Jestem nowy ciągle wygrywam

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
piterptf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2016, 13:57

Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: piterptf »

Witam,
Mam takie pytanie, działam na forexie od około pól roku,
Początkowo na xm mt4 na koncie demo,
Od samego początku jestem na plusie prawie 4-krotnie,
Gram take profit i stop loss,

q1: dużo szkół i osób mówi o profitach rzędu 10%-20%
Jak to jest że ja ciągle mam wyższe profity?
Gdzieś jest haczyk?

Pozdrawiam.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Haczyk jest taki, że zarobić możesz 1000% a stracić tylko 100% :)

Grasz TP/SL no to proste pytania: czy wiesz ile ryzykujesz w danej transakcji, jaki masz stosunek zysków do strat i skuteczność ?
Podaj powyższe a będzie łatwo oszacować jak mają się Twoje szanse...
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: raposo »

"jestem nowy ciągle wygrywam" - Aż chce się napisać "będziesz doświadczony to przestaniesz" :D

Haczyk tkwi w innym podejściu do wirtualnych pieniędzy względem realnych. Myślę, że Twoim planem jest "intuicja" i szczęście zmieszane z przypadkiem, a to zawsze kończy się tak samo...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

piterptf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2016, 13:57

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: piterptf »

Hmm gram lot 10,
Generalnie staram się ustawiać... tak by 2-10tyś TP a 20-35tyś SL.

Grajac od wirualnych 100,000 mam obecnie blisko 400,000,
Mam swój pewien nazwę to sposób. i aż mnie dziwi mnie taki bilans ;) dlatego pytam.

Mam też następujące pytanie czy na forexie jest coś takiego jak limity? czy można wchodzić z budżetem 100,000 1 mln?

Pytam bo jestem prosto z bukmacherki graczem wieloletnim osiągajacym 12-20% yieldu rocznego na plusie*.

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: green7 »

piterptf pisze:Hmm gram lot 10,
Generalnie staram się ustawiać... tak by 2-10tyś TP a 20-35tyś SL.
Pięknie. Biorąc wartości średnie z tych przedziałów: zarabiasz 6 tys. a tracisz 27,5 tys.
Czyli stosunek zysku do strat 1:4,6
Innymi by odrobić jedną stratną pozycję musisz zawrzeć 5 zyskownych ....

Zdajesz sobie sprawę, że przy takich proporcjach by zacząć wychodzić na 0 musisz mieć skuteczność transakcji na poziomie 82% ? Najlepsi na świecie w "te klocki" mają pewnie koło 60% ....
piterptf pisze:czy można wchodzić z budżetem 100,000 1 mln?
Tak, ale to pytanie dowodzi, że wiele musisz się nauczyć. Sprawdź co to lewar, jak działa i co oznacza. Jasnym stanie się, że nie potrzebujesz takiego kapitału.
piterptf pisze:Pytam bo jestem prosto z bukmacherki graczem wieloletnim osiągajacym 12-20% yieldu rocznego na plusie*.
I pewnie odkryłeś jaki ten forex prosty. Przecież jak stracisz wystarczy otworzyć 2 razy większą pozycję i szybko stratę odrobisz nie ? :)

Powinniśmy chyba zrobić tu na forum specjalne faq dla nowicjuszy. Któryż to już raz czytam z kolei posty jak powyższy :)

Piterptf - żeby było jasne, mam tu w zamiarze - dla Twojego dobra - wylać Ci na łeb kubeł zimnej wody. Ochłoń, zastanów się i przemyśl sprawę zanim wpłacisz realną kasę i utopisz pierwsze depo.
Nie jesteś pierwszym i nie ostatnim, któremu wydaje się, że to takie proste. Jak sobie klikasz na demo to może tak, ot stracisz, zyskasz albo nie. Zero emocji. Jak jednak wpłacisz realną kasę, otworzysz pozycje i rachunek zacznie topnieć to wtedy zacznie się jazda. Psychika zacznie robić swoje, nawet jak masz super system. W co szczerze powiedziawszy mocno wątpię.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pograj jeszcze chwilę na demie to samo wyjdzie i potwierdzi się wszystko o czym napisał Green :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

piterptf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2016, 13:57

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: piterptf »

Pogram na demie jeszcze ;) zanim wpłacę.
Hmm i chcialbym też odpowiedzieć Greenowi,
To nie jest tak że otwieram nową translakcje 2krotnie wiekszą, odrabiam straty nową inwestycją także po locie 10

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Rozumiem wszystkich przedmówców, chcących ostrzegać nowicjuszy, zauważcie jednak, że autor tematu gra na demo pół roku. Podziwiam dyscyplinę. Ja nigdy bym tyle na demo nie wytrzymał. Testowałem wszystko zawsze w realu i ponosiłem przez to realne straty.

Moja porada jest taka : skoro od pół roku osiagasz zyski i to ponad przeciętne to wystartuj na realu. Wybierz brokera oferującego mikroloty (0,01) i wpłać tam 2000 zł. Pograj na tym przez kwartał. Jeśli będziesz miał wówczas te 6000 zł wypłać połowe i graj dalej.

Może jesteś po prostu forexowym geniuszem.
A może po prostu ściemniasz o wynikach :lol:
Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto bez doświadczenia osiągał by stałe zyski w ciągu kolejnych dwóch kwartałów, dlatego Ci niedowierzam. :P
Jeśli jednak masz faktycznie tak dobre wyniki to nie zwlekaj i sprawdź się w realu. I nie zapomnij za 3 miesiące podać nam swoich wyników :P
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Widzisz, a ja znam już "setki" takich historii i zawsze kończyło się tak samo, czy ktoś był geniuszem, czy nie. Dlatego ostrzegam.

Ale tak, wpłać mały depozyt rzędu nawet 1000 PLN i zobacz czy pójdzie Ci równo dobrze. Tak na wszelki wypadek ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

piterptf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2016, 13:57

Re: Jestem nowy ciągle wygrywam

Nieprzeczytany post autor: piterptf »

Obrazek

Obrazek

Jak mogę całą historię zescreenować?

ODPOWIEDZ