Konto Demo

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Mr.Copper
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2017, 23:40

Konto Demo

Nieprzeczytany post autor: Mr.Copper »

Witam, nazywam się Emilian i mam do was pytanie. Zacząłem bawić się z kontem demo na platformie MetaTrader 4/5 - konto mBank Forex. Zacząłem grę z kapitałem 5000zł i bodajże na dźwigni 100:1. Miął miesiąc gry na demo i obecnie mam 100% zysk początkowego kapitału. W tym miejscu pojawia się moje pytanie. Czy gra prawdziwymi pieniędzmi, odbywa się identycznie co tymi wirtualnymi? Wydaje mi się, że za łatwo mi coś idzie. Czy konto demo jest zrobione tak, aby zachęciło do gry, czy jednak jest ono zrobione tak, żeby działało oraz funkcjonowało jak prawdziwy rachunek u danego brokera. Dopiero zaczynam się interesować forexem i jestem w trakcie kupna książki "Analiza techniczna rynków finansowych" - John J. Murphy. Jako nowicjusz jestem całkowicie zielony i próbuje się dowiedzieć tego i owego ;-). Jak Panowie myślicie? Jak to jest? Czy na prawdziwym rachunku, szłoby mi tak samo jak na wersji Demo?

Pozdrawiam Emilian.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konto Demo

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć Emilian,

Mam zarówno złe, jak i dobre wieści ;). Demo z grubsza działa tak samo jak real. Te same narzędzia, mechanizmy, pary walutowe, spready... Ale oczywiście "z grubsza" nie znaczy "idealnie" - różnice bowiem występują. Możesz spotkać się w rozbieżności w kwotowaniach, w szybkości i jakości egzekucji zleceń, itd. Szerzej piszę o tym tutaj:
https://forexclub.pl/roznice-miedzy-kon ... a-realnym/

Dochodzi rzecz najważniejsza. Inaczej jest jeździć 200 km/h po wąskich uliczkach na PlayStation, a co innego wsiąść w prawdziwy samochód. Czynnik psychologiczny odgrywa tu kluczową rolę. Szczególnie na początku. Grając na demie nie obawiasz się, że cokolwiek stracisz (poza ew. czasem :) ), na koncie realnym już będzie gorzej - pojawi się strach, chciwość, niepewność itd. No ale na to nie ma innej rady niż nauczyć się na własnej skórze.

Poczytaj sobie dział dla początkujących na forum - im więcej, tym lepiej. Od razu zobaczysz z czym borykają się początkujący traderzy.
Dodatkowo:
Podstawy podstaw, wiedza niezbędna - http://forex-nawigator.biz/podstawy/
Artykuły bardziej tematyczne - https://forexclub.pl/edukacja/poczatkujacy/

Zakup książki - jak najbardziej, pozycja dobra na początek. Jeśli jeszcze jej nie zakupiłeś to odezwij się na PW to udostępnię Ci kod zniżkowy na 5% w Maklerska.pl ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

raposo pisze:
Dochodzi rzecz najważniejsza. Inaczej jest jeździć 200 km/h po wąskich uliczkach na PlayStation, a co innego wsiąść w prawdziwy samochód. Czynnik psychologiczny odgrywa tu kluczową rolę. Szczególnie na początku. Grając na demie nie obawiasz się, że cokolwiek stracisz (poza ew. czasem :) ), na koncie realnym już będzie gorzej - pojawi się strach, chciwość, niepewność itd. No ale na to nie ma innej rady niż nauczyć się na własnej skórze.

jak najdluzej trzymac sie demo dopoki nie osiagniesz efektow i angazowac sie maxymalnie jakbys postawil na to swoja nerke . znajdz swoja droge przez to bagno :wink:

w razie czego zawsze mozesz tu nawrzucac patrysiom :wink: :d

ODPOWIEDZ