4 przyczyny możliwej klęski na giełdzie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mateusz Stencel.
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2011, 12:23

4 przyczyny możliwej klęski na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: Mateusz Stencel. »

4 przyczyny możliwej klęski na giełdzie

Obrazek
http://www.flickr.com/photos/markhoynes ... otostream/

Jak wiem liczby nie kłamią, zdecydowana większość uczestników rynku traci pieniądze. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi dlaczego tak się dzieje. Istnieją natomiast aspekty, które pomogą Ci zrobić krok na przód i to właśnie jest celem tego artykułu. Dlatego nie oczekuj jednoznacznej odpowiedzi na przyczyny Twoich możliwych niepowodzeń. Trading to skomplikowane zajęcie, nic na to nie poradzisz.

1. Poszukujesz Świętego Grala.

Być może całkiem niedawno zainteresowałeś się forexem. Możliwości jest wiele, pełno wskaźników, oscylatorów czy średnich, a Ty masz mętlik w głowie. Dochodzisz do wniosku, że wybierzesz kilka magicznych wskaźników, odpowiednio je zoptymalizujesz i powiedzą Ci one, gdzie kupować, a gdzie sprzedawać i dzięki temu w krótkim czasie dorobisz się fortuny.
Rzeczywistość: Cóż, muszę Cię zmartwić. Nie ma żadnego magicznego wskaźnika, który uczyni Cię bogatym w krótkim okresie czasu. Gdyby tak było to wszyscy zarabialiby, a tak ile znasz osób, które utrzymują się z forexu? Uważam osobiście, że wszystkie są mało warte, a najlepszym z nich jest ”czysty” wykres i ludzkie oko.

2. Szukasz łatwych i szybkich pieniędzy.

Być może zobaczyłeś reklamę w telewizji, gdzie mówili jakie to proste . Wystarczy założyć rachunek, wpłacić kilka złotych i zacząć grać. Nie martw się, prawie każdy trafia na rynek w ten sposób:) Reklamy pokazują jak proste jest zarabianie na rynku, dlatego wierzysz, że tak naprawdę jest.
Rzeczywistość: Zgadza się, trading to nie jest siłowe zajęcie. Rzeczywiście wystarczy kliknąć, ale żeby wiedzieć kiedy i jak zajmuje lata. Zarabianie pieniędzy w ten sposób to połączenie edukacji, cierpliwości, dyscypliny i wielu innych czynników, o których niestety w reklamie Ci nie powiedzieli. Nie nastawiaj się więc, że szybko zaczniesz zarabiać. Najpierw rynek musi stać się Twoją pasją, musisz to pokochać, a o pieniądzach lepiej nie myśleć. Powinny przyjść same, wtedy gdy będziesz na to zasługiwał.

3. Szukasz rozrywki.

Na rynek przyciągnęła Cię może chęć adrenaliny, czy potrzeba ekscytacji. Pewnie widziałeś w telewizji jak na Wall Street traderzy krzyczą, gestykulują…
Rzeczywistość: Wszystkim wydaje się, że trzeba mieć nerwy ze stali, że występuje duża adrenalina i to wszystko jest bardzo ekscytujące. Tak naprawdę z czasem staje się to nudne, nie ma emocji, bądź jest ich mało. Serce nie wali jak młot, po prostu widzisz coś, reagujesz i czekasz na SL czy TP. Twoje nerwy nic nie pomogą. Robisz wszystko przemyślanie, ograniczasz ryzyko i czekasz na wynik. Tylko tyle, więc za bardzo się nie „rozerwiesz”.

