2,5 bani bez analizy technicznej

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
cyni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2018, 15:29

2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: cyni »

Cześć!
Czytałem wczoraj, że as polskiej sceny tradingu dobrze sobie poradził z daxem. Wyszukałem na yt jego relację nt całej sprawy i z ponad dwugodzinnej pogadanki pana Rafała zostało mi w głowie, że analiza techniczna jest niewiele, bądź zgoła nic, nie warta.
Jako kompletny laik pytam: co sądzicie?

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

cyni pisze:Cześć!
Czytałem wczoraj, że as polskiej sceny tradingu dobrze sobie poradził z daxem. Wyszukałem na yt jego relację nt całej sprawy i z ponad dwugodzinnej pogadanki pana Rafała zostało mi w głowie, że analiza techniczna jest niewiele, bądź zgoła nic, nie warta.
Jako kompletny laik pytam: co sądzicie?
Zaorski zaczyna lewitować. Traci kontakt z Ziemią. Gra na wsparcia i opory, a mówi że to nie AT.
No co poradzisz jak nic nie poradzisz?
Trzeba czekać aż ochłonie, rynek parę razy go rozjedzie to wróci do szeregu. ;)
A i stado baranów ślepo w niego wpatrzonych też się rozejdzie do swoich zajęć. :)
W jego handlu nie ma NIC odkrywczego. Oczywiście kwoty robią wrażenie i tylko dzięki temu zrobił się szum wokół niego.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

JAREK67 pisze:
cyni pisze:Cześć!
Czytałem wczoraj, że as polskiej sceny tradingu dobrze sobie poradził z daxem. Wyszukałem na yt jego relację nt całej sprawy i z ponad dwugodzinnej pogadanki pana Rafała zostało mi w głowie, że analiza techniczna jest niewiele, bądź zgoła nic, nie warta.
Jako kompletny laik pytam: co sądzicie?
Zaorski zaczyna lewitować. Traci kontakt z Ziemią. Gra na wsparcia i opory, a mówi że to nie AT.
No co poradzisz jak nic nie poradzisz?
Trzeba czekać aż ochłonie, rynek parę razy go rozjedzie to wróci do szeregu. ;)
A i stado baranów ślepo w niego wpatrzonych też się rozejdzie do swoich zajęć. :)
W jego handlu nie ma NIC odkrywczego. Oczywiście kwoty robią wrażenie i tylko dzięki temu zrobił się szum wokół niego.
jak można tobie dać piwo? czy kciuka w górę? czy zalajkować? czy podać dalej? czy.....

aaaa jest ----> :564:
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

Jak dla mnie namiętne używanie pojęcia "system bez analizy technicznej" jest po prostu prowokacją i ma wzbudzić kontrowersje i większe zainteresowanie. Z drugiej strony nigdzie nie jest powiedziane, że można zarabiać tylko przy użyciu analizy technicznej tylko po co robić sensację tam gdzie jej nie ma?;)

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Dla mnie analiza techniczna to prognozowanie zachowania się danego waloru na podstawie przeszłych cen/wolumenu. Rafał Zaorski prawdopodobnie ma nieco inną jej definicję, bo ewidentnie swoje decyzje opierał przynajmniej częściowo na podstawie zachowania się ceny w przeszłości. Na pewno zgadzam się z tym, że do różnych elementów analizy technicznej należy podchodzić z dystansem, bo dużo w niej astrologii i trzeba oddzielić ziarno od plew robiąc własne backtesty.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Witam,
rzeczywiście robi wrażenie to że ktoś zarobił tą wymieniona na wstepie kwote, robi!!Podkreślam
i nieumniejszam tu tego faktu bo rzeczywiscie jest to sukcesem. Odnosząc sie do tematu autora musze stwierdzić
że AT jest wazna tak samo jak ważne jest wejscie ustawienie sl i tp , RR , ilosc zaangażowanego kapitału i to czy jestesmy agresywnymi inwestorami czy tez normalnie zarabiąjacymi inwestorami np zadowoleni jesteśmy 5% zyskiem.
To że ktoś marginalizuje wartość AT i podstawowych narzędzi pewnie świadczy o autorze i nie mnie osądzać jego.
Sam człowiek ma wybór, tak samo jak to czy chodzic do szkoły, czy studia i uznawac nauki - matematyka, jezyki i historia itp. czy poprostu uznac ze to nauki wrecz niepotrzebne do życia.
Skoro jestes laikiem tak jak napisałeś długa droga przed Tobą i oceny tego co wartosciowe jest w tym FX
To twój wybór
polecam jednak zawsze cos sprawdzonego to co ktos kiedys wymyslił i to działa przez wieki
Temat ogólny Leonardo Fibonacci i jego ciag liczbowy napewno znajdziesz w wyszukiwarce a ja polecam filmik na You Tube
https://www.youtube.com/watch?v=wb7kPaM8cfg
Pozdrawiam T .

