Czy warto kontynuowac reklamacje w Bzwbk?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
brogal1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:43

Czy warto kontynuowac reklamacje w Bzwbk?

Nieprzeczytany post autor: brogal1 »

Wklejam moja reklamacje z 14.12 sprzed momentu podwyzszenia stop procentowych w USA.
Para EURUSD.

"reklamuję wyciąg "Daily Confirmation" z dnia 14.12.2016 a dokładnie transakcję 1198330 z dnia 14.12.2016 z godz. 19:59:50. W momencie otwierania transakcji Sell po cenie rynkowej cena była dosyć spokojna, około 1.06500. Nie było mowy o cenie 1.06376. Sprzedałem po cenie rynkowej ale tak jak napisałem, cena otwarcia 1.06376 była nie istniejąca. Co ciekawe po otwarciu transakcji strata zaczęła natychmiast rosnąć do poziomu aktualnego tj. powyżej 1.06500 aż mnie wyrzuciła z transakcji przy poziomie 1.06552. Na wykresie minutowym widać, że w minucie 19:59 cena EUR/USD nigdy nie spadła do poziomu 1.06376. "

Oznacza to ze sprzedalo mi po nieistniejaco niskiej cenie 1.06376 i raptem strata wyskoczyla do poziomu aktualnej ceny i wyrzucila mnie z pozycji.
Odpowiedz otrzymalem bardzo miłą ale wg mnie bezsensowna, bo para EURUSD jest bardzo plynna i nie ma mowy o takim spreadzie!

"Informuję, że przeanalizowałem przebieg ww. transakcji i potwierdzam, że transakcja została zrealizowana poprawnie. W dniu 14 grudnia o godzinie 19:59:50 poprzez zlecenie rynkowe otworzył Pan pozycję krótką (SELL 0.30 EURUSD) z parametrami Stop Loss i Take Profit.
Na moment złożenia zlecenia kwotowane były następujące oferty kupna (BID): 1.06376 i sprzedaży (ASK): 1.06514.
Pozycja zostaje otwarta po cenie, zgodnie z kwotowaniem 1.06376.

Pięć sekund później kwotowania EURUSD osiągają ustawiony przez Pana poziom Stop Loss 1.06552, w efekcie czego o godz. 19:59:55 nastąpiło zamknięcie pozycji po aktualnej cenie rynkowej na poziomie 1.06541.
Proszę zaważyć, że zlecenie poprzedzało moment przekazania informacji o wysokości stóp procentowych w USA. W okresie publikacji ważnych danych makro na rynku obserwowana jest podniesiona zmienność - kursy zmieniającą się bardzo szybko a spready rynkowe stanowiące różnicą pomiędzy najlepszą ofertą BID i ofertą ASK ulegają rozszerzeniu. Należy to uwzględnić w podejmowanych decyzjach inwestycyjnych - w tym przypadku Stop Loss ustawiony został 27 pipsów od aktualnej ceny rynkowej.
Ponieważ zamknięcie pozycji krótkiej odbywa się po ofertach sprzedaży ASK, a wszystkie wykresy w platformie rysują się na podstawie ofert kupna BID, nie jest możliwe aby zaobserwował Pan wspomniany kurs na wykresie minutowym. W celu obserwacji kwotowań ASK na wykresie, proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybranym wykresie i z menu właściwości wybrać opcję „Pokaż linię ASK”."

Moje pytanie, czy mozliwe jest aby para EURUSD miala spread ponad 13 pipsòw? I to mimo, ze na Metatreaderze widzialem zupelnie inny spread tj. standardowo niski? Zaznaczam ze para zachowywala sie spokojnie przed publikacja danych i nie bylo zadnych gwaltownych ruchow ani luk cenowych. Z pozycji wypadlem jeszcze przed publikacja danych.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Czy warto kontynuowac reklamacje w Bzwbk?

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Na podstawie ostatnich 10 lat na rynku odpowiadam: każdy spread jest możliwy, widywałem spready kilkanaście czy kilkadziesiąt razy większe niż normalnie i nie było to niczym nadzwyczajnym. U większości brokerów w momencie naliczania swapów można spokojnie zaobserwować nawet i wyższy spread.
Czy taki spread był w dokładnie tamtym momencie? Ciężko sprawdzić.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Czy warto kontynuowac reklamacje w Bzwbk?

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

U mnie na swieczce m1 Low(Bid) bylo na 1.06361 a High(Ask) na 1.06574.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Czy warto kontynuowac reklamacje w Bzwbk?

Nieprzeczytany post autor: brg »

Wykres rysowany jest po cenie bid, więc wystarczy na niego spojrzeć. Jeśli w minucie, w której złożone zostało zlecenie, taka cena była na wykresie, sprawę można ciągnąć. Zrób mały eksperyment - znajdź w historii M1 moment otwarcia pozycji, przeciągnij z historii na wykres zamkniętą pozycję - w ten sposób narysuje się ona na wykresie. Wklej screenshota tutaj i zobaczymy jak to wygląda :)

brogal1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:43

Re: Czy warto kontynuowac reklamacje w Bzwbk?

Nieprzeczytany post autor: brogal1 »

Panowie dzieki za odpowiedzi.
Sprobuje zrobic wg rady brg jesli sobie poradze z provramem bo ogolnie bawilem sie zawsze na smartfonie.
Co by nie bylo, dobrze wiedziec na przyszlosc o co chodzi w takich sytuacjach.
Chodzi o to ze w danym momencie na walucie widzisz bid i ask ktore byly praktycznie identyczne czyli w normie, tj. zalozmy 1,06500 i 1,06510. Klikasz sprzedaz po rynkowej cenie i sprzedaje ci za 1,06376...
Ale Caldeborn twierdzi ze w tej minucie bylo to mozliwe...
Sprobuje sprawdzic jesli ogarne program dzieki!

brogal1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:43

Re: Czy warto kontynuowac reklamacje w Bzwbk?

Nieprzeczytany post autor: brogal1 »

niestety mam juz zamkniete konto FX na Bzwbk. Mam nowe na Bossa ale to nie to...

ODPOWIEDZ