Maciej Żelazny FXWOLVES

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
tomekjackowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2017, 17:52

Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: tomekjackowski »

Szukałem jakiejś grupy traderów gdzie jako początkujący trader mógłbym się nauczyć od doświdczonych kolegów. Mój wybór padł na FXVOLVES, ale pod koniec 2016 pojawiły sie na TJS Rafała Zaorskiego niedobre informacje na temat tej grupy i jej właściciela Macieja Żelaznego. Teraz FXWOLVES jest nominowana przez FXCuffs do nagrody za wydarzenie roku, ale okazało się że tam wcale nie weryfikują kandytatów, przynajmniej na etapie dostania sie do 5. Ktoś coś wie na temat tej grupy? Warto się do niej zapisać? Trochę zniechęca mnie, że podobno trzeba mieć tam rachunek w FXONUS i jest to warunek uczestnictwa. Czy informacje jakie pojawiły sie na TJS są prawdziwe?

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

wez ty lepiej powiedz co tam za informacje na TJS. uwazasz ze wszyscy czytaja TJS?

FXONUS to jest jakas patola brokerska.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

tomekjackowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2017, 17:52

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: tomekjackowski »

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Post26 lut 2017, 18:23
Mam pytanie czy robiona jest jakoś weryfikacja kandydatów do nagród. Jakiś czas temu pomyślałem ze dobrze byłoby byc cczłonkiem jakiejs grupy która wspólnie handluje i zainteresowałem sie grupą FXWOLVES Macieja Żelaznego. Niestety potem pojawiły sie jakies niepokojace informacje o tej grupie na forum TJS Zaorskiego na facebook. Ktoś pisał że jest byłym członkiem grupy oraz opisywał na czym polega wg niego prawdziwa działalność Żelaznego. Pisał, że bierze on tylko świeżaków na rynku, ze w grupie nikt nie zarabia ludzie traca depozytu, a Żelazny zeby zachęcic ich do działania obiecuje im zarabianie w jakichś funduszach inwestycyjnych, zachęca do podnoszenia wolumenów i handlu w trakcie danych, wiadomo jak to sie najczęściej kończy i niedoświadczonych traderów. Dodatkowo pojawiły sie informacje że Żelazny jako IB jest być może umówiony na podział strat klientów w brokerem, czyli zachodziłby tutaj konflikt interesów, bo jaki ma w takim razie interes w tym żeby w grupie byli ludzi co zarabiają. Każdy członek grupy musi miec rachunek podobno w FXONUS i na nim aktywnie handlować (?) Juz sam ten broker jest jakiś dziwny, wirtualny broker z podejrzanych wysp, założony przez pracowników IronFX, którzy podobno siedzą i imprezują w Warszawie. Ostatnio pojawiły sie w świecie forexowym jakieś pogłoski, ze zelazny nie ma wcale nawet rachunku real tylko działa na demo, bo nie chce wysyłać własnej kasy na Wyspy Marshalla. Czy te informacje zostały jakoś zweryfikowane przez FXCUFFS?

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

https://comparic.pl/fxonus-liscie-ostrzezen-knf/

Oki Fxonus na liście ostrzeżeń KNF - także teraz pytanie co zrobi grupa.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

frajerow oraz cwaniakow wszedzie pelno.

Adam Naleśnik
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2017, 23:54

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: Adam Naleśnik »

Kiedyś ktoś opublikował na Trading Jam Session ciekawe posty o Macieju Żelaznym, ale zniknęły one bardzo szybko. Były na tyle interesujące ze je zachowałem. Pewnie o to chodzi Panu Tomaszowi, który pyta powyżej o fxwolves. Wklejam te posty, podobno byłego czlonka z grupy Żelaznego niżej.

UWAGA! Cała prawda o Macieju Żelaznym i harmonictraders.pl oraz fxwolves.pl wychodzi na jaw. Dalej histroria ściemy i naciągania na IBEKI oraz ekskluzywne grupy tradingowe. Ze względu, że pojawiły się tu jakieś informacje na ten temat postanowiłem opublikować ten post.

