Platformy z możliwością przestawiania kolejności walut

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Czasami są sytuacje że trzeba przestawiać kolejność walut np. z E/$ na $/Eur.
końcówki trendu itp.
Z tego co udało mi się ustalić na 100% to taką możliwość na pewno ma platforma Saxobanku.
Jeżeli macie jakieś inne propozycje to proszę o podanie.
Na pewno się to przyda.

Pozdrawiam.

Dodano po 2 minutach:

Ps. wiem że przy takich zleceniach wiąże się to ze zwiększonym depozytem itp.

Dodano po 58 sekundach:

PS chyba też jest większy spred.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Ostatnio sprawdzałem to na platformie TMS Direct, ale nie wszystkie pary dają się odwrócić. Podejrzewam, że na platformie Saxobanku też nie wszystkie pary będą dostępne "dwukierunkowo".

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

adapi pisze:Ostatnio sprawdzałem to na platformie TMS Direct, ale nie wszystkie pary dają się odwrócić
Żeby chociaż główne waluty się dało to będzie dobrze..
Jak wiecie którzy to wrzucajcie..

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

Z brokerów to nie znam (i nie wydaje mi się , żeby była taka potrzeba) , ale jest np. takie coś http://stooq.pl/q/?s=usdeur . Da się nawet przeprowadzić prostą AT .
Inne rozwiązania jakie mi przychodzą do głowy to pokombinować coś w metaeditorze ew. w excelu lub zlecić komuś napisanie indyka wykresdogorynogami.ex4 , a zlecenia składać na standartowej platformie , pamiętając o tym , że long to short , short to long i usdeur=1/eurusd .
zz pisze:Ps. wiem że przy takich zleceniach wiąże się to ze zwiększonym depozytem itp.
zz pisze:PS chyba też jest większy spred.
No to kożyści z tego rozwiązania musiałbyś mieć spore skoro , to miałoby uzasadniać zwiększenie kosztów . Imho Twój pomysł to wyprawa ze słońcem na motykę :wink:
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

jest w tym jakiś sens?
zamiast long możesz dać short i na odwrót
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Tig3r pisze:jest w tym jakiś sens?
W pewnych sytuacjach bardzo duży.
Dlatego jeżeli wiecie poza Saxobankiem o innych platformach to wrzucajcie.
Dla mnie najważniejsze aby po przestawieniu walut można w takiej konfiguracji składać zlecenia na platformie.

Pozdrawiam..
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Rzecz w tym ze nie zmienia się nie tylko wykres ale również wartość pipsa i depozytu.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Esco pisze:Rzecz w tym ze nie zmienia się tylko wykres ale również wartość pipsa i depozytu.
No tak zmienia się wielkość transakcji i zabezpieczenia ale wynik % na transakcji jest ten sam.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Esco pisze:Rzecz w tym ze nie zmienia się nie tylko wykres ale również wartość pipsa i depozytu.
Tig3r pisze:No tak zmienia się wielkość transakcji i zabezpieczenia ale wynik % na transakcji jest ten sam.
Nie rozumiemy się...
Zmienia się wykres i zmieniają się wartości ponieważ np. na wykresie PLN/AUD to będzie np.0.3 ,a na wykresie AUD/PLN to nie będzie już 0.3 lecz w tym samym czasie będzie 3.2
Tak jak powiedziałem wcześniej np. na końcówkach trendu to może mieć fundamentalne znaczenie..// moim zdaniem///

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Tak jak powiedziałem wcześniej np. na końcówkach trendu to może mieć fundamentalne znaczenie..// moim zdaniem///
MT4: jest takie coś jak period_converter - mała modyfikacja i można zbudować dowolną "walutę" (np bardzo łatwo odwrócić obecną walutę) - no ale to by było tylko do kreślenia bo już transakcji na tym byś nie zawarł, ale do analizy by było w sam raz jeśli tylko tego potrzeba
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