afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

Witam wszystkich na forum. Zakładam nowy temat w związku z rozpoczęciem działalności publicznej i pro bono na rzecz przywrócenia ładu i porządku na polskim rynku forex.
Jak zapewne większość z was pamięta, padłem ofiarą afery gospodarczej TMS Brokers w Czarny Czwartek 15 01 2015 r. Ze sprawy tej udało mi się połowicznie wyjść obronną ręką dzięki mojemu zaangażowaniu i wsparciu wielu osób dobrej woli. Moja walka trwa już ponad 2 lata, ale widzę, że perspektywa globalnego i ostatecznego rozwiązania sprawy TMS jest coraz bliższa.
Dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy wspólną walkę. Jej pierwszym etapem będzie wyjaśnienie afery 15 01 2015 r. w TMS Brokers.
Wszystkie osoby poszkodowane, mające ważne informacje lub pragnące udzielić mi pomocy zawsze są mile widziane. Zapraszam was do kontaktu i komentowania.
Niedługo sformalizujemy naszą działalność, o czym niebawem powiadomię

Spainfx

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Polecam dać info także w tym wątku, który na pewno wiele osób dalej obserwuje, a samą dyskusję prowadzić w nowym.
http://forex-nawigator.biz/forum/czarny ... 26220.html

Z tego co mi się obiło o uszy to była już zawarta jakaś (?) ugoda. Na czym ostatecznie stanęło? Możesz napisać jak obecnie wygląda sytuacja? Może być w skrócie ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

cześć
rozumiem, zamieściłem oddzielnego posta gdyż nie chodzi mi tylko czarny czwartek ale ogólnie o działalność publiczną przeciwko nieuczciwym brokerom. Nie chciałem by ta informacja "utopiła się" w powodzi innych, pod linkiem który podałeś, moderatorze

sytuacja wyglądała tak: w następstwie działań brokera (arbitralnego unieważnienia CZEŚCI transakcji ktore zawarłem) , zamiast zysku na moim koncie nie tylko stracilem trzymane tam pieniądze, ale powstał debet.
Dzięki wysiłkom moim i zaprzyjaźnionej kancelarii prawnej, w następstwie ugody sądowej z TMS anulowano mi debet (na ktorego istnienie nie wyrazalem od poczatku zgody). Pozostaje teraz druga kwestia, kwestia środków ktore mialem na rachunku w dniu 1.01.2015 oraz ZYSKU ktory wypracowałem zakladając "zwycięskie" pozycje, ktorych po dwoch dniach broker arbitralnie nie uznał.

założyłem oddzielny wątek bo sukcesywnie chcę informować o tym jak wygląda sytuacja oraz o działalności którą podjąłem ja i inne osoby żeby na przyszłość taka sytuacja się nie powtórzyła.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: raposo »

spainfx pisze:cześć
rozumiem, zamieściłem oddzielnego posta gdyż nie chodzi mi tylko czarny czwartek ale ogólnie o działalność publiczną przeciwko nieuczciwym brokerom. Nie chciałem by ta informacja "utopiła się" w powodzi innych, pod linkiem który podałeś, moderatorze
Absolutnie. Ale w tamtym temacie udzielało się wiele osób, które mają włączone powiadomienia mailowe o nowej odpowiedzi w wątku. Dzięki temu dotrzesz do większej grupy osób - wystarczy powiadomić ich o założeniu tego tematu.
spainfx pisze: sytuacja wyglądała tak: w następstwie działań brokera (arbitralnego unieważnienia CZEŚCI transakcji ktore zawarłem) , zamiast zysku na moim koncie nie tylko stracilem trzymane tam pieniądze, ale powstał debet.
Dzięki wysiłkom moim i zaprzyjaźnionej kancelarii prawnej, w następstwie ugody sądowej z TMS anulowano mi debet (na ktorego istnienie nie wyrazalem od poczatku zgody). Pozostaje teraz druga kwestia, kwestia środków ktore mialem na rachunku w dniu 1.01.2015 oraz ZYSKU ktory wypracowałem zakladając "zwycięskie" pozycje, ktorych po dwoch dniach broker arbitralnie nie uznał.

