Podatek - pytanie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
tomkos1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2014, 09:22

Podatek - pytanie

Nieprzeczytany post autor: tomkos1234 »

Witam, mam konto forex w mbanku i dostałem pit-8c. W poprzednim roku same straty. Czy konieczne jest złożenie pitu? Czy ten pit pit-8c bank wysyła do urzędu czy to pomocniczy papierek?
Chcesz się nauczyć, jak działa rynek w trakcie 3-dniowego cyklu? Priv.

tommy_s
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 30 maja 2010, 12:05

Re: Podatek - pytanie

Nieprzeczytany post autor: tommy_s »

tomkos1234 pisze:Witam, mam konto forex w mbanku i dostałem pit-8c. W poprzednim roku same straty. Czy konieczne jest złożenie pitu? Czy ten pit pit-8c bank wysyła do urzędu czy to pomocniczy papierek?
Powinieneś złożyć pit-38.
Formalnie bo jest taki obowiązek i niezłożenie go w terminie może spowodować konieczność co najmniej złożenia wyjaśnień a może też grzywny.
Praktycznie też bo jeżeli w przyszłości osiągniesz dochody z inwestycji to tylko złożenie pitu umożliwi odliczenie od nich straty.

tomkos1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2014, 09:22

Re: Podatek - pytanie

Nieprzeczytany post autor: tomkos1234 »

Ale ja pytalem o to, czy pit-8c to jest informacja dodatkowa czy bank to gdzieś wysyla.
Chcesz się nauczyć, jak działa rynek w trakcie 3-dniowego cyklu? Priv.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Podatek - pytanie

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jeden do Ciebie drugi do US.

tomkos1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2014, 09:22

Re: Podatek - pytanie

Nieprzeczytany post autor: tomkos1234 »

I co - mam wypełnić pit-38 i oddać do urzędu skarbowego? Jest gdzieś jakaś intrukcja jak wypełniać pit -38 na podstawie pitu-8c od brokera poprawnie?
Chcesz się nauczyć, jak działa rynek w trakcie 3-dniowego cyklu? Priv.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Podatek - pytanie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zobacz jak wygląda PIT-38 i wtedy spójrz na PIT-8c. Zobaczysz, że są podobne. Jak masz wątpliwości to idź do księgowego i za kilka groszy Ci go wypełni, a na przyszłość już będziesz wiedział co i jak.

Masz ustawowy obowiązek złożyć ten PIT niezależnie od zysku lub straty. Tyle, że przy stracie nie płacisz nic ale w kolejnych latach otrzymujesz możliwość odliczenia sobie tej straty od zysków.

Kompendium wiedzy o podatkach jest w tym temacie:
http://forex-nawigator.biz/forum/forex- ... 10976.html
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