Cała historia zaczyna się po opublikowaniu przez Żaleznego dzieła pod tytułem: "Harmonic Trading - Prezyzyjna strategia inwestycyjna od otwarcia do zamkniecia pozycji na rynku FOREX" i założenia bloga harminictraders.pl. W książce i na blogu Żelazny zachęcał do kontaktu i zadawania pytań. Ludziom, którzy pisali proponował przyłączenie do grupy na skype, która niedługo powstanie. Im bardziej początkujący tym lepiej. Na samym początku grupa składała się z kilkunastu osób, które miały żadne doświadczenie i regularnie traciły pieniądze. Podstawowym warunkiem było wpłacenie pieniędzy do brokera partnera grupy. Po jakimś czasie ludzi przybywało i było ok 20 rotacja duża, parę osób odeszło z własnej woli ze względu na brak wyników. Założeniem grupy był wspólny handel, rozwijanie umiejętności i stworzenie "funduszu" w którym będą działać traderzy. Z czasem powstała tajna grupa w grupie, a traderzy z tej grupy mieli mówione, że sę wyjątkowo zdolni i będą tworzyli biznes z Żelaznym. Po miesiącu ta grupa w grupie zanikła, być może powstały inne, ale tego nie wiem. Żelazny pisał wielokrotnie i z tego co rozmawiałem z innymi rozmawiał też z traderami na osobności o funduszu, zachącał do aktywnego tradingu i powiększania pozycji, bo tylko tak można sie nauczyć handlować. Konta demo były niemile widziane i wyśmiewane, a trzeba mieć na uwadze, że doświadczenie traderzy nie byli przyjmowani do grupy tylko same leszcze. Brokerem, w którym członkowie wtedy harmonictraders.pl trzymali pieniądze był IronFX, a osoba z którą Żelazny współpracował był Krzysztof Wyderka. Iron FX znany był z dzielenia się z IBekami stratami klientów IBeków, oczywiście Żelazny był IBekiem Irona i najprawdopodobniej miał udział w stratach członków swojej grupy. Wszyscy traderzy tracili pieniądze. Po problemach Irona Żelazny rozpoczął współpracę z FXPrimus oraz dawnym pracownikiem IronaFX Piotrem Szulem, teraz prezesem w FxOnUs. Żeby przynależeć do grupy obowiązkiem było przenieść tam rachunki pod IB Żelaznego. Potem Piotr Szul został prezesem w FxOnUs powstał bardziej profesjonalny portal grupy na flowdock a grupa zmieniła nazwę kilka miesięcy temu na FXWolves (widocznie Żelazny pasjonuje się wilkiem z wallstreet i jego działaniem, stąd ta nazwa). Ponieważ nie wpłaciłem pieniędzy ani do IronFX ani do innego brokera którego narzucał Żelazny nie byłem też aktywny na rynku, bo nie chciałem tracić pieniędzy, zostałem ok. powiedzmy rok temu wyrzucony z grupy. Wiele osób zostało wywalonych za nieprzestrzeganie regulaminu, czyli za to że nie wpłacili pieniędzy na rachunek brokera grupy i nie działali na rynku, czyli nie tracili pieniędzy. Teraz grupa liczy ok. 50 członków z tego co wiem, a na stronie jest napisane, że to jedyna tak profesjonalna grupa tradingowa w polsce, tylko że grupa składa się z coraz bardziej początkujących traderów z coraz większą gotówką, ostatnio żeby przynależeć do grupy trzeba było wpłacić 5 tys pln do FxOnUs, co było już tutaj opisywane. Jest jeszcze jakaś grupa edukacyjna gdzie jest kolejnych 50 traderów i oni podobno mają jeszcze mniejsze doświadczenie od tyc co tracą w grupie, tej profesjonalnej, jakaś masakra. Najprawdopodobniej tak jak w przypadku IronFX Żelazny jest oprócz IB umówiony na podział strat członków fxwolves.pl. Nikt z członków nie wypłaca z brokera, każdy dopłaca. Nikt nie zarabia każdy traci. Jeb jeb jeb i kasa jest tylko dla kogo, bo nia dla traderów. Może ze dwóch oprócz Żelaznego zarabia w miarę regularnie. Zawsze można powiedzieć że fx nie jest dla każdego i widocznie się nie nadajesz, a jak ktoś nie wpłaca do brokera i nie handluje to wypad z grupy. Żelazny od początku zachęcał funduszem inwestycyjnym i pisał o zwiększaniu wolumenu żeby trenowac trading i psychikę. Minęło 3 lata funduszu nie ma, traderów coraz więcej i coraz bardziej początkujący i bogatsi lub bardziej hazardowi.

