuka dla sztuki ;). Więc moim zdaniem nie ma większego znaczenia jakie są fakty i pozostaje Ci "dopasować" przeszłość do tego, aby potwierdziły założenie Twojej pracy. Najpierw opisz wydarzenia makro, oceń jaki był ich skutek na wykresie, a potem dobierz takie formacje AT, które zapowiadały to wcześniej lub w podobnym czasie. I tyle ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Praca dyplomowa

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Można o tym pisać bez końca
  • wybierz jakiegoś książkowego klasyka (książkowy klasyk to prawie gotowy materiał i lieteratura),
  • zastosuj jego metodę i uzasadnij dlaczego ją wybierasz,
  • przeprowadź badania na wybranych okresach, instrumentach i parametrach,
  • na koniec wyniki i wnioski; kiedy działa, jej mocne i słabe strony, co można poprawić a z czego zrezygnować, jakie usprawnienia itp.
Jeżeli wyniki są kiepskie to nie ważne, chodzi o zbadanie tegoż zjawiska. Poza tym możesz dobrać instrumenty i okresy tak aby podrasować wynik i wtedy otrzymasz 'SKUTECZNE NARZĘDZIE' :)
Możesz również wybrać dwie metody i je porównać. Nie wiem jaki jest kontekst tej pracy ale ja bym już nie wybiegał do analizy fundamentalnej, bo to jest zupełnie inna dziedzina, która nawet nie jest powiązana z tematem pracy.

Zasadniczo większość początkujących ynwestorów bierze na wiarę, że ta metoda jest dobra lub zaj..ta i skacze od jednej do drugiej tracąc czas i pieniądze. A w realu aby były wyniki budując własną strategię nie ma drogi na skróty. Trzeba wykonać heroiczna pracę, poznać dobrze metodę i zbadać na 'żywym organizmie', zatem to ci pomoże również w rozwoju Twojego warsztatu.

-- Dodano: wtorek 2018-06-19, 8:58 --

proponuję jeszcze z jeden rozdział na temat 'PROCESu PODEJMOWANIA DECYZJI'
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Praca dyplomowa

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

wavaa pisze:Nie bardzo wiem jak mam się za to zabrać. W tym momencie nie chcę żadnych cudów na kiju i skomplikowanych obliczeń. Jedna lub dwie pary walutowe, jeden okres czasu z przeszłości, dwie proste formacje.
Czy ma ktoś może jakąś wizję jak zrobić takie porównanie AT i AF, żeby dało się to w miarę prosto opisać w pracy i żeby miało to ręce i nogi? Z góry dziękuję za pomoc!
Szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że takie wątpliwości powinieneś przedyskutować ze swoim promotorem.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