zastąpienie tradera przez komputer

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
lespet
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2009, 14:26

zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: lespet »

Kiedyś bawiłem się tradingiem. Ale byłem zbyt emocjonalnie zaangażowany. Przez kilka lat nie spekulowałem. Teraz jestem bez roboty i wróciłem do tradingu. Co sądzicie i czy ktoś coś próbował napisać program aby zastąpił decyzje kupna/sprzedaży przez program? ja przez 2 tygodnie gry w realu jestem 20% na plusie, ale widzę że trudno przełożyc to byłoby na program. próbuje napisac to w pythonie z api oandy. Ma ktoś doświadczenia?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

na comparicu byl gosciu co meczyl api oandy ale szybko zniknal
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=2&t=4219

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

lespet pisze:Co sądzicie i czy ktoś coś próbował napisać program aby zastąpił decyzje kupna/sprzedaży przez program?
Pewnie ktoś próbował :lol:

A na poważnie to sporo osób gra automatami, głównie na MT4, choć niestety nie ja.
Popytaj w dziale "Forex - systemy i strategie".
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tak, ja tez smigam automatami. Z powodzeniami i niepowodzeniami.

lespet
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2009, 14:26

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: lespet »

Myslalem zeby nauczyc neural net historią moich transakcji i czy cokolwiek by wyszlo z tego. Ktoś sie tak bawił? Macie jakieś doswiadczenia?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

A co znaczy, że chcesz uczyć sieć neuronową na Twoich transakcjach? Co będzie przyjmowane jako dane wejściowe? Masz chociaż jakieś minimalne pojęcie na temat działania sieci neuronowych? Bo jeśli myślisz, że sieć neuronowa to magiczna maszynka do robienia pieniędzy, to raczej się zawiedziesz ;) Jest parę prac naukowych w tym temacie, nawet po polsku (chociaż raczej polecam te zagraniczne) i tam szukałbym informacji w tym temacie.

lespet
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2009, 14:26

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: lespet »

siedze w nn ponad 20 lat, i widzę że mozna je wielu rzeczy nauczyć. Mam wiele wlasnych pomysłow. Ciekawy jestem czy ktoś już eksperymentował- Z jakimiś bardziej złozonymi architekturami

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Eksperymentował i to pewnie nie jeden :)
Choćby na stronie mql'a masz przykład użycia fann'a (jak siedzisz w NN to pewnie słyszałeś) do trejdowania.
Osobiście trochę się bawiłem, ale odpuściłem NN - na to trzeba naprawdę sporo czasu poświęcić.
Zapomnij z góry o pomysłach: wrzućmy do NN wszystko co się da, a ona coś z tego wybierze -
musisz mieć jakiś bardziej skonkretyzowany pomysł....

Ogólnie wg. mnie na początek najprościej się skupić na prognozowaniu kierunku ruchu (dla np. następnej świeczki), pomijając jego zakres. Można wtedy zamiast fx grać na opcjach binarnych (oczywiście u wiarygodnego brokera). Zaleta jest taka, że odpada Ci prowadzenie pozycji, nie martwisz się TP/SL, zakresem ruchu tylko wystarczy właśnie trafna prognoza kierunku. Przy sprawdzalności 55% zaczynasz wychodzić na swoje ....
Dodatkowo opcje są "odwracalne" w przeciwieństwie do fx. Tzn. jeśli masz system ze skutecznością 40% to odwrócenie kierunku pozycji da Ci skuteczność 60%.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Co rozumiesz przez bardziej zaawansowane architektury?

lespet
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2009, 14:26

Re: zastąpienie tradera przez komputer

Nieprzeczytany post autor: lespet »

Pytam bo wiem ze taki experyment to zajmie kilka tygodni. Chdzi o rezultaty i czy cos dały? Bo w literaturze mało na ten temat. Moze nie chcą ujawniac? a tu co mogą nn https://arxiv.org/abs/1611.04135. sądze ze forex jest prostszy..

ODPOWIEDZ