Trudna sprawa

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Luki93sc
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:51

Trudna sprawa

Nieprzeczytany post autor: Luki93sc »

Witam. Nie mam doświadczenia. Chciałem zostac wilkiem z Wall Street a dzięki temu Wpakowałem się w takie bagienko. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Czy dokupic czy zamknąć?
Screenshot_20180225-130138.png
Screenshot_20180225-130151.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Trudna sprawa

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Sprawa trudna, a jednocześnie bardzo prosta. "Jeśli masz wątpliwości, to nie masz wątpliwości" - innymi słowy, jeśli nie wiesz co robić, nie masz pomysłu na prowadzenie pozycji i dalej decydować ma o tym tylko los, to jak najszybciej ją zamknij. Uratujesz resztę depozytu. Inaczej liczysz tylko na ślepy los. Ale prawo Murphiego nie śpi... ;)

Oczywiście, możesz też mieć nadzieję, że kompletnie obca Ci osoba z forum powie "trzymaj! to zarobi!", a Ty jej w to uwierzysz na słowo i może jakoś to będzie... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Trudna sprawa

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

trzymaj. nie boj sie. albo zamknij. albo nie! trzymaj! a juz sam nie wiem...

Luki93sc
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:51

Re: Trudna sprawa

Nieprzeczytany post autor: Luki93sc »

Raposo, a gdyby to była twoja pozycja co byś zrobił jak byś przeanalizował ją. Próbuje zrozumieć moj błąd i przewidzieć dalsze losy. Jak dla mnie pójdzie w górę trochę. Nie wróci w najblizszych dniach do ceny otwarcia ale wydaje mi się że jutro moze odrobić straty o połowę i wtedy zamknę. Co myślisz?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Trudna sprawa

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ja bym na tej parze w ogóle nie handlował :).
Przewidywanie przyszłości to niezbyt dobre rozwiązanie w inwestowaniu. Przyszłości nie zna nikt (chyba, że ma wpływ na jej kreowanie, czyt. posiada odpowiednio duzy kapitał). Trader stara się oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia danego scenariusza przy kalkulacji ryzyka. I jeśli ten układ wychodzi na jego korzyść to próbuje. Jak nie wiesz co robić to zamykasz. Proste.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: Trudna sprawa

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

starywyjadaczfx pisze:trzymaj. nie boj sie. albo zamknij. albo nie! trzymaj! a juz sam nie wiem...
Zastanawia mnie zawsze, co powoduje że ludzie produkują takie bezwartościowe posty. Mają za dużo czasu? Nie mają rodziny, przyjaciół, obowiązków? Sprawa niby wydaje się prosta, gość prosił o radę bardziej doświadczone osoby. A tu ktoś produkuje taki szajs typu kup, sprzedaj, nie wiem, rób co chcesz. To po jakiego ch... w ogóle się odzywać, tracić czas (swój i cudzy), jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Jak ktoś chce błysnąć, to powinien pozować na ściankach, z Natalią Siwiec albo inną Frytką. Ten sam poziom merytoryczny. Masakra.

Awatar użytkownika
amneziahaze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 29 maja 2017, 01:26

Re: Trudna sprawa

Nieprzeczytany post autor: amneziahaze »

Luki93sc, pytasz o radę... chętnie bym coś dodał od siebie, jednak te obrazki, które tu wstawiłeś w ogóle nie są dla mnie osobiście czytelne.

Jeżeli chodzi o niezdecydowanie, to też bym ciął, zakładając, że nie wiem co robię i gdzie to dalej może pójdzie, lecz: https://i.imgur.com/OXqU7cz.png
w dłuższej perspektywie wygląda to tak jakbyś kupił na górce, zaś dołek i jakieś odbicie tego kursu 1D [który przypomina sławetny wykres pękającej bani], przypada na datę 2 marca. To jest tylko moja prywatna opinia, aczkolwiek gdybym miał na tym dalej grać to tak z wejścia robię poziom na 9.68 oraz wyżej na 9.73 i dalej obserwuje rynek. Te dwa poziomy to decyzja o dalszym ewentualnym wejściu i dokładanie pozycji. Poprzednią, o której pisałeś bym zamknął i poszukał po prostu dna na wejście.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Trudna sprawa

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

investing1000 pisze:
starywyjadaczfx pisze:trzymaj. nie boj sie. albo zamknij. albo nie! trzymaj! a juz sam nie wiem...
Zastanawia mnie zawsze, co powoduje że ludzie produkują takie bezwartościowe posty. Mają za dużo czasu? Nie mają rodziny, przyjaciół, obowiązków? Sprawa niby wydaje się prosta, gość prosił o radę bardziej doświadczone osoby. A tu ktoś produkuje taki szajs typu kup, sprzedaj, nie wiem, rób co chcesz. To po jakiego ch... w ogóle się odzywać, tracić czas (swój i cudzy), jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Jak ktoś chce błysnąć, to powinien pozować na ściankach, z Natalią Siwiec albo inną Frytką. Ten sam poziom merytoryczny. Masakra.
Dziwne, że masz czas na czytanie i pisanie tutaj na forum. Nie masz rodziny, przyjaciół, obowiązków? Marnujesz się.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

ODPOWIEDZ