FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
FxCuffs
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 08 lut 2015, 10:45

FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: FxCuffs »

FxCuffs to pierwsze w Polsce niezależne nagrody rynku walutowego. W 3. edycji ocenimy nie tylko podmioty rynku Forex, ale szeroko pojętego rynku inwestycyjnego. Ponownie docenimy instytucje oraz osoby dbające o jak najwyższą jakość usług na rynku.

Statuetki FxCuffs 2017 wręczone zostaną na Uroczystej Gali w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Ceremonia odbędzie się 24 marca 2017 roku, a poprzedzą ją jak poprzednio Konferencja i Targi (24-25 marca 2017).

Wybór zwycięzców odbywa się w trzech etapach. Pierwszy etap - możliwość głosowania i zgłaszania kandydatur - trwa do 31 grudnia 2016, drugi - wyłącznie głosowanie - zakończy się 31 stycznia 2017. Decyduje bezwzględna liczba głosów oddanych na nominowanego. W ten sposób wyłoniona zostanie grupa 5. nominowanych w każdej z kategorii. W trzecim etapie Kapituła, w skład której wchodzą najznakomitsze postaci polskiego i światowego rynku walutowego, wyłoni zwycięzców w każdej z kategorii.

Nagrodą jest statuetka, przedstawiająca mankiet wykuty w skale, ozdobiony bursztynową spinką, zaprojektowana i wykonana przez znanego krakowskiego artystę Marka Stankiewicza.

W III. edycji Konkursu laureatów wyłaniamy w 11 kategoriach:

  • POLSKI BROKER FOREX ROKU
    POLSKI BROKER CFD ROKU
    ZAGRANICZNY BROKER FOREX ROKU
    ZAGRANICZNY BROKER CFD ROKU
    OSOBOWOŚĆ ROKU
    ANALITYK ROKU
    BLOG ROKU
    PRODUKT ROKU
    WYDARZENIE ROKU
    KAMPANIA MARKETINGOWA ROKU
    PUBLIKACJA ROKU


Zapraszamy do głosowania na stronie http://konkurs.fxcuffs.pl

Janusz Ekert
Komisarz konkursu

Fundacja FxCuffs
FxCuffs 2017 - Nagrody, Gala, Targi, Konferencja

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Jak tam głosowanie?

Jacyś faworyci?

Wpisujcie swoje typy
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

ja glosuje na samego siebie co mnie inni jak ja sam codziennie rano siadam przed mt4 od wielu lat nikt za mnie tego nie zrobi ciagle doskonalenie starcia z iluzja umyslu plus psychika emocje i cos tam jeszcze sam musze przez to przebrnac wiec stawiam tylko na siebie :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

DavidFx pisze:ja glosuje na samego siebie co mnie inni jak ja sam codziennie rano siadam przed mt4 od wielu lat nikt za mnie tego nie zrobi ciagle doskonalenie starcia z iluzja umyslu plus psychika emocje i cos tam jeszcze sam musze przez to przebrnac wiec stawiam tylko na siebie :d

Jako publikacja roku też na siebie? ;)
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ask
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2015, 17:04

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: ask »

Gdzie mozna sledzic wyniki na bieżąco ?

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

ask pisze:Gdzie mozna sledzic wyniki na bieżąco ?
Nie da się tego śledzić. Uznaliśmy, że to za bardzo by wpływało na głosowanie, dlatego jedynie po pierwszej fazie, podawane są procentowo wyniki. Oczywiście do ostatecznych wyników ma wgląd każdy członek kapituły (a są z różnych środowisk, często nie lubiących się nawzajem co wyklucza jakąkolwiek nieprawidłowość).
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Może trochę prowokacyjne było pytanie we wcześniejszym usuniętym poście, więc teraz od razu rozwinę.
Z czego wynika podział na brokera forex i brokera cfd? Rozumiem, że wynika to z tego, że pod forex rozumie się pary walutowe a pod cfd akcje i chyba całą resztę.

Tylko że pary walutowe to również cfd. Broker forex będzie brokerem cfd i broker cfd będzie brokerem forex bo posiada w ofercie pary walutowe. Przecież wszystkie instrumenty, na których tradujemy to cfd, wiięc w tym przypadku jedna kategoria(czyli b. forex) zawiera się w drugiej(b. cfd) albo obie są tym samym gdy przyjmie się pod określeniem broker forex - co potocznie często się robi - brokera oferującego dostęp również do innych instrumentów za pomocą cfd.
I teraz wyobraźcie sobie członków Kapituły, która głosuje nad ostatecznym zwycięzcą spośród nominowanych, najpierw w jednej kategorii a później w drugiej. Nie jest to trochę dziwne? Dokonywanie wyboru przy takim nie do końca właściwym podziale? I nikt na to nie zwrócił uwagi?

Jeśli chodzi o same cfd, o ile dobrze pamiętam to zostały one skonstruowane na potrzeby rynku akcji, utworzył się pewien pozagiełdowy rynek dla inwestorów mogących się skutecznie zabezpieczać. Jednak obecnie cfd oferuje się na różne instrumenty dając wszystkim możliwość gry na zmianach kursów - również walut.

Chyba, że gdzieś popełniam błąd to wyprowadźcie mnie proszę z niego.

