Skrytki Bankowe

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
pepsi926
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2010, 09:36

Skrytki Bankowe

Nieprzeczytany post autor: pepsi926 »

Witam,

Co sądzicie o bezpieczeństwie skrytek bankowych? W Polsce popularnymi bankami są Pekao S.A oraz PKO BP, które świadczą usługi w tym zakresie.

Zastanawiam się na ile można czuć się bezpiecznie posiadajac taką skrytkę.
Może ktoś z Was korzystał w usług wyżej wymienionych banków?


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Co rozumiesz przez bezpieczeństwo? że nie zniknie? Nikt Ci tego nie zagwarantuje.... napady na banki rosną z roku na rok i to co raz gwałtowniej.... Oczywiście żaden się nie przyzna, gdy o to zapytasz iż taki fakt miał miejsce, wolą straty uregulować, niż zła sławą potracić klientów. Bo kto powierzy pieniądze komuś kto dał się okraść? tym bardziej że bank ma być "bezpieczny" :)
Także wszystko co ma wartość tylko materialną można przechowywać, bo zrefundują, ale sentymentu już nie bardzo jeśli to pamiątka po pra pra dziadku :)

pepsi926
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2010, 09:36

Nieprzeczytany post autor: pepsi926 »

No własnie, zastanwiam się jak duże ryzyko jest że człowiek może nie zastać tego co w skrytce zdeponował :D . Wydaje mi się że zabezpieczenia i sama istota skrytek jest bezpiecznym rozwiązaniem ale chciałbym poznać opinię forumowiczów.

diamond
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:53

Nieprzeczytany post autor: diamond »

Polecam film "Baker Street" i motyw ze zdjęciami księżnej ;)

radoslav47
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2011, 02:13

Nieprzeczytany post autor: radoslav47 »

ja też dołączam się do pytania, ma ktoś jakieś doświadczenia ze skrytkami ?
Pisząc ten podpis, czuję, że piszę historię.

hblekot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2011, 09:06

Nieprzeczytany post autor: hblekot »

radoslav47 pisze:ja też dołączam się do pytania, ma ktoś jakieś doświadczenia ze skrytkami ?
Ja mam.
Koszt kiedys - jakies 100-120pln/rok.(ale zalezny od rozmiaru skrytki)

Jeden klucz masz ty, drugi klucz ma bank.Otwieracie razem Wyjmujesz skrzynke depozytową ze skrytki i idziesz do kanciapy gdzie mozesz operować zawartościa.

Nie mozna tam trzymac niektorych rzeczy - na przyklad gotówki :-) - ale nikt nie zadaje zadnych pytań - wchodzisz sobie z torbą i nikt nie sprawdzi co chcesz zdeponować.

Generalnie - jak nie chcesz trzymać wartościowych rzeczy w domu - to dobre rozwiązanie.

pepsi926
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2010, 09:36

Nieprzeczytany post autor: pepsi926 »

W pko bp i pekao sa, mozna przechowywać gotówkę. Nie ma z tym problemu. Widocznie Twój bank ma taki warunek że nie można. Czyli mówisz że korzystasz i problemów nigdy nie było. W pekao koszt to 350pln rocznie + 100pln kaucji zwrotnej przy rezygnacji ze skrytki.

hblekot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2011, 09:06

Nieprzeczytany post autor: hblekot »

pepsi926 pisze:W pko bp i pekao sa, mozna przechowywać gotówkę. Nie ma z tym problemu. Widocznie Twój bank ma taki warunek że nie można
To było dawno temu - ale fakt - taki był regulamin skrytki.

Chodziło głownie o to zeby tam nie przechowywac lewych dochodów - co w sumie bylo dosyc proste bo ewidencje skrytek prowadziła pani Krysia w zeszyciku czy w jakims segregatorze - wiec prawdopodobienstwo ze dotrze do tej skrytki jakis komornik albo US bylo znikome.

Problemow nigdy zadnych nie bylo - bo obowiazuje dyskrecja - nikt nigdy nie sprawdza ani nie pyta co w skrytce przechowujesz.

Takze tak jak pisalem - lepsze rozwiazanie nawet od jakiegos sejfu w domu.

Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

nie bedzie problemu z wykupieniem skrytki na dluzszy okres ?

lat 10 - 20 - 50 ??
uposazyc chyba tez mozna ?

hblekot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2011, 09:06

Nieprzeczytany post autor: hblekot »

Dagu pisze:nie bedzie problemu z wykupieniem skrytki na dluzszy okres ?

lat 10 - 20 - 50 ??
uposazyc chyba tez mozna ?
Ja mialem wynajeta na czas nieokreślony - placisz co roku oplate i tyle - skrytka jest twoja.

10 czy 20 lat z gory oplacic pewnie nie mozna - bo jak widac cena sie zmienia.

Mozna korzystac w kilka osob ze skrytki - ale klucz jest jeden.

ODPOWIEDZ