Podatek

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
bartas1985
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 sty 2011, 11:42

Podatek

Nieprzeczytany post autor: bartas1985 »

Witam.Nie mogę skumać i znaleźć dokładnej odpowiedzi co z tym podatkiem i rozliczeniem pit-u.Podatek płaci się co miesiąc czy do końca kwietnia po rozliczeniu pit-u czy przed?Proszę o wyjasnienie krok po kroku co i jak.Z góry dziękuję.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Podatek

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

bartas1985 pisze:Witam.Nie mogę skumać i znaleźć dokładnej odpowiedzi co z tym podatkiem i rozliczeniem pit-u.Podatek płaci się co miesiąc czy do końca kwietnia po rozliczeniu pit-u czy przed?Proszę o wyjasnienie krok po kroku co i jak.Z góry dziękuję.Pozdrawiam
zadzwon do skarbowki :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Podatek

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

bartas1985 pisze:Witam.Nie mogę skumać i znaleźć dokładnej odpowiedzi co z tym podatkiem i rozliczeniem pit-u.Podatek płaci się co miesiąc czy do końca kwietnia po rozliczeniu pit-u czy przed?Proszę o wyjasnienie krok po kroku co i jak.
Jeśli grasz jako osoba fizyczna to podatek od zysków płacisz w kolejnym roku po złożeniu zeznania w US. Zeznanie podatkowe składasz na druku Pit 38. Składasz go na podstawie pitów otrzymanych od brokera (o ile korzystasz z polskich brokerów), na druku Pit 8C, który jest zwykle wysyłany maksymalnie do końca lutego.
Na złożenie Pit 38 i wpłatę należnego podatku masz czas do końca kwietnia.
Jeśli korzystasz z brokerów zagranicznych, wówczas musisz nalezny podatek wyliczyć samodzielnie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Podatek

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

http://forexclub.pl/opodatkowanie-docho ... x-czesc-1/
http://forexclub.pl/opodatkowanie-docho ... x-czesc-2/
http://forexclub.pl/opodatkowanie-docho ... x-czesc-3/

Rozliczasz tak samo jak PIT-37 http://www.bankier.pl/wiadomosc/Do-kied ... 47049.html
PIT-37 należy złożyć do końca kwietnia

A najlepiej iść do Urzędu Skarbowego i samemu wszystkiego się dowiedzieć. U mnie ostatnio rozliczałem się z doradcą, który jest darmowy w US ( Urząd Skarbowy ) i wypełniałem online przy nim PIT. I pyta się mnie potem "co... nie da się zarobić na giełdzie? :D" Mówię mu "pewnie się da...". Rozliczam tylko straty od 2 lat. Potem dzwoni do mnie pani z Urzędu i pyta się po co rozliczam straty, że mam przyjść wyjaśnić to wszystko. Musiałem wziąć laptopa przed robotą iść do US i pokazywać jej czym jest fx. Chciała ode mnie wyciągu wszystkich transakcji, a ja jej musiałem tłumaczyć że to nie jest GPW :D Pokazałem jej rachunek konta i bilans, potem wykresy walut :D Powiedziała, że nic nie rozumie, dlatego "jak coś będzie trzeba, to będzie dzwonić".

Także najlepiej iść samemu i się dowiedzieć. Oni tam nie gryzą, a przynajmniej u mnie w mieście.

bartas1985
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 sty 2011, 11:42

Re: Podatek

Nieprzeczytany post autor: bartas1985 »

Dzięki za odpowiedzi.O to właśnie chodziło.Mam jeszcze jedno pytanie.Załóżmy że w 2016r zaczynam handlować na forexie i wpłacam na konto 5tyś. i do końca roku doszedłem do 10tyś to podatek płace od 5tyś zarobionych czy całości 10tyś.?I jeśli 2017r zaczynam od tych 10tyś. i zarobie przez rok kolejne 10tyś. to płacę podatek od 10 czy 20tyś.?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Podatek

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Podatek płacisz od tego, co zarobiłeś - wpłaconego depozytu w to nie wliczasz... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

bartas1985
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 sty 2011, 11:42

Re: Podatek

Nieprzeczytany post autor: bartas1985 »

Czyli w pierwszym roku płacę podatek od 5 tyś a w drugim od 10 tyś tych zarobionych w 2017r.?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Podatek

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

bartas1985 pisze:Czyli w pierwszym roku płacę podatek od 5 tyś a w drugim od 10 tyś tych zarobionych w 2017r.?
Tak. Podatek płacisz od zysków, wpłata to koszt. Dokładnie tak byś zapłacił podatek, od 5k zysku w tym roku i od 10k w następnym.

ODPOWIEDZ