Powyższa historia oparta jest na prawdziwych faktach a zbieżność imion nie jest przypadkowa....



Rafał Zaorski wiele dowodów już było tutaj na forum. Ja wszystko połączyłem w jeden dłuższy wpis. Wszystko w zasadzie było już napisane, ale zniknęło. Admin wurzucił albo konto zlikwidowane. Dowody są m.in. takie: poprzednie wpisy, wypowiedzi osób w tym wątku które rozmawiały z Żelaznym lub tymi liderami i wpłacie pieniędzy do fxonus, wiele osób potwierdziło, regulamin fxwolves który też ktoś zamieścił na forum, tych wpisów chyba już nie ma, w jednym z wątków po publikacji nagrania przez Ciebie, tego z pracownikiem fxonus ktoś zamieścił screen z mailami od Daniela Klonowskiego, gdzie Klonowski wprost pisał o wpłacie 5 tys. pln. Odnośnie tego podziału strat, to dowodów pisemnych wiadomo że nie mam, bo niby skąd, ale skoro każdy wie, że IronFX chętnie dzielił sie stratami z IBekami i w zasadzie ze wszystkimi, to dlaczego miałoby być tu inaczej? Żelazny namawiał zawsze do zwiększania wolumenu, ale robił to dyskretnie. Namawia też do handlu w trakcie publikacji danych, a wiadomo jak to sie kończy w przypadku niedoświadczonych traderów, nawet jak kierunek dobry spread wywala pozycje bo za mały SL. Warunkiem uczestniczenia w livach na danych jest konto w onusie i działanie, to samo było kiedyś i jest teraz, bo było to w tym regulaminie który ktoś niedawno udostępnił. Po publikacji tego nagrania mogło się coś zmienić odnośnie tych 5 tys. mogli zmniejszyć kwotę. Na pewno nie chcą o tym pisać w mailu. Przed przystapieniem do grupy proponują rozmowę na skype. Mam korespondencję m.in. z Żelaznym na ten temat. Całość jest bardzo sprytnie zorganizowanym IBbiznesem ciężko się zorientować i ciężko coś udowodnić, wszystko legalne, alejestem pewien w 99.9 proc. że jest podział strat. Piszę że w 99.9 bo nie widziałem umowy i nie zobaczę, dlatego też w moim poście użyłem słowa najprawdopodobniej zamiast na pewno.

Co o tym myślicie? Ja też uważam ze FXCuffs powinno zbadać sprawę. Za wiele tu dziwnych informacji sie pojawia wszedzie.....

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Z tym FxOnUs i powiązanym z nimi funduszem Violet Earl Asset Management trzeba uważać, bo ostro wydzwaniają po ludziach. Do mnie dzwonili w tym tygodniu.
Należy się pilnować, aby nie dać się wyrolować oszustom.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Adam Naleśnik
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2017, 23:54

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: Adam Naleśnik »

znalazłem w internecie coś takiego odnośnie wyników FXWOLVES

http://www.myfxbook.com/members/Mekq1/fx-wolves/1847943

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Jakim cudem można zrobić -1451%? :O (Listopad 2016) W Myfxbook maksymalna strata to nie jest 100%?

tomekjackowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2017, 17:52

Re: Maciej Żelazny FXWOLVES

Nieprzeczytany post autor: tomekjackowski »

Jak 14 razy tracisz początkowe depo w ciągu miesiąca to ci wychodzi 1400% :D

ODPOWIEDZ