Forex a ETF

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Forex a ETF

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Witam

Jak wiadomo ETF ma za zadanie śledzenie odzwierciedlenie zachowań danego waloru. Wiec niech ktoś mi wyjaśni jak sie ma notowanie eur/usd
https://finance.yahoo.com/quote/EURUSD=X?ltr=1

do
etf Guggenheim CurrencyShares Euro Trust

https://www.google.pl/search?q=Currency ... Euro+Trust+(FXE&rlz=1C1BLWB_enPL577PL577&oq=CurrencyShares+Euro+Trust+(FXE&aqs=chrome..69i57j69i61.499452j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Jak one sie pokrywają to ja jestem święty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Forex a ETF

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Oglądasz te wykresy na dobrej skali? Przełącz się na 5 lat na obu wykresach, są niemal identyczne. Święty :D

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Forex a ETF

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

A skąd różnica 1,064 i 103,31 na wykresach? Od czego ona zależy?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Forex a ETF

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

To po prostu kurs udziału w danym funduszu, wydaje mi się, że te dwie liczby nie muszą być ze sobą bezpośrednio powiązane (chociaż nie mam pewności, nie znam się). Ważne żeby charakterystyka danego waloru była odwzorowana w charakterystyce ETF'u (taki sam "kształt" kursu).

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Forex a ETF

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

ETF's powstaly w celu umozliwienia "short selling" firmom, inwestorom nieposiadajacych uprawnien do hedgingu.
Np: "etf Guggenheim CurrencyShares Euro Trust" pozwala nam zarabiac na spadkach USD. ETF's mozna tylko kupowac(USA itd....).
ETF's nie odzwierciedlaja kursu spot w 100% ze wzgledu na swap, ktory jest wkalkulowany w cene akcji. Czyli koszt trzymania tych akcji od momentu powstania wynosi okolo 3% na dzien dzisiejszy. ETF's na indeksy liczone sa jeszcze inaczej. Tak mi to ktos kiedys wytlumaczyl.
W porownaniu do foreksu: tak naprawde nie ma co porownywac. Jedyna zaleta to placimy 50% normalnego podatku od zyskow z inwestycji dlugoterminowych w USA, Kanada itd...

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Forex a ETF

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Dla czego tylko kupować. Przecież są notowane na giełdzie jak akcje wiec logicznym sie wydaje ze mozna zając krótka pozycje.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Forex a ETF

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

hank4 pisze:Dla czego tylko kupować. Przecież są notowane na giełdzie jak akcje wiec logicznym sie wydaje ze mozna zając krótka pozycje.
ETF CFD's mozna, ale przy 0.22% srednich kosztach to nic ciekawego. Sa lepsze instrumenty na ktorych mozna pograc. Powodzenia

ODPOWIEDZ