założyłem oddzielny wątek bo sukcesywnie chcę informować o tym jak wygląda sytuacja oraz o działalności którą podjąłem ja i inne osoby żeby na przyszłość taka sytuacja się nie powtórzyła.
Jeśli to nie tajemnica... O jakim rzędzie wielkości mówimy? Zarówno o debecie, jak i o zysku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

raposo pisze:
spainfx pisze:cześć
rozumiem, zamieściłem oddzielnego posta gdyż nie chodzi mi tylko czarny czwartek ale ogólnie o działalność publiczną przeciwko nieuczciwym brokerom. Nie chciałem by ta informacja "utopiła się" w powodzi innych, pod linkiem który podałeś, moderatorze
Absolutnie. Ale w tamtym temacie udzielało się wiele osób, które mają włączone powiadomienia mailowe o nowej odpowiedzi w wątku. Dzięki temu dotrzesz do większej grupy osób - wystarczy powiadomić ich o założeniu tego tematu.
spainfx pisze: sytuacja wyglądała tak: w następstwie działań brokera (arbitralnego unieważnienia CZEŚCI transakcji ktore zawarłem) , zamiast zysku na moim koncie nie tylko stracilem trzymane tam pieniądze, ale powstał debet.
Dzięki wysiłkom moim i zaprzyjaźnionej kancelarii prawnej, w następstwie ugody sądowej z TMS anulowano mi debet (na ktorego istnienie nie wyrazalem od poczatku zgody). Pozostaje teraz druga kwestia, kwestia środków ktore mialem na rachunku w dniu 1.01.2015 oraz ZYSKU ktory wypracowałem zakladając "zwycięskie" pozycje, ktorych po dwoch dniach broker arbitralnie nie uznał.

założyłem oddzielny wątek bo sukcesywnie chcę informować o tym jak wygląda sytuacja oraz o działalności którą podjąłem ja i inne osoby żeby na przyszłość taka sytuacja się nie powtórzyła.
Jeśli to nie tajemnica... O jakim rzędzie wielkości mówimy? Zarówno o debecie, jak i o zysku.

Witam
dobrze, przed chwilą zgodnie z sugestią napisałem post na forum zalinkowanym przez Ciebie, moderatorze odnośnie czarnego czwartku i brokerów, proszę o publikację.

aha, przepraszam poprawk: nie doszlo do ugody, Broker poddał się i umorzył mi po prostu debet.

rząd wielkości to nie tajemnica, chodzi o wypracowaną kwotę zysku pięciocyfrową zamiast ktorej powstal kilkutysięczny debet.

zresztą zaraz pozwolę sobie zamieścić filmik ze stosownymi informacjami....:)

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

Szanowni Forumowicze,

Sprawa „łowców frajerów” zatacza coraz szersze kręgi. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu z moim udziałem. Ja i mój prawnik mec. P. Przeździecki wypowiadamy się w programie p. Magdaleny Ogórek „W tyle wizji” na temat działań jednego z brokerów

https://www.youtube.com/watch?v=aAepK6b ... e=youtu.be

dziękujemy serdecznie redaktorom prowadzącym za zajęcie się tą wyjątkowo bulwersującą konsumentów i opinię publiczną sprawą!

Pozdrawiam
Spainfx

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

jak takie umorzenie wygląda w kwestii urzędu skarbowego? Musisz zapłacić od tej umorzonej kwoty podatek?

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

kupidyn pisze:jak takie umorzenie wygląda w kwestii urzędu skarbowego? Musisz zapłacić od tej umorzonej kwoty podatek?

Nie, bo umorzony został debet którego de facto nie powinno być, więc to nie jest przychód. Po prostu Broker cofnął swoją decyzję o naliczeniu debetu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

spainfx pisze:

Nie, bo umorzony został debet którego de facto nie powinno być, więc to nie jest przychód. Po prostu Broker cofnął swoją decyzję o naliczeniu debetu.
Jeśli ten debet wykazali Ci na picie to była to strata zmniejszająca zyski, a jestem niemal pewien, że tak zrobili. Jeśli go wykazałeś (a powinieneś w zasadzie) to zmniejszyłeś sobie wtedy wysokość podatku i dlatego teraz powinieneś go wykazać jako zysk. Jak rozumiem, dokonałeś podatkowej woltyżerki i nie ująłeś w zeznaniu podatkowym tego debetu.

BTW Nadal nie rozumiem jak ta sprawa się potoczyła. Sądziłem, że TMS umorzył ten debet i oddał zarobioną kasę . To nie było ujęte w jednym pozwie ? Jak sąd to w ogóle rozpatrzył ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

W tej rozprawie TMS oskarżał spaina o niezapłaconą kasę, więc sąd mógł tylko oddalić zarzut TMS. Sąd sam z siebie nie dołoży zarzutów do pozwu, tym bardziej na niekorzyść strony, która ten pozew złożyła. Sprawa się zakończyła i wiadomo po niej, że spain nie musi płacić debetu. Tylko tego dotyczył pozew.
Teraz spain musi podać do sądu TMS o wypłatę zysku odddzielnym pozwem, składanym w swoim imieniu.

ODPOWIEDZ