dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Ok, to tak dostałem maila o następującej treści:
Witaj.

Kilka lat temu poznałem członków niewielkiej grupy traderów, którzy zarabiali na rynkach skalpingiem. To techniki precyzyjnego wejścia na kilka, kilkanaście minut z niewielkim poziomem Stop Lossa nastawione na łapanie niewielkich ruchów typu 10-30 pips. Poznałem kilka osób z tego kręgu, które dobrze żyły z rynków, w końcu poznałem tez ich nauczyciela, skromnego, sympatycznego tradera, Polaka na stałe mieszkającego w Tajlandii. Wywiad z nim mogłeś przeczytać jakiś czas temu.

W końcu przyszedł też czas na jego uczniów. Słyszałem i widziałem jak robili różne wyniki, w które czasem trudno uwierzyć.

Dziś prezentuję wywiad z jednym ze skalperów z tego kręgu. Tradera, dla którego kilkaset procent miesięcznie jest … normą. Trzeci rok pod rząd osiąga tego typu wyniki, więc na pewno nie jest to żaden przypadek.

Jego sekret (oprócz systemu, o czym sam opowiada w wywiadzie) polega na tradingu w obszarze komfortu psychicznego. Pieniądze, jakie zarabia co miesiąc pozwalają mu na wolność od tradycyjnej pracy i życie na przyzwoitym poziomie. Nie przejmuje się wielkością pozycji, stratami, ma system, jaki wszechstronnie sprawdził.

Dla mnie, gdy obserwuje jego system jest on prawdziwym mistrzem poprawnego określania kierunku, w jakim pójdzie rynek, ma do tego kilka prostych i skutecznych narzędzi.
Typowe naciąganie leszczy na szkolenia. Link prowadzi do kilku statementów z uwaga - kilku dni ;)

Ten pan jest w biznesie już od dłuższego czasu. Pamiętam jego ebooka z 2007 roku - Turbo Forex System. System opisywał złoty graal tradingu - zyski 50 - 100% miesięcznie przy niewielkim ryzyku. Za pomocą systemu kilku średnich. Chyba więcej nie muszę dodawać... :)

Później pojawiła się książka Forex Market Markets. Zawierała głównie "wywiady" reklamujące innych sprzedawców... Jeden z nich sprzedawał (może dalej sprzedaje) system, który "nigdy nie traci" (to jeden z tych bez SL) ;)

Pan Świerk ma bardzo szeroką biografię opisaną na swoich stronach. Moje pytanie - czy jak napiszę do Politechniki Wrocławskiej czy ktoś obronił u nich doktorat to udostępnią mi taką informację? Bo poza stronami pana Świerka informacji na ten temat nie mogę znaleźć. A szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto obronił doktorat z fizyki wypuścił taki chłam jak te 2 książki. Szczerze mówiąc jedyne informacje jakie można znaleźć dotyczące tego pana odnoszą się do szkoleń forex.

Pan Dariusz współpracuje także z użytkownikiem MrYogi (Michał Zbróg) z tego forum - szkolenie z podstaw AT za astronomiczną sumę. Było parę opinii na temat tych szkoleń, niestety zostały dość szybko usunięte. Wyników o których piszą Dariusz Świerk czy MrYogi nikt nigdy nie widział na oczy. Żadnego statementu czy potwierdzenia z rachunku (skoro i tak chwalą się wynikami to raczej nie ma powodu, żeby taki statement wrzucić, albo myfxbook). MrYogi prowadził blog na comparic przez jakiś czas, oczywiście same zamknięte transakcje po fakcie, prawie wszystkie zyskowne :) ).

Każdy ma własny rozum, ja natomiast zalecam ostrożność i zdrowy rozsądek. Zawsze wymagajcie potwierdzonego MyFxBook przed uczestnictwem w szkoleniu, a najlepiej w ogóle sobie szkolenia podarować, bo to strata czasu i pieniędzy.

