Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Temat jest lustrzanym odbiciem "Dlaczego 80% traci?"

Wiem, że marudzenie i narzekanie niektórzy mają we krwi.
Jednak zamiast skupiać się na tym co nie wychodzi, można skupić się na tym "co zrobić inaczej/lepiej". Może wypowiedzi osób zarabiających, przedstawione w zrozumiały i zwięzły sposób dadzą lepsze efekty.


Ja mogę się odrazy wypowiedzieć na temat syt. z frankiem i wielkich strat na depozytach. Pierwsza, według mnie, zasada to dobrze sprofilowany portfel inwestycyjny. Jeśli wszystko wkładamy na FX i mamy taki zonk, że musimy jeszcze dopłacać, to jest ból tyłka. A gdyby na depo mieć tylko 10%-20% całego wolnego kapitału przeznaczonego na inwestycje? Taka strata już tak mocno nie boli, prawda?

Pozdrawiam
Arturro
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

Na początku odpowiedz sobie ile $ w tych 80% to zasługa brokerów, a ile samego inwestora (klienta).

Troche to tak wygląda jakbyś prowadził wojne ze swoim wrogiem. Tylko ty byś miał karabin, a naboje do niego byłby u twojego wroga..
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Na tym forum większość inwestorów ma konta z depo 100-1000 PLN i zero oszczędności. Możesz zaproponować jakiś koszyk inwestycyjny dla tych ludzi? :mrgreen: Z góry dzięki...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

T-REX pisze:Na tym forum większość inwestorów ma konta z depo 100-1000 PLN i zero oszczędności. Możesz zaproponować jakiś koszyk inwestycyjny dla tych ludzi? :mrgreen: Z góry dzięki...
wiec tak 100 zł inwestujemy w ksiazki rozwojowe czy jakies tego typu
kolejne 100 zł inwestujemy w noc piwna z kumplami
kolejne 100 zł inwestujemy w dziewczyne jakies kwiatki i taki bajery
a reszta na fx hehe :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

forexpolska pisze:Na początku odpowiedz sobie ile $ w tych 80% to zasługa brokerów, a ile samego inwestora (klienta).

Troche to tak wygląda jakbyś prowadził wojne ze swoim wrogiem. Tylko ty byś miał karabin, a naboje do niego byłby u twojego wroga..

Z takimi wpisami zapraszam na ten drugi temat. :)

Jeśli masz pomysł co zrobić, aby zapobiegać takim sytuacjom, śmiało pisz tu :)

-- Dodano: wt 27-01-2015, 13:25 --
DavidFx pisze:
T-REX pisze:Na tym forum większość inwestorów ma konta z depo 100-1000 PLN i zero oszczędności. Możesz zaproponować jakiś koszyk inwestycyjny dla tych ludzi? :mrgreen: Z góry dzięki...
wiec tak 100 zł inwestujemy w ksiazki rozwojowe czy jakies tego typu
kolejne 100 zł inwestujemy w noc piwna z kumplami
kolejne 100 zł inwestujemy w dziewczyne jakies kwiatki i taki bajery
a reszta na fx hehe :D
W takim razie czy jest sens bawić się w FX skoro więcej, przy mniejszym stresie można wyciągnąć w miesiąc ze zwykłej pracy? ( chodzi mi głównie o poświęcony czas ) Mając 1000 zł depozyt i koszty powiedzmy 1500 zł - 2000 zł nie łatwo jest ugrać taki procent miesiąc w miesiąc ;)

Wpakować te 1000 zł na lokatę ( niech inflacja nie zjada ) i uzbierać do powiedzmy 10 000 cały kapitał. Wtedy np. 8000 zł jako zabezpieczenie ( lokaty, obligacje korpo, itp. ) a 2000 zł na FX. Nawet jak komuś się trafi sytuacja jak z frankiem portfel ucierpi, ale nie postawi przed ścianą na rozstrzelanie :)
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Zapominasz, że większość userów tego forum cały czas się uczy. Mają konta (najtańsze) u najtańszych broków. Oczywiście każdy wierzy, że ten następny trade odrobi wszelkie straty i zarobi miliony. Mniejsza z tym, ciekaw jestem Twojej recepty na sukces, bo po mojemu przeczytasz tutaj jakieś blablabla o konsekwencji, systemie, psychice jak skała. Obstawiam taką kolejność. Temat bez sensu.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Widzisz. Więc dlaczego, temat który ma posłużyć właśnie takim uczącym się za wskazówkę do celu spisujesz na straty?

