Ile kosztuje wykonanie analizy technicznej?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Ile wziąłbyś za analize techniczna dla 1 wykresu?

5 zł
10
20%
10 zł
1
2%
20 zł
5
10%
30 zł
1
2%
50 zł
4
8%
100 zł
5
10%
150 zł
1
2%
200 zł
23
46%
 
Liczba głosów: 50

Cobong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:57

Ile kosztuje wykonanie analizy technicznej?

Nieprzeczytany post autor: Cobong »

Witam Szanownych Graczy i Inwestorów,

ostatnio znajomy zaproponował mi aby wykonywać dla niego analizy techniczne. Dokładniej wyjaśniajac, kolega gra już dłuższego czasu na forexie i to z całkiem niezłymi efektami jak na socjologa, facet wogóle nie stosuje analizy technicznej, wskazników, price action itp. Interesuje go głównie podejście fundamentalne i zachowanie cen na ogłaszane dane makroekonomiczne. Jednakże, często nie rozumie zachowań niektórych silnych ruchów rynku, które wynikają z analizy technicznej. I chce wpomóc swoje niektóre decyzje właśnie tą wiedzą. Tak sie składa, że mam do niego blisko i zaproponował mi abym mu takie analizy rysował na 4 walorach na których dokonuje najczęściej transakcji, tak minimalnie z 2-3 razy w tygodniu aby mu tą analize (trendy, wsparcia i opory) odświeżać i informować go jakie według mnie zjawisko teraz na rynku występuje. Czyli np. Kanał zwyżkowy, spadkowy, trójkąt symetryczny itp.

Ile za takie coś można wziąć? Mówiąc szczerze to dla mnie to troche jak piąte koło u wozu bo mam dość swoich zajęć i firme na głowie, ale jakby z tego miały być jakieś takie w miare rozsądne pieniądze to poświecenie 2-3h w tygodniu może by nie zabolało. Ten hybrydowy system sprawdzilibyśmy przez 3-4 miesiące, jak zauważymy poprawę efektów to zawiązałaby się jakaś długoterminowa współpraca. Pomysły % odpadają, jak zobacze efekt po 4 miesiącach wtedy może sie zastanowie.

...ale jak w temacie, jak uważacie ile taka analiza techniczna jest warta dla jednego wykresu, na spokojnie wykonuje takie coś 15-25 min, jak nikt nie robi szumu to 15 min. I uważam, że dwa razy w tygodniu x 4 wykresy czyli w miesiącu 2x4x4 = 32 akcje. Na moje oko to musiałbym brać z 100 zł od wykresu aby mi sie chciało tyłek ruszyć. Generalnie gościa lubie bo to bardzo konkretny facet i jak spojrzeć na sprawę bardziej przyszłościowo mógłbym mu zrobić to za darmo w celu nawiązania dobrych relacji inwestorskich. Co wy byście zrobili na moim miejscu i przede wszystkim ile uważacie, że realnie jest warta taka analiza?

Pozdrawiam
Cobong

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Zastanawiam się, co musiałaby zawierać taka analiza, skoro w sieci dostępne są bezpłatne, wykonywane na bieżąco, czasem kilka razy dziennie. Na przykład:
http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/261807
http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/261741
Nie wystarczą mu takie?

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Nieprzeczytany post autor: bbq »

Analiza techniczna???

Od tego bym zaczął czy sam jesteś jej pewien? Ja się opieram tylko na zmienności od dłuższego czasu, co Ci da analiza techniczna w takim okresie jak teraz, jesteś w stanie zagwarantować koledze cokolwiek? Zresztą o jakichkolwiek gwarancjach tu nie powinno być mowy bo i jak!!! Nie baw się we wróżbitę, bo szybciej stracisz kumpla a i na tym nie zarobisz jeśli o to Ci chodzi(przy okazji)

@t Swirus - zostaw xtb w spokoju :wink:

Cobong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:57

Nieprzeczytany post autor: Cobong »

Wirus pisze:Zastanawiam się, co musiałaby zawierać taka analiza, skoro w sieci dostępne są bezpłatne, wykonywane na bieżąco, czasem kilka razy dziennie. Na przykład:
http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/261807
http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/puls-rynku/261741
Nie wystarczą mu takie?
Też sie nad tym zastanawiałem i nawet mu zadałem to samo pytanie, odpowiedział, że nie ma konkretnych analiz rynków wschodnich, a dwa to, że wie, że lubie robić analizy i robie to dobrze (tego nie jestem pewien), ale ma w jednym napewno racje, że to lubię robić :)

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Nieprzeczytany post autor: bbq »

Cobong chyba nie zrobisz koledze copy/paste z xtb :wink: ładnie się dzieje, deczko podretuszuj chociaż :wink:

Cobong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:57

Nieprzeczytany post autor: Cobong »

bakubaq pisze:Od tego bym zaczął czy sam jesteś jej pewien? Ja się opieram tylko na zmienności od dłuższego czasu, co Ci da analiza techniczna w takim okresie jak teraz, jesteś w stanie zagwarantować koledze cokolwiek? Zresztą o jakichkolwiek gwarancjach tu nie powinno być mowy bo i jak!!! Nie baw się we wróżbitę, bo szybciej stracisz kumpla a i na tym nie zarobisz jeśli o to Ci chodzi(przy okazji)
Wynik nie ma znaczenia, nikt sie na nikogo nie obrazi. Nia ma pewnej analizy, bo to jest temat rzeka, czy właściwy i najsilniejszy sygnał płynie z analizy zrobionej na H1, D1, Czy może W1, a to już jest kwestia ile chcesz transakcji dokonać w miesiącu i o jakiej zakładadanej wysokości TP i SL. Osobiście analiza techniczna + statystyka dają mi wszystkie odpowiedzi jakich oczekuje od rynku i nie tyle co pewność, ale zwiększone prawdopodobieństwo oszacowanego ruchu ceny. Dlatego lubie posłuchać jego podejścia do sprawy, a on lubi posłuchać mojego i tak mniej więcej to wygląda.