Jeśli ktoś miał styczność z tymi szkoleniami to zachęcam do dzielenia się opinią na ich temat. Liczę na to, że osoby, o których piszę też jakoś się do tego odniosą, bo obie mają konto na tym forum.

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: profession »

Prace dyplomowe są jawne, a szczególnie prace doktorskie, są dostępne w bibliotece dla wszystkich, więc nie widzę przeszkód. :d
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

Pablo90 pisze:Moje pytanie - czy jak napiszę do Politechniki Wrocławskiej czy ktoś obronił u nich doktorat to udostępnią mi taką informację? Bo poza stronami pana Świerka informacji na ten temat nie mogę znaleźć. A szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto obronił doktorat z fizyki wypuścił taki chłam jak te 2 książki. Szczerze mówiąc jedyne informacje jakie można znaleźć dotyczące tego pana odnoszą się do szkoleń forex.
Niestety co do tego, że gość ma doktorat z fizyki to chyba prawda. W bazie PWr. jest doktorat gościa o takim nazwisku:
https://aleph.bg.pwr.wroc.pl/F?func=fin ... =&x=19&y=9

Ale nie jest powiedziane, że jak ktoś ma doktorat z fizyki, to od razu wymiata w inwestycjach na forexie :P

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Ja znalazłam dwóch:

Opracowanie metody waloryzacji zbiorników wodnych na terenie Parku Krajobrazowego im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego
Rodzaj pracy badawczej: praca doktorska
Autor rozprawy doktorskiej: Dariusz Świerk
Data zakończenia: 2010/12/14
Transmisja średniej mocy w światłowodzie wielomodowym w obecności wielu losowych czynników zaburzających
Rodzaj pracy badawczej: praca doktorska
Autor rozprawy doktorskiej: Dariusz Świerk
Data zakończenia: 1992/01/01

http://www.nauka-polska.pl/dhtml/raport ... adawcze.fs

Rozczarował mnie Pan Świerk. Myślałam, że tylko ja dostałam taką super ofertę. Mr Yogi ale chyba jeszcze inny trader z forum na C również. :lol:

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

adamForex pisze:Niestety co do tego, że gość ma doktorat z fizyki to chyba prawda. W bazie PWr. jest doktorat gościa o takim nazwisku
No tak, tylko ten temat nijak ma się do fizyki - to są sieci komputerowe, po za tym temat podany przez Pana Dariusza na jego stronie jest całkiem inny - "doktorat z zastosowań stochastyki w fizyce propagacji pola elektromagnetycznego".

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Nie prawda, Pablo90. Wszystko się jak najbardziej zgadza.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Ok, w sumie może się zgadzać w kwestii doktoratu, jednak co do kwestii szkoleniowych dalej mam spore wątpliwości ;)

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Pablo90 pisze:
adamForex pisze:Niestety co do tego, że gość ma doktorat z fizyki to chyba prawda. W bazie PWr. jest doktorat gościa o takim nazwisku
No tak, tylko ten temat nijak ma się do fizyki - to są sieci komputerowe, po za tym temat podany przez Pana Dariusza na jego stronie jest całkiem inny - "doktorat z zastosowań stochastyki w fizyce propagacji pola elektromagnetycznego".
Temat jego pracy z opisem który przytoczyłeś, to problem jak najbardziej fizyczny i tak właśnie można go opisać.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

RoLudlum pisze:Temat jego pracy z opisem który przytoczyłeś, to problem jak najbardziej fizyczny i tak właśnie można go opisać.
To już ustaliliśmy ;) Mimo wszystko dzięki za ponowne podkreślenie tego faktu ;)

Awatar użytkownika
3xV
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2016, 22:31

Re: dr Dariusz Świerk - ForexInstitute

Nieprzeczytany post autor: 3xV »

Stejty są Norberta, Texs'a z tego forum, wątpię żeby Texs szkolił użyto go raczej jako przynęty.
I te wyniki nie mają nic wspólnego ze szkoleniami Świerka.
"Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór - jego wybór." D.D.E.
Vision :arrow: Valor :arrow: Victory

ODPOWIEDZ