Kroki prawne przeciwko Dealing Desk.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
snajperrr9
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2010, 19:20

Kroki prawne przeciwko Dealing Desk.

Nieprzeczytany post autor: snajperrr9 »

Co myślicie?
W hameryce plugin jest przestępstwem.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

A jak to udowodnisz?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
snajperrr9
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2010, 19:20

Nieprzeczytany post autor: snajperrr9 »

Tig3r pisze:A jak to udowodnisz?
No właśnie nie wiem, dlatego pytam :D
Musi gdzieś zostać jakiś ślad, w USA się da, więc pewnie u nas też.
Przecież to zwykłe złodziejstwo, załatwić nakaz, wjechać do biura, zabezpieczyć kompy i coś się znajdzie.
Przesadziłem?? :lol:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tig3r pisze:A jak to udowodnisz?
Jakoś w USA kilka razy dali radę to udowodnić... Forex.com, FXCM i jeszcze dwóch których nazw nie pamiętam... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Tylko że w regulaminie jest:
"nie odpowiadamy za błędy"
a nie ma nic o jakości świadczonych usług i na to się wszyscy godzą (chcąc nie chcąc).
No i prawo - u nas nie jest zakazane, a co nie jest zakazane to jest dozwolone.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

klepsydra
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 23 maja 2010, 02:25

Nieprzeczytany post autor: klepsydra »

Tig3r pisze:Tylko że w regulaminie jest:
"nie odpowiadamy za błędy"
a nie ma nic o jakości świadczonych usług i na to się wszyscy godzą (chcąc nie chcąc).
No i prawo - u nas nie jest zakazane, a co nie jest zakazane to jest dozwolone.
Nie odpowiadają za błędy, ale celowe sterowanie zleceniami klientów w celu osiągnięcia zysku "błędem" chyba nie jest?
Prawo się obudzi wraz ze wzrostem popularności forexu i gdy wyjdzie na wierzch kilka większych afer... może

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

W USA o tyle jest inaczej że tam możesz pozwać każdego za wszystko (mój ulubiony przykład to że w instrukcji od żelazka nie było napisane że nie wolno prasować rozgrzanym żelazkiem twarzy).
U nas sądownictwo kuleje. Więc brokerzy czują się bezkarni. Z czasem się to na pewno zmieni, a na chwilę obecną pozostaje jedynie zmiana brokera.

Owszem jak ktoś by miał tyle zapału (czasu i środków) aby walczyć z brokerem to teoretycznie są sądy.. W praktyce sobie tego nie wyobrażam - patrząc przez pryzmat własnego doświadczania jak ten "burd..l" działa..

U nas potrzebne by były regulacje prawne, aby ktoś nad tym czuwał.
Tak się zastanawiam może obecnie UOKiK mógłby jedynie coś ruszyć. Może KNF.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

klepsydra pisze:Nie odpowiadają za błędy, ale celowe sterowanie zleceniami klientów w celu osiągnięcia zysku "błędem" chyba nie jest?
Prawo się obudzi wraz ze wzrostem popularności forexu i gdy wyjdzie na wierzch kilka większych afer... może
Tig3r pisze:W USA o tyle jest inaczej że tam możesz pozwać każdego za wszystko (czasami są takie absurdy jak np brak w instrukcji informacji że danej rzeczy nie można wykorzystywać w dany sposób - mój ulubiony przykład to że w instrukcji od żelazka nie było napisane że nie wolno prasować rozgrzanym żelazkiem twarzy).
U nas sądownictwo kuleje. Więc brokerzy czują się bezkarni. Z czasem się to na pewno zmieni, a na chwilę obecną pozostaje jedynie zmiana brokera.

Owszem jak ktoś by miał tyle zapału (czasu i środków) aby walczyć z brokerem to teoretycznie są sądy.. W praktyce sobie tego nie wyobrażam - szczególnie że mam doświadczanie jak ten "burd..l" działa..
Od początku jak jestem na forum ten temat jest cały czas...,cały czas wraca i nic się nie zmienia ,obawiam się że jest tak jak napisał Tiger.
Moim zdaniem nie ma co liczyć na zmianę w tym zakresie...
Jedyne wyjście jakie widzę to
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 821#357821

Na tym się skupmy ponieważ tutaj jest szansa na normalność.
Jeżeli będziemy mieć usługi na poziomie ML lub Bracly bank,Bank of America i w takich samych warunkach technicznych jak oni...// a jest to możliwe..// to tutaj bym upatrywał naszej szansy...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Nie dalej niż rok temu widziałem na tym forum testy MetaTradera w wersji dla brokera. I DD było tam normalną funkcją zintegrowaną z całym programem.
Jeżeli ustalimy iż takie działania są nielegalne i nieuczciwe to prośba z prokuratury do broka o logi jest tylko formalnością. W umowie z brokerem jest wiele bzdur, ale na pewno nie ma punktu o dobrowolnym poddaniu się procedurze robienia w ch... przez DD. Więc może jest szansa, że CBŚ zastuka kiedyś do takiego XTB czy innego Admirala...(no dobra wiem, że AM to zagranica ale pomarzyć można)...






I pyknąłem 100 postów. Powoli zaczynam myśleć o szkoleniach :mrgreen:

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2322
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

T-REX pisze:Więc może jest szansa, że CBŚ zastuka kiedyś do takiego XTB czy innego Admirala...(no dobra wiem, że AM to zagranica ale pomarzyć można)...
Jeb..y KNF powinna się tym zając ale znając życie raz wydanej decyzji tak łatwo nie cofniemy...
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