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie zapominaj że Rafał ma już 20 lat doświadczenia w "spekulacji", mówił że na forex jest od 2009, to 9 lat doświadczenia z fx. Ile książek przeczytanych w tym czasie o rynkach finansowych, ile poznanych technik, jego samoświadomość i wiedza o psychologii też jest ogromna. Nie wiem jakie miał wyniki wcześniej ale wrzuca materiały z TJS od 2015, chyba dopiero teraz zaczął kręcić takie wyniki, więc zbierz to sobie w całość... Poza tym pomylił pojęcia, nie analiza techniczna tylko formacje techniczne, tak samo jak kiedyś na pierwszych nagraniach mówił na stop lossa - buy stop. Patrzenie na wykres i planowanie w którą strone otworzy pozycje, gdzie, itp - przecież to jest analiza techniczna. Na ostatnim nagraniu powiedział co to znaczy wg niego drogo i tanio i jak to czyta w oparciu o świece D1, że widzi poziomy dzienne Open High Low Close, zamknięcie świecy, do tego dodaje linie trendu, nakłada kolejne elementy analizy technicznej i cholera wie jak wygląda jest proces decyzyjny dalej ale co nieco powiedział na ostatnim nagraniu o jego podejściu i to czytanie wykresu i określanie planu w ten sposób to przecież jest analiza techniczna. To jest chyba jego czas... tak samo spontfx zaczął zarabiać od 2016 (od-1000zl-real-t22917-3340.html?hilit=9%20lat#p881449) & (od-1000zl-real-t22917-3420.html?hilit=9%20lat#p882167) i zobacz jakie wyniki zaczął kręcić dopiero po około 8 latach gry na fx (od-1000zl-real-t22917-3390.html?hilit=9%20lat). Ja jestem na fx od 3.5 roku, od 1.5 roku aktywnie zdobywam wiedze i doświadczenie i dopiero teraz zaczynam rozumieć to co Rafał mówił 3 lata temu, a ta metoda z ceną to jest na razie jakaś abstrakcja dla mnie.

cyni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2018, 15:29

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: cyni »

Z Waszych odpowiedzi wnioskuję, że jednak Rafał bazuje na analizie technicznej lub na jej formach... Trochę dziwne, że tak ją zjechał ostro. Nawet jeśli dziś ma inne, lepsze podejście i wiedzę, to chyba x lat jednak sam korzystał z AT i to z powodzeniem.

Awatar użytkownika
amneziahaze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 29 maja 2017, 01:26

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: amneziahaze »

Przepraszam bardzo czy mógłby mi to jakiś fachowiec wyjaśnić odnośnie tego lewitowania?
A i stado baranów ślepo w niego wpatrzonych też się rozejdzie do swoich zajęć.
Czy to jest jakiś nowy wskaźnik, czy czegoś nie wiem? Miesiąc wcześniej identyczny wykres był na kryptowalutach, teraz jest na Dax snp500 i kilku innych walorach. Czy ten sławetny wykres pękającej bani czy jak to się tutaj określa, to nie jest najlepszy sposób właśnie do szybkiego zarabiania bez wskaźników i AT? Tzn. wiadomo, że się z tego korzysta, i Rafał też z tego korzysta, ale ogólny sens, no przecież na takie momenty niektórzy czekają nawet całe życie. Ja przerobiłem już kilka baniek, wydaje mi się, że na FX czeka się na ów sytuację znacznie dłużej.

Czy mógłby ktoś potwierdzić/zaprzeczyć skomentować czy się mylę, czy mam rację?

FreeWay

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Ale szkoleniowców zaorał i chwała mu za to jeszcze długo przez TJS będą mieli ból dupy.

ODPOWIEDZ