zamknięcie pozycji przez bankiera eur/usd

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
myster77777
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2012, 08:12

zamknięcie pozycji przez bankiera eur/usd

Nieprzeczytany post autor: myster77777 »

Mam pytanie do osób posiadających konto maklerskie w Aliorze.

Grałem przed Nowym Rokiem na forex na parze eur/usd - nawet z powodzeniem, ale mniejsza o to.

Z 450 zł zrobiłem blisko 600 zł w tydzień.

przed Nowym Rokiem postawiłem na na spadek EUR/USD na początku "żarło" kasę, ale w najgorszym momencie starta mogła wynosić jakies 250 zł.

Trzymam pozycję nic nie robię nie zaglądam na konto - trzymam się swoich założeń.

Po południu patrzę na alior trader a tam nie ma mojej pozycji ! angry3

Patrzę na powiadomienia pozycja zamknięta ze strata 211 zł

Czy bankierzy mają prawo zamykać taką pozycję? jak tak to na jakiej zasadzie?

-- Dodano: śr 03-01-2018, 14:48 --

Dzwoniłem na infolinię - tam Pani stwierdziła, że zabrakło mi środków na utrzymanie depozytu i pozycja się automatycznie zamknęła. Depozyt był utrzymany więc nie rozumiem sytuacji.

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: zamknięcie pozycji przez bankiera eur/usd

Nieprzeczytany post autor: kapart »

Ze strony https://broker.aliorbank.pl/edukacja/cf ... je-ogolne/: "Jeżeli wartość rachunku spadnie do 90% wartości sumy depozytów zabezpieczających otwarte pozycje, nastąpi uruchomienie procedury Stop Out, która automatycznie zamknie pierwsze otwarte pozycje aż do zwiększenia stanu rachunku.".
Brokerzy różnią się poziomem SO np. mForex - 80%, bossaFX - 30%.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: zamknięcie pozycji przez bankiera eur/usd

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zabrakło Ci depozytu wymaganego przez brokera do utrzymania pozycji. Każdy broker ustala ten pułap indywidualnie i jest on precyzowany w warunkach umowy.

Trochę szerzej czym jest, od czego zależy margin call, stop out i jak się to wylicza przeczytasz tutaj:
https://forexclub.pl/od-czego-zalezy-ma ... -stop-out/

Brokerzy Forex oferują dźwignię finansową, ale z drugiej strony muszą trzymać rękę na pulsie i dbać o to, abyś nie wszedł na debet ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