Generalnie teraz jest czas wielkiego uświadamiania a na takim świetnym wydarzeniu zupełnie nieświadomie, sugeruje się, że część brokerów to brokerzy forex - poważnego rynku walutowego a część to tzw. brokerzy cfd, podczas gdy wszyscy są brokerami cfd. A później początkujący i nie tylko dziwią się, że coś tu nie gra.

Moim zdaniem powinniście zastanowić się nad rewizją tych kategorii i jednego koszyka brokerów cfd.
Obrazek
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Widzisz, doskonale wiesz o co chodzi (Twoje trzecie zdanie), a i tak szukasz dziury w całym. Kategoria o nazwie "najlepszy broker oferujący CFD na instrumenty inne niż pary walutowe" jest trochę hmm... Za długa? Niefunkcjonalna? Jak miałoby się to zmieścić na statuetce? :)

Tak więc wszyscy rozumieją podział kategorii i nikt inny nie zwrócił na to uwagi, bo po prostu jest to bezcelowe i od dwóch lat nie miał z tym problemu. Nie wszyscy brokerzy oferują CFD na instrumenty inne niż FX, i nie wszyscy brokerzy oferujący te instrumenty mają równie konkurencyjne warunki dla FX jak dla CFD. I kolejne komplikowanie całego zagadnienia w prostym nazewnictwie nikomu tu absolutnie nie pomoże. Od uświadamiania i edukacji jest masa ciekawych prelekcji, które odbywają się podczas całego wydarzenia na które organizatorzy serdecznie zapraszają i to za darmo.

Take it easy i nie bądźmy takimi formalistami, bo ten świat marnie skończy :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Tak, wiem o co chodzi i po prostu zwracam na to uwagę, na pewne jasne ujęcie tematu. To luźne przemyślenia.
Wskazałem paradoks, który taki podział tworzy. Zwróć na niego uwagę, powtórzę to nieco jaśniej poniżej.

Mówisz, że:
kategoria Broker CFD to - "najlepszy broker oferujący CFD na instrumenty inne niż pary walutowe"
a Broker Forex to najlepszy broker oferujący CFD na pary walutowe
Tylko jest to krócej i domyślnie ujęte w obecnym nazewnictwie.
Jeżeli tak jest tzn. że nie ma kategorii dla najlepszego brokera w branży.

Wtedy nazewnictwo może odgrywać drugorzędna rolę i przyznaję tu racje. Po prostu wyjdzie na to, że błędnie sądziłem, że kategoria najlepszy broker forex, kryje pod sobą kategorię dla najlepszego brokera z branży. Z tego co mówisz tak nie jest, więc warto pamiętać, że gdy broker będzie posługiwał się tym tytułem to w rzeczywistości wygrał w innej kategorii niż się sądzi. Bo jeśli już posługiwać się utartym nazewnictwem to z pewnością wszyscy sądzili właśnie, że najlepszy broker forex to kategoria dla najlepszego brokera.

Jak widzisz tak źle i tak nie dobrze. Wytłumaczenie przez Ciebie zaproponowane właśnie eliminuje tytuł najlepszego i sprawa jest prosta. A jeśli nie to sprawa się komplikuję i wtedy kwestia nazewnictwa jest ważna.

Weźmy np: biura maklerskie - oferują dostęp do instrumentów notowanych na gpw(analogia to ogół instrumentów CFD) i teraz zamiast wyłonić najlepsze biuro maklerskie wyłania się takie, które dają przykładowo najlepsze warunki dla akcji i najlepsze warunki dla kontraktów a gdzie miejsce dla najlepszego biura maklerskiego ?

Bo widzisz, zastanawiam się, gdzie jest sens dzielić brokerów z branży cfd ze względu na instrumenty bazowe, zamiast wybierać najlepszego brokera w branży brokerów cfd - bo to jest właśnie ta branża. Różnice w warunkach, o których wspomniałeś to nie jest wyjaśnienie.

Inaczej nie dam rady już tego wyjaśnić abyś nie patrzył na to jak na szukanie dziury w całym tylko na wskazanie tej
dziury. Chociaż dziury nie ma jeżeli jest tak jak mówisz ale wtedy też nie ma najlepszego brokera w branży.

W sumie to tyle.
Obrazek
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxCuffs 2017 - Nagrody rynku inwestycyjnego

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Widzisz, tyle słów, a to nic nie zmienia, bo to pierwszy taki głos (od dwóch lat), który sugeruje, że coś nie gra z kategoriami lub jest niejasne. Widząc takie dwie różne kategorie mi, mimo, że jestem na rynku już 11 lat, od razu bez najmniejszych wątpliwości, kreśli się w głowie o co chodzi. Natomiast jeśli ktokolwiek ma wątpliwości do kryje się pod daną kategorią to zawsze może poprosić Fundację FxCuffs o wyjaśnienie i na pewno w bardzo pomocny sposób zostanie udzielona odpowiedź :-).

I tak, nie ma jednego najlepszego brokera w branży, bo jak wspomniałem we wcześniejszym poście, oferty na FX i na CFD (inne niż waluty) czasem nie są równe w obrębie jednej firmy i ktoś np. oferuje dobre warunki do gry na walutach, a na akcjach już niespecjalnie (lub ma bardzo wąską ofertę). Stąd taki podział jest potrzebny.

Myślę, że jeśli podobnych sygnałów pojawi się więcej to warto będzie przedyskutować doprecyzowanie kategorii wewnątrz Zarządu Fundacji z myślą o roku 2018.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