T-REX może dodasz coś od siebie? Jakiś mały kamyczek na długiej drodze do zarabiania na spekulacji?

A co do mojego podejścia, przecież opisałem już w pierwszym poście jedną rzecz. To się tyczy nie tylko syt. z frankiem, ale chodzi głównie o poziom zabezpieczenia.
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Arturro pisze:Pierwsza, według mnie, zasada to dobrze sprofilowany portfel inwestycyjny
FX a "portfel inwestycyjny" - dobre :d
Arturro pisze:zabezpieczenie ( lokaty, obligacje korpo, itp. )
ma się tak samo jak zabezpieczenie do obligacji korpo

FX to praca na full etat i nie ma drogi na skróty. W nic nie inwestujesz tylko obstawiasz różnice kursowe od czego płacisz haracz - spread, swap i prowizje poślizgi itp. Dlaczego większość sobie z tym nie radzi? Właśnie dlatego, że mają chore wyobrażenie o FX, które bierze się głównie z reklam. Oni myślą, że inwestują :) wpłacą jakieś drobne i z tego zrobią kokosy w kilka dni, a za rok będą obrzydliwie bogaci. Chciwość wygrywa z mizernym przygotowaniem i takie podejście ma właśnie 80% uczestników rynku.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Mustafa pisze:FX a "portfel inwestycyjny" - dobre
Jak to mam rozumieć?
Mustafa pisze:Dlaczego większość sobie z tym nie radzi?
To nie jest tematem. Tematem jest jak sobie poradzić, czyli praktyczne wskazówki osób zarabiających i chcących należeć do tych 20%.
Mustafa pisze:FX to praca na full etat i nie ma drogi na skróty. W nic nie inwestujesz tylko obstawiasz różnice kursowe od czego płacisz haracz - spread, swap i prowizje poślizgi itp. Dlaczego większość sobie z tym nie radzi? Właśnie dlatego, że mają chore wyobrażenie o FX, które bierze się głównie z reklam. Oni myślą, że inwestują wpłacą jakieś drobne i z tego zrobią kokosy w kilka dni, a za rok będą obrzydliwie bogaci. Chciwość wygrywa z mizernym przygotowaniem a takie podejście ma właśnie 80% uczestników rynku.
Czy w tej wypowiedzi możesz mi wskazać ( bo chyba wzrok tracę od patrzenia się w ekran), gdzie tu jest odpowiedź : "Dlaczego 20% inwestorów zarabia" ?
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Dlaczego i jak tylko 20% traderów zarabia?

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

forexpolska pisze:
Na początku odpowiedz sobie ile $ w tych 80% to zasługa brokerów, a ile samego inwestora (klienta).

Troche to tak wygląda jakbyś prowadził wojne ze swoim wrogiem. Tylko ty byś miał karabin, a naboje do niego byłby u twojego wroga..



Z takimi wpisami zapraszam na ten drugi temat. :)

Jeśli masz pomysł co zrobić, aby zapobiegać takim sytuacjom, śmiało pisz tu :)

Niestety nic tu nie zaradzisz ponieważ Forex można i jest porównywany do Kasyna. Jakby był 1 rynek jak na giełdzie i jeden regulator to może nie byłoby takiego syfu, a dziś brokerzy rosną jak grzyby po deszczu jak kasyna ten sam schemat. Jakiś czas temu słyszałem, że wiele firm przeszła z kasyn w forex bo więcej da się zarobić czyli wydoić klientów.

Na forum jestem od dawna i nie czytałem, żeby ktoś kiedykolwiek wygrał z brokerem w Polsce lub za granicą i dlatego mają takie super warunki, żeby doić Jeleni. Jak zaczniesz być wygrywający to zacznie się uprzykrzanie itp. Tu gra toczy się do jednej bramki i na razie nie widać zmian. Mamy słaby KNF, a forexowym rynkiem to wogle się nie zajmuje. Mamy mało odpowiedzialnych klientów, którzy odpuszczają oszustwa brokerów i dalej to leci jak woda z kranu.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

ODPOWIEDZ