Poszukuje brokera oferujacego VIX

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

Szukam brokera mającego w ofercie spot VIX. Wszyscy brokerzy z których ofertą się spotkałem oferują tylko CFD na VIX futures, gdzie zwykle spread jest większy niż dzienna zmienność. Z tego co patrzyłem, to XTB oraz HFT brokers oferują właśnie VIX futures, ale spota jeszcze nie udało mi się znaleźć. Poszukuje dokładnie tego instrumentu:

http://www.investing.com/indices/volatility-s-p-500

Gdyby dostępne były mikroloty to już w ogóle super.

Szukam również brokera klasycznych opcji na waluty, surowce i indeksy również z mikrolotami. Binarne nie wchodzą w gre.

Pozdrawiam!

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: green7 »

kamil52 pisze:Szukam brokera mającego w ofercie spot VIX. Wszyscy brokerzy z których ofertą się spotkałem oferują tylko CFD na VIX futures, gdzie zwykle spread jest większy niż dzienna zmienność. Z tego co patrzyłem, to XTB oraz HFT brokers oferują właśnie VIX futures, ale spota jeszcze nie udało mi się znaleźć. Poszukuje dokładnie tego instrumentu:

http://www.investing.com/indices/volatility-s-p-500

Gdyby dostępne były mikroloty to już w ogóle super.
Może się zdecyduj czego szukasz co ? Bo masz do wyboru: albo kontrakt albo CFD. Jeśli kontrakt to siłą rzeczy musisz kupić co najmniej 1. Nie ma czegoś takiego jak kontrakt i mikroloty.
Nie ma też czegoś takiego jak "spot vix". Vix to index - grać na indexie możesz przy pomocy kontraktu, opcji albo cfd.
Green
Obrazek
Obrazek

kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

Drogi green7,
Może się zdecyduj czego szukasz co ? Bo masz do wyboru: albo kontrakt albo CFD.
Nigdzie nie pisałem że chodzi mi o kontrakt. Tylko i wyłącznie CFD. Pisząc o mikrolotach wydało mi się to logiczne.
Nie ma też czegoś takiego jak "spot vix". Vix to index
W tym przypadku kierowałem się stroną CBOE:

http://www.cboe.com/micro/vix/vixintro.aspx

Chodzi mi dokładnie o wymieniony tam "VIX". Jeżeli zwrócisz uwagę na kwotowania, to u większości brokerów VIXem nazywany jest CFD na obecnie październikowy futures VIX, nazwany na stronie CBOE - "43VX/V6".
Ceny VIX i 43VX/V6 ze strony CBOE diametralnie się różnią, stąd moje pytanie na forum.

Być może instrument ten nie nazywa się spot VIX, ale nie mam pojęcia jak je rozróżnić. Index i Index futures?

Ostatnie pytanie o opcje było zupełnie oderwane od tematu VIX.Chciałem się dowiedzieć czy istnieje broker oferujący mikroloty na klasyczne opcje.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

kamil52 pisze: Być może instrument ten nie nazywa się spot VIX, ale nie mam pojęcia jak je rozróżnić. Index i Index futures?

Ostatnie pytanie o opcje było zupełnie oderwane od tematu VIX.Chciałem się dowiedzieć czy istnieje broker oferujący mikroloty na klasyczne opcje.
Index to index a index futures to instrument pochodny bazujący na indeksie :). Rozróżnić można najczęściej go po tym (pomijając informacje ze specyfikacji instrumentów), iż futures zawsze ma oznaczenie serii kontraktu, czyli np. Z16 (data wygaśnięcia w grudniu 2016 roku).

Klasyczne opcje, czyli waniliowe? Zacząć trzeba od tego, że mało kto je obecnie oferuje wśród brokerów FX. Był XTB ale wycofał się z nich (mieli mikroloty), ponoć ma jeszcze Saxo ale o mikrolotach nic nie wiem - trzeba pytać u źródła.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

Tak więc po założeniu konta demo w Saxo mogę stwierdzić, że nie ma opcji gry mikrolotami na opcjach waniliowych na waluty. Dodatkowo znalazłem VIX o który mi chodziło (nazywa się on w Saxo VIX.I), ale jest on non-tradeable. Coś mi się wydaje, że cena tego instrumentu jest wyliczana ze wzoru i tylko prezentowana w formie wykresu. Małe szanse żeby ktoś to oferował jako instrument dostepny do tradingu. W najbliższym czasie zadzwonie jeszcze do Saxo się upewnić.

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Wydaje mi się, że to co powinieneś spróbować nie mając żadnej wiedzy o vix i na jakiej podstawie jest on wyliczony na kontrakt CFD u jakiegos brokera foreksowego który będzie drugą stroną transakcji.
fx-forum

kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

Pozostajac w temacie, jakich znacie brokerow oferujacych trading w jakikolwiek sposob na CFD na VIX futures? Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to popularny instrument, wiec liczba brokerow tez bedzie ograniczona. Ostatnio testuje HFT brokers, tylko nie wiedziec czemu VIX u nich traduje sie tylko w sesji amerykanskiej. :(

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: raposo »

XTB posiada VIX.
HFT Brokers kończy działalność 30 listopada więc za długo nie potestujesz...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kuchara23
Gaduła
Gaduła
Posty: 275
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:12

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: kuchara23 »

kolega pisze caly czas o CFD, a kontrakty to gdzie oferuje tego typu, bo w Polsce nie spotkalem sie jeszcze z taka oferta rozszerzona. Co najwyzej to na Wig, i na waluty podstawowe.... slabo

kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Re: Poszukuje brokera oferujacego VIX

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

Otworzylem demo w XTB i faktycznie oferuja VIX, ale maja jakis dziwnie duzy tick size. No ale widocznie nie mozna miec wszystkiego. Jezeli ktos wie ze jeszcze jakis broker oferuje VIX to prosze o podpowiedz.
Jezeli chodzi o kontrakty, to podejrzewam ze nic lepszego niz IB sie nie znajdzie. Stosunkowo duza minimalna wplata, ale przy graniu kontraktow to raczej trzeba sie z tym liczyc.

ODPOWIEDZ