4. Nie masz wiedzy.

Myślisz, że raz dwa załapiesz o co chodzi w tej grze i rozgryziesz rynek. Myślisz, że to Ty jesteś wybrańcem losu czy cudownym dzieckiem, który szybko dojdzie do fortuny. Też tak myślałem, 7 lat temu…
Rzeczywistość: Nauka tego wszystkiego zajmuje lata, jednemu więcej drugiemu mniej. Bez wiedzy i umiejętności szybko zmiecie Cię z rynku. Dlatego uważam, że lepiej mieć osobę, która pomoże Ci stawiać pierwsze kroki, ktoś kto przeszedł już tą drogę, zna ją i może Ci pomóc. Dzięki temu szybciej zaczniesz robić postępy. Lekarz poświęca lata studiów i praktyki, by utrzymywać się z pracy lekarza, a Ty bez wiedzy, praktyki, doświadczenia od tak chciałbyś zarabiać? Nie wydaje Ci się to trochę dziwne?

Mam nadzieję, że powyższe przykłady uświadomią Ci, że trading to nie jest łatwe zadanie i okazja do szybkich zysków. Tutaj nie ma nic za darmo. Ta gra wymaga wytrwałości, chęci do nauki i dużo innych rzeczy, ale ja osobiście nie zamieniłbym jej na żadne inne zajęcie.


Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain

A jakie Twoim zdaniem mogą być przyczyny porażki?
Pozostaw swoje zdanie w komentarzu.
Zapraszam na mojego bloga-link poniżej.

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

normalnie, ewangielista forexu, brakuje jeszcze kotwiczenia i linii czasu :lol: :lol:
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Awatar użytkownika
Mateusz Stencel.
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2011, 12:23

Nieprzeczytany post autor: Mateusz Stencel. »

Mighty Baz Serio to tak brzmi? :D Poprostu chciałem by się dobrze czytało ;)
Zapraszam na mojego bloga-link poniżej.

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

Mateusz Stencel. pisze:Mighty Baz Serio to tak brzmi? :D Poprostu chciałem by się dobrze czytało ;)

czyta sie swietnie!
Ale kiedys bylem na 15-dniowym szkoleniu NLP, stąd mam takie skojarzenia.
Ale w zupełności się zgadzam z tym co napisałes, nic dodać nic ując. :!:
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Awatar użytkownika
Mateusz Stencel.
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2011, 12:23

Nieprzeczytany post autor: Mateusz Stencel. »

Dzięki ;)
Zapraszam na mojego bloga-link poniżej.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mateusz Stencel. pisze:A jakie Twoim zdaniem mogą być przyczyny porażki?
Myślę że Kolega nie poruszył tego co jest moim zdaniem najważniejsze i zdecydowanie odróżnia FX od giełdy...
Chodzi o o emisję akcji dla swojaków,kuzynów i słynnych szwagrów.... :P ,emisje zamknięte np. po 1 groszu,a następnie wciskanie tego inwestorom,funduszom emerytalnym,funduszom inwestycyjnym,departamentom zarządzania aktywami itp. po np. 200 zł...... :P

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

zz pisze:Chodzi o o emisję akcji dla swojaków,kuzynów i słynnych szwagrów....
A co to ma do rzeczy na forum forexowym i wątku który dotyczy stricte jego? :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

raposo pisze:A co to ma do rzeczy
raposo przeczytaj tytuł....

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

zz pisze:raposo przeczytaj tytuł....
Przeczytaj artykuł... :)

Zwróć uwagę, że dotyczy on problemów psychiki/wiedzy/umiejętności samego inwestora, a nie czynników zewnętrznych takich jak zawieszanie się komputera, brak połączenia z internetem czy krzyczącej nad uchem żony...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

masłyk
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:20

Nieprzeczytany post autor: masłyk »

Bardzo często do porażki prowadzi chęć szybkiego odegrania się,
odrobienia poniesionych strat. Tak jak w kasynie przegrywasz na początku i
wmawiasz sobie, że następnym razem, już za chwilę los się odwróci i będzie
lepiej.

Wtedy człowiek rzuca się pospiesznie do odrabiania strat. Nie analizuje
swojej porażki, nie szuka jej najbardziej prawdopodobnych podstaw, tak by
uniknąć ich w przeszłości. Działa impulsywnie i szybko, czasami za szybko.
Popełnia kolejne błędy i spirala strat nakręca się sama, a to jest jedna z
najprostszych dróg do bankructwa...:/:/

ODPOWIEDZ