Dodano po 6 minutach:
bakubaq pisze:Cobong chyba nie zrobisz koledze copy/paste z xtb :wink: ładnie się dzieje, deczko podretuszuj chociaż :wink:
Osobiście nie uznaje żadnych innych analiz niż te które sam wykonałem, ale z drugiej strony nikomu nie odmawiam tego co można znaleźć na różnych serwisach bo ludziom poprostu brakuje pewności w decyzji. Lepsza pewna decyzja, która zakończy sie zle niż niepewna zakończona dobrze. W koncowym rozrachunku wygra żelazna konsekwencja w trzymaniu sie systemu gry i lepiej być tego systemu pewnym, nawet kosztem chwilowych strat.

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Nieprzeczytany post autor: bbq »

Cobong pisze:ostatnio znajomy zaproponował mi aby wykonywać dla niego analizy techniczne.


lubię posłuchać jego podejścia do sprawy, a on lubi posłuchać mojego i tak mniej więcej to wygląda.

Ile za takie coś można wziąć?
Myślę ze z dwa dobre dzbanki piwa(5 litrów jeśli klub daje, jeśli nie to na kufle) :wink:
Mieć kumpla w dzisiejszych czasach-- bezcenne :mrgreen:
Pozdrawiam Cobong, znajomemu życzę (życzliwych) znajomych... ehhh

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Cobong pisze:Dokładniej wyjaśniajac, kolega gra już dłuższego czasu na forexie i to z całkiem niezłymi efektami jak na socjologa, facet wogóle nie stosuje analizy technicznej, wskazników, price action itp.
No to nie bardzo rozumiem po co chce to zmieniać?
Cobong pisze:często nie rozumie zachowań niektórych silnych ruchów rynku, które wynikają z analizy technicznej.
Nikt nie rozumie wszystkich zachowań cen, a moim zdaniem, takie manipulacje przy systemie prawdopodobnie przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

często nie rozumie zachowań niektórych silnych ruchów rynku, które wynikają z analizy technicznej.
To analiza techniczna wynika z zachowań rynków. Nie odwrotnie.

Zresztą, nie bardzo rozumiem. Skoro idzie mu dobrze, to po co to psuć mieszaniem? :)

W ogóle dziwne mi się to wydaje.
Za 15 min. rysunek dla kumpla chcesz brać 100 zł? Jemu te rysunki potrzebne, bo mu za dobrze idzie i chce sobie skomplikować trejding?

Jones poruszył ważną kwestię. Znasz te pary walutowe? Jesteś pewien, że potrafisz rzucić na nie okiem i narysować kreski, które opiszą przyszłą cenę z prawdopodobieństwem większym niż 50%?
Co wy byście zrobili na moim miejscu i przede wszystkim ile uważacie, że realnie jest warta taka analiza?
Nie wiem, jaką masz wiedzę w temacie AT i jak blisko się kolegujecie, ale to jest w pewnym sensie branie odpowiedzialności (choćby moralnej) za jego decyzje finansowe. Nawet jeśli on tę odpowiedzialność z Ciebie zdejmie, to nadal będzie kierował się w jakimś stopniu Twoimi wskazaniami.
Gdybym był na Twoim miejscu robiłbym mu analizy za darmo, czy za piwo. Skupiłbym się na wyznaczeniu istotnych poziomów oraz wskazania fal i wskazania trendu.

Cobong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:57

Nieprzeczytany post autor: Cobong »

Stforex pisze:Nie wiem, jaką masz wiedzę w temacie AT i jak blisko się kolegujecie, ale to jest w pewnym sensie branie odpowiedzialności (choćby moralnej) za jego decyzje finansowe. Nawet jeśli on tę odpowiedzialność z Ciebie zdejmie, to nadal będzie kierował się w jakimś stopniu Twoimi wskazaniami.
Gdybym był na Twoim miejscu robiłbym mu analizy za darmo, czy za piwo. Skupiłbym się na wyznaczeniu istotnych poziomów oraz wskazania fal i wskazania trendu.
Zgadzam się z Tobą, że to kwestia dość skomplikowana, głównie pod względem odpowiedzialności. Nie jest to jakiś bardzo dobry kumpel, a znajomy z którym się poprostu lubie. Wrzucił taką propozycje więc wypada się zastanowić jaką wartość ma wykonanie takiej analizy. Jedno odpowiedz nasuwa się napewno, że najlepiej spróbować kilka analiz za herbatke i ciastko, a potem sie pomyśli.

Pozdrawiam
Ludzkie słabości i ludzka siła do ich pokonywania...

ODPOWIEDZ