FX opcje

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Witam

Czy opcje waniliowe na waluty są notowane na giełdach (proszę o przykład jakich)? Czy jest to może "wymysł brokerów"?

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

a co to ma za znaczenie czy opcje sa notowanie na gieldzie znaczenie ma ze opcje sa lepsze bezpieczniejsze od zwyklego wlazenia pozycja sell czy buy na fx :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Pytam ponieważ opcje fx oferuje saxo a na forum saxo nie ma najlepszej opinii jeśli chodzi o opcje fx. Dla tego poszukuje innego brokera (który oferuje wykonanie amerykańskie) a przy okazji jestem ciekaw czy sa bezpośrednio notowane na giełdach.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hank4, to już chyba 10-ty temat o bardzo pokrewnej tematyce... Chyba pora sprecyzować czego faktycznie szukasz :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Masz racje. Tak jak na początku (1 post)poszukuje brokera który oferuje opcje waniliowe na waluty z wykonaniem amerykańskim.Gdy okazało sie ze odzew na mój post był mały jak i za bardzo mi nie pomógł dla tego poszedłem w stronę opcji na kontrakty na waluty (kolejny post). Poszukiwałem brokera który był by posrednikiem a nie tworzył wewnętrznego rynku jak brokerzy MM. I to nie wypaliło. Dla tego zastanawiam sie czy opcje waniliowe sa notowane na giełdach może w ten sposób będę w stanie zabezpieczyć pozycje(tylko wejście na taka giełdę zapewne wiązać będzie sie z większym kapitałem).
Jezeli chodzi o opcje waniliowe zastanawiałem sie nad interactivebrokers lecz niestety na ich stronie sa wyszczególnione giełdy a nie instrumenty w jakie można inwestować(chyba ze cos pominołem)

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

Z notowaniem opcji na giełdzie jest jeden problem - płynność. Nie pohandlujesz za wiele jeżeli nie znajdziesz drugiej strony transakcji. Przewagą MM jest właśnie to że nie musisz się o to martwić (tak samo jest w przypadku banków i ich klientów korporacyjnych exporterów/importerów - bank jest drugą stroną transakcji , co nie oznacza że bierze ryzyko "na klate" , bo przekazuje transakcje na rynek miedzybankowy ). Z brokerów obecnych w Polsce oferujących dostęp do handlu opcjami to masz TMS (wiem że opinie nie są najlepsze , ale sprawdzić samemu nic nie kosztuje , zwłaszcza na demo :-) , EasyMarkets , DiF broker oraz ETX Capital . Nic innego nie kojarzę , ale jeśli coś znajdziesz to chętnie sprawdzę

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: raposo »

TMS oferuje opcje waniliowe? Na jakiej platformie? Mają cTradera i MT4 i na żadnej z nich tego nie widzę...
Od ETX uciekałbym jak najdalej ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Po przeczytaniu seri art."https://comparic.pl/category/cfd/cfd-ed ... ka-rynkow/" , myślałem również o interactive brokers lecz nie widzę na ich stronie aby umożliwiali dostęp do opcji waniliowych

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

hank4 pisze:myślałem również o interactive brokers lecz nie widzę na ich stronie aby umożliwiali dostęp do opcji waniliowych
O nich możesz raczej zapomnieć. Ze 2 miesiące temu Raposo wklejał link, że IB kończy z detalem. Aby założyć tam konto trzeba teraz mieć 10 baniek zielonych minimum.

Odnośnie opcji waniliowych to widziałem reklamę brokera easyMarkets. Nie znam go, ale pewnie to jakiś cypryjski broker, więc sam wiesz jak jest z bezpieczeństwem środków.

https://www.easymarkets.com/eu/pl/trade ... a-options/

https://comparic.pl/opcje-waniliowe-pla ... zaznaczyc/

https://comparic.pl/opcje-waniliowe-wprowadzenie/
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: FX opcje

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

raposo pisze:TMS oferuje opcje waniliowe? Na jakiej platformie? Mają cTradera i MT4 i na żadnej z nich tego nie widzę...
Od ETX uciekałbym jak najdalej ;).
Opcje oferują na rachunku Direct , tutaj są szczegóły : https://www.tms.pl/oferta/tms-direct

Co do EasyMarkets (dawniej Easy Forex) to mogę powiedzieć tyle , że są na rynku bardzo długo bo od 2004 roku. To był pierwszy zagraniczny broker u którego założyłem rachunek (w 2007r) i nigdy nie miałem problemów z wypłatami (od kilku do kilkunastu tysięcy pln). Aktywnie korzystałem przez jakieś 2 lata aż pojawili się brokerzy oferujący lepsze warunki cenowe , bo u nich było i jest po prostu drogo (kiedyś spread na EURUSD wynosił 4pipsy teraz chyba 3 na rachunku standard, swapy też z kosmosu). Mają za to stałe spready i gwarantowany stop loss.

ODPOWIEDZ